The Outforce - první dojmy a screenshoty

S vesmírnými strategiemi se zřejmě roztrhl pytel. Za poslední dva týdny je to asi už čtvrtá RTS z kosmu, o které slyším.

Outforce je realtimová strategie vycházející z tradičních konceptů svého žánru. Příběh se odehrává ve 25. století, kdy lidstvo bojuje o přežití kdesi daleko od Země. Bohužel nejsou v té oblasti jedinými zájemci o stavební parcely, a tak se strhne válka mezi všemi třemi zúčastněnými rasami. Po vyčerpávajícím avšak nerozhodném boji se ukáže, že bude potřeba započít s mírovými jednáními. Opuštěná vesmírná stanice poslouží jako ideální neutrální místo pro vyjednávání až do té doby, než beze stopy zmizí. Spolu s ní se vypaří i všichni špičkoví diplomaté a další důležití zástupci všech tří ras. A protože nikdo neví, kdo je příčinou, roztočí se kolotoč vzájemných obviňování a podezírání, který má za následek novou válku ...

     

Bojovat budete ve vesmírných prostorách, kde jsou roztroušené desítky asteroidů, výzkumných stanic a vojenských základen, které můžete využít ve svůj prospěch, ale taky nemusíte. Tradiční koncepty žánru RTS, o kterých jsem mluvila na začátku, spočívají například v používání příkazů move, attack, guard, patrol atd. Nové by naopak měly být tlakové vlny, gravitační síly, vylepšený systém umělé inteligence s algoritmy try-and-remember (zkus a zapamatuj si) nebo přehrávač MP3 s vlastním playlistem.

Vývojáři z O3 Games začlenili do hry také možnost vyvolání konzole, do níž můžete zapisovat své příkazy, vytvářet skripty nebo modifikovat herní nastavení. Dokonce budete mít k dispozici i editory pro grafiku a umělou inteligenci.

Zatím se neví, zda bude k dispozici nějaké demo, ani není stanoveno žádné datum vydání.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |17 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce