Thinx – opravdu logické věci

Dnešní hra vám dozajista potrápí vaše mozkové závity. Jedná se o logický kousek s celkem podivným názvem Thinx, který v sobě skrývá opravdu mnoho logických věcí, při niž se určitě nebudete nudit. Máte rádi tento typ her? Je vaše odpověď kladná, slyším správně? Tak dlouho neotálejte a čtěte dál a spatříte hru, jež vám poskytne zábavu na dlouhou dobu.
Thinx – opravdu logické věci
Thinx jsou čistě logickou záležitostí. Tento název lze do češtiny přeložit jako „věci“. A opravdu, ve hře se vyskytuje mnoho logických věcí, které se těší na to, až budou moci trápit vaše mozkové závity tak dlouho, dokud tuto hru neprojdete celou. Princip hry je celkem jednoduchý, ale musíte jej pochopit, což mi zpočátku dělalo docela potíže a já jsem nemohl přijít na to, co je cílem hry, ale dnes už to vím, a tak se s vámi mohu podělit o své zážitky.

ThinxThinx

Hra je členěna na jednotlivé levely, jejichž celkový počet dosahuje čísla 33. Já jsem hru nedokončil celou a dostal jsem se jen do 16, protože už zde obtížnost začala stoupat rychle vzhůru. V každém z těchto levelů máte po levé straně většinou nějakou ohraničenou hrací plochu, v níž máte kostičky různých barev a navíc každá tato kostička má na sobě jiný znak – trojúhelník, čtverec nebo kolečko. Váš úkol pak spočívá v tom, že musíte jednotlivé kostičky seřadit stejně, jako to máte uvedeno ve vzoru, který je uveden na pravé straně.

ThinxThinx

Teď si možná myslíte, že to bude snadné, ale ne tak zhurta. Možná by tomu tak bylo, kdyby jste hru ještě neměli ztíženou několika faktory. Tím, prvním je to, že kostičky můžete posouvat jen vodorovně nebo svisle, a pokud byste chtěli kostičku zastavit například v půlce obrazovky, protože tam má mít své místo, nepovede se vám to z toho důvodu, že kostička si pojede dále tak dlouho, dokud se o něco nezastaví. Pod pojmem „něco“ je chápana buď stěna ohraničující herní plochu nebo jiná kostka. A aby to nebylo tak moc jednoduché, je tu další věc, která vás sice potká až po nějaké době hraní, ale určitě na ni narazíte – barevná zeď. Pokud do ní vaše kostka narazí, obarví se stejnou barvou jako je tato zeď a někdy tak vyvstane vskutku problém, např. vám chybí modrá kostka k dokončení levelu, ale vy zase máte navíc žlutou, tu, co vznikla z modré nárazem do barvící zdi. Co s tím? Asi moc se toho dělat nedá. Buď musíte restartovat místnost nebo narazit do zdi, která je modrá. Zní to složitě? Ale moment, to ještě není všechno - poslední věcí, která může ovlivnit vaše hraní, sice ne ani nějak podstatně jsou šipky ve zdi. Ty, pokud do ní kostka narazí, změní ovládání celé hry. Tak například když chcete jet doprava, musíte myší pohnout doleva, chcete-li dolů, myší pohnete nahoru apod. To vše se děje tak dlouho, dokud do zdi se šipkou nenarazíte znovu.

ThinxThinx

Kombinací všech výše jmenovaných věcí vzniká skvělý logický mix, jenž vám poskytne zábavu na hodně dlouhou dobu. Grafika a zvuky sice nejsou nijak na vysoké úrovni, ale také rozhodně nejsou špatné, je to na logickou hru takový průměr. A navíc ještě má takovou minimální velikost. To už stojí za stažení.

Download (307 kB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře

Jízdní řády Bileto

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 29 N/A
Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fotorežimu krásy peruánské džungle

Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fot…

Nejnovější Tomb Raider možná není nabitý akcí, jako historický výlet do Mayské minulosti však poslouží skvěle.

23.  9.  2018 | | 1 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A
Shadow of the Tomb Raider: samé hrobky, žádná akce (recenze)

Shadow of the Tomb Raider: samé hrobky…

Reboot Tomb Raidera dospěl do svého zdárného konce a nám chybí jeho začátek.

14.  9.  2018 | | 9 N/A