The Rift - první dojmy a screenshoty

Vesmírná strategie s dojemným příběhem o zrazených kolonistech, kteří se rozhodli nepoddat se nepříznivým okolnostem a probít si cestu zpět na Zemi.

Rift je 3D vesmírná realtimová strategie od (alespoň mně) neznámého týmu TrushWave Technology. V roli Jacoba Viscero, černého pasažéra na palubě kosmické lodi Crusader, se ocitnete uprostřed mise, jejímž cílem je kolonizace planety kdesi u Proximy Centauri. Poté, co se nekonečných 15 let ženete vesmírem tu šílenou dálku, zjistíte, že slibovaný obyvatelný svět prostě neexistuje. A jako by toho nebylo dost, červí dírou se na vaší kolonii vyhrne banda nepřátelských mimozemců. V nastalé kritické situaci se Jacob vyhoupne na velitelský post a prioritním úkolem se stává boj o přežití a cesta domů. Vy, coby Jacob, budete muset během hry provést Crusader sérií časoprostorových trhlin a zároveň odrážet útoky agresivních ufátek. Myšlenka na odplatu vás nepochybně bude pohánět k vyšším výkonům a zrádcové na Zemi tak budou mít brzy příležitost litovat svých činů.

     

Hra bude nabízet ovládání více než 50 pilotů a kapitánů, z nichž každý bude mít jiné schopnosti, které se budou s narůstající zkušeností zlepšovat. Slibně vypadá například možnost kooperativního boje ve formacích nebo schopnost postav učit se nové taktické a bojové kousky. Grafická stránka hry snad také nezklame - autoři slibují skvělé 3D efekty, detailní vesmírná plavidla, planety, hvězdy, mlhoviny i další objekty obvykle se vyskytující v kosmu. 30 misí rozdělených do tří kapitol vypadá na dostatečné množství zábavy, a tak teď nezbývá než čekat, zda TrushWave Technology dovede Rift ke zdárnému konci.

V nedávné době otevřel výrobce oficiální stránku na adrese www.theriftgame.com, kde se mimo jiné můžete také zapsat do mailing listu, pokud chcete dostávat informace o novinkách ve vývoji.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce