The Sims ve středověku

Všichni asi znají hru The Sims, další detailní simulaci z dílen firmy Maxis, která se tentokráte obírá životem průměrného občana - jeho každodenních slastí a starostí, finančních problémů, bydlení, atd. Německý vývojářský tým Funatics se rozhodl vytvořit The Sims zasazené do středověkých časů.
The Sims ve středověku
Hra se jmenuje Cultures a publikovat ji bude THQ. Příběh je velmi originální, posuďte sami.

Před stovkami a stovkami let žila byla v dalekém ledovém Grónsku jedna malá vikingská vesnička. Již mnoho týdnů nepršelo, a tak se její nepočetní obyvatelé pomalu začali vzdávat naděje na bohatou sklizeň. Následoval krutý hlad a obyvatelé byli navýsost sklíčení. Letmý náznak změny se objevil, když se zdálo, že kdesi v dáli na obloze je vidět vycházející slunce. Jak trpce se však vesničané mýlili! To, co se zpočátku zdálo býti spásným slunečným svitem, se proměnilo v ďábelsky zářivý oheň obrovské komety, která právě vstupovala do zemské atmosféry. Kometa náhle vybuchla a rozlomila se na šest částí, čehož se neznalí vesničané nesmírně zalekli a vyvstaly spekulace. Přestože byli vesničané nesmírně zoufalí, shodli se na tom, že kometa bylo jakési božské znamení a jali se hledati všech šest rozlámaných kousků, aby je pak všechny dopravili zpět do Grónska. A tak se část vesnice plavila na západ, kde ... jak možná tušíte, narazila na břehy Severní Ameriky (skvělá teorie na podporu tvrzení, že první byli v Americe Vikingové).

CulturesCultures

Kde končí plavba, začíná rozehrávat svou partii hráč. Teď už je to jen na vás, abyste pomohli nezkušeným Vikingům usadit se, vybudovat vesničku a začít pátrat po šesti postrádaných artefaktech, které povolají sluneční svit zpět do jejich domoviny. Budete se muset probojovat divočinou amerického pobřeží, kontaktovat jiné kmeny, a později možná na novém kontinentě postavit i další základny.

Cultures se budou velice podobat již zmiňovaným The Sims. O každém svém "občánkovi" budete vědět vše, co vědět lze. Závisejí na vás totiž hned od momentu svého narození. Musíte se starat o jejich zdraví, zadávat jim úkoly, a nakonec znovu a znovu vychovávat i jejich potomky. Jakmile se chod vesnice ustálí, hra umožní založení dalších vesnic, a tak může začít tolik potřebný obchod mezi kmeny. Hráč má jistotu, že hra nedovolí, aby se z nějaké vesnice stala nekontrolovatelně rostoucí aglomerace, takže lze být oním diskutovaným "Velkým Bratrem" a vědět o každém všechno, všecinko.

Válka bude v Cultures takřka neznámým pojmem. Proč válčit, když se lze spřátelit a získat bez jakýchkoliv ztrát či nákladů tolik potřebné informace o částech komety. Okolní krajina nabízí tolik možností k vzájemně prospěšným vztahům, tak proč zbytečně vynakládat (leckdy marné) úsilí a vždy drahocenné zdroje. Každý klan je jiný, s jinou kulturou, a nabízí jiné komodity. Diplomacie bude v této hře hrát obrovskou roli.

CulturesCultures

Dalším obohacením bude jistě snaha maximální rozdílnost jednotlivých postaviček ve hře. Každá z nich bude totiž mít jinou barvu vlasů, jiné oblečení, jinou fyzickou stavbu, ale hlavně - každá bude mít zcela jinou osobnost a jiné schopnosti. Jeden bude třeba schopný kovář, jiný zase úspěšný lovec. A jejich děti pak třeba zbrojaři či kuchaři nebo cokoliv jiného. Každá postava má pro vesnici svůj význam, stejně jako v reálném životě. Bohatost a pestrost, to je oč tu běží, a co by mělo zapůsobit na všechny hráče, bez rozdílu věku (hra není určena pro danou věkovou skupinu, může ji hrát jak se říká každý od 6 do 100).

Celkem bude hra obsahovat na 13 komplexních singleplayer misí, kteréžto vám prý mají zabrat nějakých 200 hodin "návykového" hraní (není vyloučeno opakované hraní). Vysoce propracovaná umělá inteligence a intuitivní ovládání mají umožnit maximální prožitek z hraní. O multiplayeru jsem nikde nenašel ani zmínku, ale představte si takové The Sims jako multiplayer ... jde vám to dohromady? Stejně by se pořád všichni hádali.

Hra má vyjít v říjnu tohoto roku.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 15 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A