The Settlers: Smack the Thief - blúbajti zdarma

Nestává se příliš často, že by se komerční firmy pouštěly do vývoje her určených primárně pro freeware produkci. O to překvapivěji to vše vypadá v případě společnosti Blue Byte, která již patří na světovém herním nebi ke stálicím zvláště hrou Settlers. Proto snad ani nemůže udivit fakt, že i hra Smack the Thief vychází právě z reálií strategií Settlers.
The Settlers: Smack the Thief -  blúbajti zdarma
Nestává se příliš často, že by se komerční firmy pouštěly do vývoje her určených primárně pro freeware produkci. O to překvapivěji to vše vypadá v případě společnosti Blue Byte, která již patří na světovém herním nebi ke stálicím zvláště hrou Settlers. Proto snad ani nemůže udivit fakt, že i hra Smack the Thief vychází právě z reálií strategií Settlers.

Smatk the ThiefSmack the Thief

Cílem hráče ve hře Smack the Thief je hlídat majetek přistěhovalců, a to za pomocí jediného nástroje – ruky, která spravedlivě trestá zlé a hladí hodné (nerozebírejme to moc…). Je zřejmé, že loutkovodcem ruky jste přirozeně vy coby vyšší instance. Jsou tu ti hodní – civilisté a přistěhovalci, kteří chrání zlato a stříbro. Pak jsou tu zlí – Vikingové, jejichž jedinou činností je sesbírat zakutálené zlato přistěhovalců a odnést jej pryč. Poslední složkou jsou vojáci, kteří však coby složka působí poněkud neutrálním dojmem – většinou spí a opírajíce se o štít jsou stejně neutrální jako strom nebo skála – jen době mířená facka je dokáže probrat k životu. Jak tedy nebylo složité pochopit, ve hře jde o zlato a stříbro.

Smatk the ThiefSmack the Thief

Velice speciální a sympatickou vlastností celé hry je možnost ukládat score kdykoliv po skončení levelu. Vždy po dokončení úrovně jste vyzvání – buďto pokračovat dál, riskovat či také získat více bodů, nebo ukončit hru a zapsat se do tabulek highscores (po první hře jsem získal asi 5500 bodů, což by stačilo s přehledem na první místo – hra zatím není příliš rozšířená, otvírá se mnoho možností realizace pro vás, hráče). Kdo riskuje, může získat více bodů, ale také všechno naráz ztratit. Snad ještě nakonec připomínám, že k zápisu do tabulek je třeba se přirozeně zaregistrovat.

Smatk the ThiefSmack the Thief

Jsou tu drobnosti, které vynášejí myšlenku strážení zlata a ochrany hodných do jiných dimenzí – těmi je sbírání diamantů a perel, stejně tak možnost uchopit pochodeň a zlé a zákeřné Vikingy jednoduše pálit. Způsobů, jak nepřítele, řekněme eliminovat, je několik – a dle okolností jejich zneškodnění jste i bodově hodnoceni. Můžete určovat sílu rány, jakou do zlodějů praštíte – dle síly úderu pak jsou nepřátelé časově knockoutováni. Popálený, případně spálený, nepřítel se rovněž počítá jako plus. Zajímavostí je tu zkrátka spousta. Hra má necelé čtyři megabajty a stáhnout ji lze z této adresy. Přeji příjemnou zábavu. Skutečnost, že je hra z dílen Blue Byte jí jen dodává na atraktivitě.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A