This Is Football 2 – konkurence pro EA Sports?

„Zelená je tráva, fotbal to je hra…“ Zpívalo se kdysi v jednom slavném šlágru. Přestože kolébkou fotbalu je Evropa, brzy si získal oblibu po celém světě. Není se tedy co divit, že čas od času se nějaká čutaná objeví i na monitorech počítačů nebo obrazovkách TV připojených k některé z konzolí. Přestože i zde má dominantní roli EA Sports, ani tento fotbálek od SCEE není tak úplně k zahození.
This Is Football 2 – konkurence pro EA Sports?
Žánr: Sportovní
Karta: 1-4 bloky
Dual Shock: Ano
Multiplayer: Ano
Výrobce: SCEE
Distributor: SCEE

This Is Fotball, který vyšel před několika lety měl být (alespoň podle reklamy) nejlepším fotbalem pro PSX. Bohužel nebyl.

Dvojka přichází s ještě větší reklamou, lepší grafikou a hráčskou licencí. Grafika je asi na úrovni FIFA 2000 s tím rozdílem, že hráči na obrazovce jsou opravdu podobní svým skutečným vzorům.

Kde TIF2 ztrácí body oproti konkurenci, je zvuk. Skutečnost, že akustická stránka hry je podprůměrná, by ani nevadilo – u fotbalu na tom stejně moc nezáleží, ale kulisa stadionu a komentář se nemůžou s FIFA 2000 srovnávat. Zvuk plného stadionu připomíná spíš vysavač a po střelení gólu ani nepoznáte nějaký znatelný rozdíl. Komentář je dost nudný a příliš často se opakuje.Tohle všechno ale nemůže ubrat na hratelnosti, kterou by mohl TIF2 rozdávat plnými hrstmi.

This Is Fotball 2This Is Fotball

This Is Fotball 2This Is Fotball

Už nestačí jenom prosvištět středem a vyškolit brankáře, musíte kombinovat, dělat úniky po křídlech, posílat dlouhé pasy na útočníky při rychlých protiútocích atd. A navíc – všechno to vypadá neuvěřitelně reálně. Oproti prvnímu dílu byl udělán obrovský skok v umělé inteligenci, hráči nabíhají do volného prostoru, chodí si pro přihrávky a chovají se naprosto přesně podle taktiky kterou jim určíte.

Kromě reprezentačních týmů máte na výběr mužstva z devíti nejlepších evropských ligových soutěží. Pokud by vám to nestačilo, můžete si samozřejmě vyrobit svůj vlastní tým. Samozřejmostí je plno herních módů jako národní ligy, národní poháry, evropské poháry, mistrovství světa,mistrovství Evropy atd.

This Is Football 2 má sice hráčskou licenci u států i u klubů, ale nemá licenci na kluby samotné. Nikde proto neuvidíte Juventus nebo Bayern, ale pouze Turín či Mnichov. Kluby ze stejných měst tak musíte rozeznávat podle klubových barev nebo hráčů.

Ovládání je v podstatě identické jako u FIFA 2000. Na čtyřech základních tlačítkách máte k dispozici střílení, sprintování, nahrávání po zemi a vzduchem. Vrchní shifty využijete na nejrůznější kličky, otočky, nebo například na ofsajdovou past. K lepšímu ovládání vám ještě poslouží tréninková videa která vám přesně ukážou co a jak kde mačkat.

This Is Fotball 2This Is Fotball

This Is Fotball 2This Is Fotball

Problém konkurenční FIFA 2000 byl v tom, že padalo příliš moc gólů. Obvykle stačilo dostat se do vápna a brankář už se mohl jenom dívat. V tomto ohledu je TIF2 reálnější, ale po pár zahráních zjistíte, že na dvě první úrovně obtížnosti se dá v klidu nastřílet pět gólů za zápas i proti rovnocennému soupeři. Pokud si zvýšíte obtížnost zjistíte, že jediná věc, která se změnila je ta, že počítačový protivník proměňuje své šance se stoprocentní jistotou a jediná šance jak vyhrát je nastřílet víc gólů než soupeř (hmm že by logika?:-)) a tím se dostáváme zpět k problému že zápasy končí například 6:4 a je jasné že zápasy s takovými výsledky fotbalového fanouška moc dlouho bavit nebudou.

Doufejme že se tento problém pokusí vyřešit EA Sports s FIFA 2001 a konečně si zahrajeme trochu reálnější fotbal.

Grafika: 8/10
Zvuky: 7/10
Hudba: 6/10
Hratelnost: 8/10
Skvělé krácení času při čekání na FIFA 2001.
Celkové hodnocení: 8/10

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |