The Thing – v království ledu a hrůzy

Film The Thing patří k nejlepším hororům natočeným v průběhu osmdesátých let a tak není divu, že podle něj vznikne i hra. Znovu se před námi rozevřou mrazivé pláně Antarktidy, kde se před lety odehrálo krvavé drama, a znovu se střetneme s hrozivou Věcí. Peklo, které tu kdysi rozpoutala, ještě neskončilo a šance na přežití je mizivá.
The Thing – v království ledu a hrůzy
Film The Thing patří k nejlepším hororům natočeným v průběhu osmdesátých let a tak není divu, že podle něj vznikne i hra. Znovu se před námi rozevřou mrazivé pláně Antarktidy, kde se před lety odehrálo krvavé drama, a znovu se střetneme s hrozivou Věcí. Peklo, které tu kdysi rozpoutala, ještě neskončilo a šance na přežití je mizivá.

Slavný filmový horor The Thing (Věc) natočil John Carpenter v roce 1982 coby svoji odpověď na úspěch Vetřelce. Vycházel přitom ze stejnojmenné povídky J.W.Campbella (vyšla i v češtině), která byla už jednou zpracována v 50. letech. The Thing vypráví působivý příběh izolované skupiny vědců, kteří se setkají s agresivním mimozemským organismem. Vzhledem k tomu, že tento organismus mění lidi ve vraždící bestie, pohlcuje je a je schopen se různě měnit, začíná atmosféra na vědecká polární základně uprostřed Antarktidy houstnout. Nikdo neví, komu může věřit, příšera se může skrývat v každém z vědců a vše nakonec eskaluje v krvavou řež, na jejímž konci není vítězů.

The Thing!The Thing!

Připravovaná hra The Thing začíná o tři měsíce později. Podobně jako ve Vetřelcích, na místo je vyslán hlavní hrdina Blake a s ním i skupina vojáků, s jejichž pomocí by měl najít odpověď na otázku: Co se, u všech čertů, na základně stalo? Že k rozluštění této hádanky budete v roli Blakea potřebovat namísto lupy a tužky spíš zbraň velké ráže a pořádnou porci otrlosti, o tom není pochyb.

The Thing bude navazovat na atmosféru survival-hororů, lišit se bude ale v důrazu na týmovou spolupráci a akci. Blake nebude vševědoucí Mikeš, ale chlapík odkázaný čas od času na schopnosti svých parťáků (tedy něco jako HL: Opposing Force nebo Project Eden). Prozatím se počítá s tím, že bude mít pod sebou 3-5 mužů, jimž bude moci dávat povely, zbytek by měly být klasické NPC mimo jeho kontrolu. Ve hře budou tři základní povolání. Inženýři, vojáci a doktoři. Inženýři vám otevřou dveře, nahodí generátory a spustí počítače, vojáci budou mít velkou palebnou sílu (jejich útoky budou díky jejich výcviku mnohem účinnější než vaše) a doktoři se budou starat o zdraví (v tomto případě s omezeným množstvím lékárniček).

The Thing!The Thing!

Carpenterův film byl pozoruhodný nejen svými divokými scénami, v nichž ožívaly zdeformovaný části těl absorbované Věcí, ale také důrazem na ponurou atmosféru plnou nejistoty. Hra by měla kráčet ve šlépějích filmu. Postavy budou mít každá jinou úroveň strachu a důvěry a na vás bude je udržovat v dobré náladě. V praxi to bude probíhat tak, že když bude mít nějaký doktor např. strach ze tmy, budete muset zajistit světlo, aby byl schopen jednat. Pokud odejdete na delší čas od skupiny, budete zase riskovat, že členové skupiny pojmou podezření, že jste infikování Věcí. A aby to nebylo málo, oni sami i další NPC budou nakazitelní Věcí! Pokud tedy napadeného včas neodhalíte, počítejte s tím, že poteče krev.

Na co jsem opravdu zvědav, to je podoba Věci. Ta, díky své schopnosti pohlcovat a přetvářet, totiž ve filmu vypadala pokaždé jinak. Pokud jste film náhodou neviděli, zkuste si představit, jak z neforemné pohybující se hromady masa vystupují zdeformované tváře lidí a zvířat, které Věci padli za oběť. Pro tvůrce hry skutečná výzva, pro hráče důvod k velké zvědavosti. Jisté je, že bychom se měli dočkat tří podob Věci. Ta první budou pavoukovití tvorové pohybující se šachtami a vrhající se na váš obličej (trochu opotřebovaný nápad, ale budiž). Druhá podoba budou napůl lidé a napůl Věc a třetí forma Věci bude ona zmíněná hrozivá změť masa a šlach, zmeť, z níž při sledování filmu tuhla krev v žilách (a doufejme, že tak tomu bude i v případě hry).

The Thing!The Thing!

Zbývá dodat už jen pár faktů. Pohybovat se budete v několika různých základnách a vše si prohlédnete z tradičního pohledu třetí osoby. Hru vyvíjí Computer Artworks (Evolva) pro Konami. Platformy, na kterých si budete moci The Thing zahrát, ještě nejsou definitivně stanoveny (zřejmě PS2, PC a Xbox), termín vydání však ano. Jaro 2002. K vánocům si tedy přejte nové plínky, půjde-li vše dobře, budete je potřebovat.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

7.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

2.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |