The Surge 2 bude brutálním zážitkem, ale také vizuální peckou | galerie

Exekuce, amputace, revoluce. Vydání The Surge 2 se blíží.

Pokud budeme hledat jedno z největších herních překvapení roku 2017, může jím být jistě akční RPG The Surge německého studia Deck13, které vstoupilo do podvědomí hráčů především díky hardcore "souls like" masakru Lords Of The Fallen. Už tehdy bylo evidentní, že vývojáři necílí na trh v celé jeho šíři, ale spíše na užší skupinu hardcore milovníků, které nějaký ten zákys na jednom místě jen tak nerozhodí.

id-05.jpg

Víceméně stejnou filozofii potvrdilo i futuristické The Surge, které svou obtížností odrovnalo nejednoho hráče. Zároveň byla ale stvořena značka s opravdu silným potenciálem. Hra po svém vydání sbírala slušné hodnocení s hodnotami okolo 7/10 a stala se tak nečekaným překvapením roku. Titul zdobila skvělá myšlenka futuristické  robotické budoucnosti plné augmentací, skutečně propracovaný soubojový systém plný brutálních momentů a exekucí či zábavný systém vylepšování.

Zároveň se ale vývojáři nedokázali vyvarovat několika zásadním přešlapům, které dost možná hru připravily o možnost aspirovat na RPG roku. Bylo to zejména hodně sterilní a nezajímavé herní prostředí, odfláknutý level design či absence nějakého toho bonbónku navíc. Následná DLC Walk In The Park odehrávající se v zábavném parku či The Good, The Bad and The Augmented inspirované divokým západem ukázala, že vytvořit atraktivní herní prostředí není pro vývojáře z Deck13 žádný problém.  

Čas se posunul a ze zcela neznámé herní značky je jeden z černých koní letošního podzimu. A na co se vlastně můžeme těšit? Informací k titulu zatím není úplně mnoho, nicméně posbíráním několika vyjádření a po shlédnutí gameplay videí, která jsou dostupná je zřejmé, že se máme skutečně na co těšit. Jednoznačné je to, že The Surge 2 bude opět akční RPG s opravdu tuhou obtížností. Základní mechaniky hry pochopitelně zůstanou zachovány, byly to totiž právě ony, které utvořily jádro titulu.

id-01.jpg

Těšit se ovšem můžeme na prohloubení a vylepšení soubojového systému, který by měl být dle slov vývojářů komplexnější a měl by tak zaručovat větší kontrolu nad bojem. Dočkáme se také nových tříd zbraní, které nabobtnaly z pěti na deset. Samozřejmostí jsou potom noví nepřátelé či větší herní mapa. Zapomínat nesmíme ani na grafická vylepšení. Z dostupných záběrů hra vypadá skutečně dynamicky a lákavě.

To všechno jsou ale proměny, které doprovází téměř každé pokračování. Co nějaké novinky? Tak předně dojde ke změně herního prostředí, které bylo v prvním dílu tou největší slabinou. Opět se budeme pohybovat v prostředí společnosti CREO Industries, tentokrát však v části Jericho City. Věříme, že se vývojáři poučili a nebude se opakovat zbytečně sterilní a prázdné prostředí prvního dílu.

id-06.jpg

Zásadní novinkou bude dále customizace postavy. Na začátku hry si tak vytvoříte vlastní postavu, kterou si budete moci upravit dle svého gusta, což by rozhodně mohlo přidat na atraktivitě. Celkově systém customizace a upgradování nabídne dle slov vývojářů spoustu nových možností, které umožní přistupovat ke hraní mnoha rozdílnými způsoby v závislosti na preferovaném herním stylu. Hra by tak měla být variabilnější a svobodnější. V kombinaci s rozšířeným soubojovým systémem doplněným o komplexnější útoky i obranu by se mohlo jednat o skutečně silnou zbraň The Surge 2. Zajímavě zní také  možnost vytváření slabiny u bossů. Opakovanými útoky na stejné místo vytvoříte slabinu, která vám umožní snadněji zlikvidovat nepřítele. Novinek bude jistě mnohem více, nejvýmluvnější jsou právě zmiňované gameplay záběry.

Zdá se, že The Surge 2 má ty největší možné ambice a skutečně se máme na co těšit. Hra vychází 24. září, a to na klasickou trojici PC, Xbox One a PS4.  

Váš názor Další článek: Psychologický horor Infliction si zahrajeme koncem roku

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Recenze hry The Quarry. Co tě nezabije, to tě posílí.

Recenze hry The Quarry. Co tě nezabije, to tě posílí.

Takové prázdniny, jaké prožijete s touhle partou teenagerů, byste asi ve skutečnosti neradi.

Ladislav Novák
The QuarryRecenzeAdventury
Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

** Google má kvalitní družicové snímky Ruska ** Najdete na nich i tu poslední ruskou vojenskou základnu ** Nadšenci jich lokalizovali už okolo 1 600

Jakub Čížek
RuskoArmádaMapy
Webové mapy nám děsně lžou. Skutečnost vypadá úplně jinak a řekneme vám proč

Webové mapy nám děsně lžou. Skutečnost vypadá úplně jinak a řekneme vám proč

** Na většině map vypadá Rusko větší než ve skutečnosti ** A co teprve takové Grónsko, které je reálně 14× menší než Afrika ** Za vše může kartografická projekce a její historický vývoj

Jakub Čížek
MapyHistorie
Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

** Izraelský zbrojní gigant Elbit Systems nedávno představil střední obrněné vozidlo ROBUST ** To je určeno pro pokročilý autonomní boj proti pěchotě i obrněným vozidlům ** Nový obrněnec by měl operovat s vysokou mírou autonomie, za každého počasí a prakticky v každém terénu

Stanislav Mihulka
IzraelVojenstvíRoboti
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA