The Sims 2 jsou údajně horší porna

Právníci mají občas šílené nápady. Například Američan Jack Thompson, proslulý svým tvrdým postupem proti GTA: San Andreas, se rozhodl, že vymýtí "poslední špinavé tajemství" herního průmyslu. Již zaslal distributoru Electronic Arts otevřený dopis, ve kterém se jednoznačně staví proti The Sims 2. Svým přístupem k modům prý umožnili různé úpravy zobrazující ve hře nahotu, které si mohou děti volně stáhnout na internetu. Největší smilstvo se podle něj skrývá pod rozmazáním, což je metoda použitá k zakrytí intimních partií ve hře.

Jeff Brown mu za EA odporuje s tím, že pod oním rozmazáním jsou Simové bezpohlavní, stejně jako je třeba Barbie a Ken. Pokud se na internetu vyskytují různé úpravy, které mají za úkol odstranit rozmazání, pak jejich autoři přidávají do hry nové věci. To zřejmě Jack Thompson nedokáže pochopit a nadále zbrojí proti této sérii. Podle něj EA spolupracují s tvůrci modů a přeměňují tak The Sims 2 na pornografickou hru. Dle jeho názoru je nejhorší možnost ukázat genitálie dětí, což by ke hře přilákalo celé zástupy pedofilů.

Jaksi si ve svých tvrzeních ale neuvědomuje, že ony úpravy se povětšinou vyskytují na stránkách s mnohem horším (myšleno z hlediska morální závadnosti pro děti) obsahem, než jaký může modifikace poskytnout ve hře. Electronic Arts nijak takovéto pokusy nepodporují, spíše se již ve hře snaží podobných věcí vyvarovat. Prostě právníci mají občas šílené nápady.

Zdroj: Gamspot


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma