The Sims: On Holiday aneb Hurá na dovolenou!

Titul The Sims se za poměrně krátkou dobu své existence stal opravdovou legendou, dokázal se vyšvihnout do popředí všech všemožných žebříčků, co více, podařilo se mu dokonce dosáhnout met nejvyšších, tedy stát se nejprodávanější hrou všech dob! Nestalo se vám ale při hraní této hry, že jste měli chuť trochu vysadit a užít si prázdnit či dovolené spolu se svým virtuálním Simákem? Díky datadisku On Holiday to nyní máte šanci realizovat.
The Sims: On Holiday aneb Hurá na dovolenou!

Platforma: PC
Typ hry: Simulace života
Minimální konfigurace: Procesor 300 MHz, 64 MB RAM, 16 MB grafická karta, Windows 95/98/2000/ME/XP
Doporučená konfigurace: Procesor 600 MHz, 128 MB RAM, 32 MB grafická karta, Windows 95/98/2000/ME/XP
Testovací konfigurace: AMD Duron 600, 256 MB RAM, 32 MB grafická karta, Windows 98
Multiplayer: ne
Domovská stránka: http://www.thesims.com/
Výrobce hry: Maxis (http://www.maxis.com/)
Distributor hry: Electronic Arts (http://www.ea.com/)
Distribuce v České republice: Cenega (http://www.cenega.cz/)

Tvůrci ze společnosti Maxis jsou si velice dobře vědomi úspěchu svého titulu The Sims a tak snad nebude pro nikoho překvapením, že se na pulty obchodů dostává již v pořadí čtvrtý datadisk k této velmi populární hře. A co tedy nový datadisk přináší? Především něco dodnes ve hře The Sims nepoznaného a nevídaného - možnost vydat se se svým virtuálním charakterem na dovolenou!

Hurá na dovolenou!

Stejně jako život skutečný, i ten virtuální je pro vaší postavu neskutečně náročný a vyčerpávající - neustále plnění každodenních povinností, nutnost chodit do práce, starat se o svůj domov a rodinu. Jenom plněním těchto několika úkonů vydáte dennodenně nespočet energie, která je pro spokojený život tolik nezbytná. Ale jak si ulehčit a změnit tak od základu svůj styl života? Na tuto otázku je velice těžké najít odpověď, jako výborný relaxační prostředek však může sloužit dovolená a prázdniny (protože i děti mají právo na odpočinek). A právě z tohoto důvodu vydala společnost Maxis nový datadisk, prozaicky nazvaný The Sims: On Holiday, který umožní vašemu Simákovi vydat se na dovolenou!

 

 

Nový datadisk nepřináší v zásadě žádné změny do obvyklého chodu hry. Vše probíhá podle přesně zaběhnutého scénáře, pouze s jednou výjimkou - v seznamu lidí a organizací, kterým můžete ze svého domácího telefonu zavolat, přibude i nová položka s názvem Call Cab. Pod ní se skrývá organizace Vacation Island Tour, která v The Sims: On Holiday zastává roli místní cestovky, která vás může vzít na vaši vysněnou dovolenou na rozmanitý a vskutku zajímavý ostrov Vacation Island.

Nová položka týkající se datadisku On Holiday byla přidána také ke každé známé osobě - nyní, pokud svému známému voláte, ho tedy můžete pozvat na dovolenou. Nedoporučuji to však zkoušet v případě, že mezi vámi nepanují dobré či doslova vřelé sousedské vztahy. Výborný je také fakt, že i po příjezdu z dovolené je vám dále umožněno komunikovat s lidmi, které jste zde potkali a se kterými jste se seznámili. Takže dovolená tu není jen kvůli relaxaci, ale také k flámování, flirtování a možná i k hledání té pravé přítelkyně či přítele.

Odjezd na tu svou dovolenou

Pokud jste se tedy rozhodli vzít svého Simáka na zaslouženou dovolenou, stačí zvednout telefon, vytočit číslo vaší cestovní kanceláře a dohodnout se na podmínkách budoucího zájezdu - cena za dopravu je vždy jednotná, rovných 500 dolarů. Nocleh, jídlo a pití však musíte dále platit ze svého. Ale nepředbíhejme. Každého totiž pochopitelně napadnou další otázky týkající se dovolené - kam tedy pojedu? Můžu jet k moři nebo na hory? A co zábava a tak vůbec? Odpovědi kupodivu nenajdete ve virtuálním katalogu zájezdů (i když bych si jeho výskyt a zpracování ve hře dovedl živě představit), více se dozvíte až na samotné herní obrazovce, na které jsou zobrazena všechna letoviska, která můžete navštívit. Těm pochopitelně věnuji více času a tak se na ně pojďme podívat jednotlivě.

Máte rádi zimní počasí nebo dáte přednost teplu a sluníčku?

Stejně jako skuteční lidé, i "Simáci" mají rádi každý něco trochu jiného - jednomu vyhovuje ledové zimní počasí, sjezdovky narvané až k prasknutí (pravda, to asi nemá rád snad každý), někdo dá naopak přednost vysokým teplotám a stále svítícímu sluníčku, které dokáže mrknutím oka opálit jinak až sněhově bílá lidská těla. A ani na to nezapomněli autoři z Maxisu a tak můžete cestovat opravdu po velice různorodých lokalitách, z nichž si vybere snad opravdu každý - celkem jich najdete 9, přičemž je mohu rozdělit do celkem tří kategorií.

 

 

Mami, jedem na hory!

Pro milovníky zimního počasí a sportů jsou připraveny celkem 3 místa, kde mohou strávit svou dovolenou. Každé nabízí trochu jiné služby, v zásadě se však od sebe příliš neliší - všechny jsou si už co do vzhledu velmi podobná, standardně se od sebe liší kvalitou, ubytováním, v některých případech pak i cenou.

A čím vším se mohou na horách Simáci zabavit? K dispozici je výborné iglů, které může sloužit za malý poplatek jako váš zdejší domov (i když asi ne příliš pohodlný), fantastická je možnost zkusit si jízdu na snowboardu a jiné sporty, pobavíte se zejména v případě, že vás charakter nemá příliš velké sportovní nadání (aneb některé "držkopády" opravdu stojí za to). Ohřát se můžete v horských chatkách, ani zde však zábava nijak nestagnuje, k dispozici jsou vám všemožné stolní hry. Prozkoumat veškeré služby a hry bude každému bezpochyby notnou chvíli trvat, nejlépe je však užívat si postupně - budete tak mít ze všeho mnohem větší radost :-).

Ať žije jaro a volná příroda!

Máte rádi čerstvý vzduch bez jakéhokoliv obsahu městského smogu? Rádi se procházíte po volné, člověkem neponičené, přírodě? Pak jsou pro vás připraveny další tři lokace, které bych snad mohl přirovnat k dětským táborům, na které mnoho rodičů posílá v létě své ratolesti (i když dospělé jedince asi více uspokojí název kemp). Nečekejte tedy žádné nadstandardní služby, vlastně přesně pravý opak. Má-li váš Simák raději aktivnější zábavu, navštivte jiné místo, které ho zcela jistě uspokojí mnohem více.

Ale abych o tomto místě nemluvil jen záporně, musím uznat, že má i své světlé stránky - můžete zde například docela dobře rybařit, což sice jde i u moře, ale v rámci volné přírody mi přichází chytání ryb mnohem "přirozenější", dá-li se to tak vůbec říct. Volná příroda má také další příznivé účinky, zejména pak pro lidský organismus - působí na něj totiž velmi blahodárně, dochází k regeneraci jinak stále zhuntovaných orgánů… ehm, autoři bohužel v datadisku On Holiday nebrali ohled na tyto skutečnosti, proč o nich tedy píšu? To jen moje fantazie byla opět moc aktivní :-).

 

 

Sluníčko, moře, vodní sporty!

Osobně jsem však největší přednost dával sluníčku a teplu - a to mi samozřejmě nemohlo nabídnout jiné místo než některé ze tří přímořských letovisek. Máte-li tedy stejně jako já rádi písek a moře, navštivte tuto kategorii prázdninových lokací v datadisku On Holiday.

Nevím, zda-li to byl záměr samotných autorů (a pokud byl, tak ho musím podpořit :-), ale co do nabídky služeb, her a sportů vychází dovolená u moře jako nejzajímavější možnost. Nudíte se a nebo se jen potřebujete vyřádit? Vyzkoušejte plážový volejbal! Určitě se při jeho hraní vaši Simáci dobře pobaví, a pokud ne, mohou zkusit spoustu dalších her, které zdejší areál nabízí. Chybět samozřejmě nemůže ani bazén se skluzavkou, na tu však pozor - moje první zkušenost s ní nebyla moc dobrá, pád mé postavičky vypadal dosti hrozivě, naštěstí se vše obešel bez nějakého zranění. Když už máte všeho dost, navštívíte švédské stoly, malé občerstvení totiž nikdy neuškodí. A tím výčet možností pochopitelně nekončí…

A co finance?

Jak už jsem psal někde na začátku tohoto textu, při objednání dovolené jste nuceni zaplatit rovných 500 dolarů, které pokryjí veškeré výdaje na vaší další dopravu trajektem na samotný ostrova Vacation Island, navíc je vám umožněno zdarma se přepravovat mezi jednotlivými lokacemi tohoto ostrůvku. Hráči znalí série The Sims bezpochyby uznají, že 500 dolarů není nijak závratná částka, spíše naopak, a tak si dovolenou můžou dovolit méně situovaní jedinci a rodiny - toto pravidlo ale bohužel neplatí v životě skutečném.

Světlé stránky hry
  • Další rozšíření již tak výborné hry
  • Námět datadisku
  • Zpracování jednotlivých letovisek
  • Hudba, zvuky, grafika
Temné stránky hry
  • Vylepšení mohlo být více

Po dopravení do vámi vybraného letoviska však vyvstává nutnost platit za služby, které bohužel nejsou zdarma. Jejich cenová relace se ve většině případů pohybuje na velmi solidní úrovni, nemusíte se tedy bát, že časté pojídání u švédských stolů by vás zruinovalo - i přesto je dobré dávat pozor na jednotlivé členy domácnosti, jejich vydání a samozřejmě i na celkové peněžní konto, které se může v případě chvilky nepozornosti rychle vyprázdnit. Celkově však opravdu platí to, co už jsem napsal v předchozím odstavci - máte-li v domácnosti solidní příjem, dovolená vás v žádném případě nijak extrémně nezbaví peněz.

Máte předchozí tři datadisky a původní hru?

Patříte-li mezi skupinu hráčů, kteří už od vydání původní hry The Sims pečlivě sbírají vycházející addony a datadisky, pak by vám ve sbírce neměl chybět ani poslední expansion pack On Holiday (který v Americe vychází pod názvem The Sims: Vacation). S sebou přináší další příjemné novinky, které celou hru opět o něco více přibližují realitě.

Grafika: 9/10
Zvuky: 9/10
Hudba: 9/10
Hratelnost: 9/10

Další, v pořadí již čtvrtý, datadisk k výborné hře The Sims. Přináší opět spoustu nového, zvláště jeho námět je velmi působivý - nyní tedy můžete vzít konečně svého Simáka na zaslouženou dovolenou. Pro fanoušky a sběratele všemožných věciček týkajících se The Sims je koupě nutností.

Celkové hodnocení: 8/10

Dostupné pro: PC
Žánr: Simulátory
Výrobce: Maxis | Webové stránky hry

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |