The Thing – v království ledu a hrůzy

Film The Thing patří k nejlepším hororům natočeným v průběhu osmdesátých let a tak není divu, že podle něj vznikne i hra. Znovu se před námi rozevřou mrazivé pláně Antarktidy, kde se před lety odehrálo krvavé drama, a znovu se střetneme s hrozivou Věcí. Peklo, které tu kdysi rozpoutala, ještě neskončilo a šance na přežití je mizivá.
The Thing – v království ledu a hrůzy
Film The Thing patří k nejlepším hororům natočeným v průběhu osmdesátých let a tak není divu, že podle něj vznikne i hra. Znovu se před námi rozevřou mrazivé pláně Antarktidy, kde se před lety odehrálo krvavé drama, a znovu se střetneme s hrozivou Věcí. Peklo, které tu kdysi rozpoutala, ještě neskončilo a šance na přežití je mizivá.

Slavný filmový horor The Thing (Věc) natočil John Carpenter v roce 1982 coby svoji odpověď na úspěch Vetřelce. Vycházel přitom ze stejnojmenné povídky J.W.Campbella (vyšla i v češtině), která byla už jednou zpracována v 50. letech. The Thing vypráví působivý příběh izolované skupiny vědců, kteří se setkají s agresivním mimozemským organismem. Vzhledem k tomu, že tento organismus mění lidi ve vraždící bestie, pohlcuje je a je schopen se různě měnit, začíná atmosféra na vědecká polární základně uprostřed Antarktidy houstnout. Nikdo neví, komu může věřit, příšera se může skrývat v každém z vědců a vše nakonec eskaluje v krvavou řež, na jejímž konci není vítězů.

The Thing!The Thing!

Připravovaná hra The Thing začíná o tři měsíce později. Podobně jako ve Vetřelcích, na místo je vyslán hlavní hrdina Blake a s ním i skupina vojáků, s jejichž pomocí by měl najít odpověď na otázku: Co se, u všech čertů, na základně stalo? Že k rozluštění této hádanky budete v roli Blakea potřebovat namísto lupy a tužky spíš zbraň velké ráže a pořádnou porci otrlosti, o tom není pochyb.

The Thing bude navazovat na atmosféru survival-hororů, lišit se bude ale v důrazu na týmovou spolupráci a akci. Blake nebude vševědoucí Mikeš, ale chlapík odkázaný čas od času na schopnosti svých parťáků (tedy něco jako HL: Opposing Force nebo Project Eden). Prozatím se počítá s tím, že bude mít pod sebou 3-5 mužů, jimž bude moci dávat povely, zbytek by měly být klasické NPC mimo jeho kontrolu. Ve hře budou tři základní povolání. Inženýři, vojáci a doktoři. Inženýři vám otevřou dveře, nahodí generátory a spustí počítače, vojáci budou mít velkou palebnou sílu (jejich útoky budou díky jejich výcviku mnohem účinnější než vaše) a doktoři se budou starat o zdraví (v tomto případě s omezeným množstvím lékárniček).

The Thing!The Thing!

Carpenterův film byl pozoruhodný nejen svými divokými scénami, v nichž ožívaly zdeformovaný části těl absorbované Věcí, ale také důrazem na ponurou atmosféru plnou nejistoty. Hra by měla kráčet ve šlépějích filmu. Postavy budou mít každá jinou úroveň strachu a důvěry a na vás bude je udržovat v dobré náladě. V praxi to bude probíhat tak, že když bude mít nějaký doktor např. strach ze tmy, budete muset zajistit světlo, aby byl schopen jednat. Pokud odejdete na delší čas od skupiny, budete zase riskovat, že členové skupiny pojmou podezření, že jste infikování Věcí. A aby to nebylo málo, oni sami i další NPC budou nakazitelní Věcí! Pokud tedy napadeného včas neodhalíte, počítejte s tím, že poteče krev.

Na co jsem opravdu zvědav, to je podoba Věci. Ta, díky své schopnosti pohlcovat a přetvářet, totiž ve filmu vypadala pokaždé jinak. Pokud jste film náhodou neviděli, zkuste si představit, jak z neforemné pohybující se hromady masa vystupují zdeformované tváře lidí a zvířat, které Věci padli za oběť. Pro tvůrce hry skutečná výzva, pro hráče důvod k velké zvědavosti. Jisté je, že bychom se měli dočkat tří podob Věci. Ta první budou pavoukovití tvorové pohybující se šachtami a vrhající se na váš obličej (trochu opotřebovaný nápad, ale budiž). Druhá podoba budou napůl lidé a napůl Věc a třetí forma Věci bude ona zmíněná hrozivá změť masa a šlach, zmeť, z níž při sledování filmu tuhla krev v žilách (a doufejme, že tak tomu bude i v případě hry).

The Thing!The Thing!

Zbývá dodat už jen pár faktů. Pohybovat se budete v několika různých základnách a vše si prohlédnete z tradičního pohledu třetí osoby. Hru vyvíjí Computer Artworks (Evolva) pro Konami. Platformy, na kterých si budete moci The Thing zahrát, ještě nejsou definitivně stanoveny (zřejmě PS2, PC a Xbox), termín vydání však ano. Jaro 2002. K vánocům si tedy přejte nové plínky, půjde-li vše dobře, budete je potřebovat.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vezmou do víru dění

Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vez…

Další závody formulí od Codemasters se blíží a tvůrci nám uvolnili čerstvou várku obrázků.

3.  7.  2018 |