Thriller The Last of Us obviněn z porušovaní autorských práv

Studio Naughty Dog bylo obviněno z porušování autorských práv, spojených s fotografií Bostonského metrema.
Thriller The Last of Us obviněn z porušovaní autorských práv

Naughty Dog se svým posledním dítkem The Last of Us slaví jeden úspěch vedle druhého, vysoké prodeje, fantastické recenze a spokojenost hráči. Co si více můžou vývojáři přít? Nic. No a jak se lépe zviditelnit, nežli takto úspěšnou hru zažalovat z porušení práv, a poté to hezky rozkřiknout plnými plícemi do světa.

The Last of Us – když hra potká film (recenze)

The Last of Us – když hra potká film (recenze)

Jeden z fanoušků studia chtěl tweetováním fotografie mapy Bostonského metra vývojářům vzdát kompliment, jak je hra do posledního detailu reálná, ale v tu chvíli ještě netušil, že tím studiu trošičku zavaří. Obrázku si totiž všiml grafik Cameron Booth, který svoji práci poznal hned na první pohled. Jeho úkolem je totiž zpracovávat podobné mapy z celého světa pro rozličné účely. Tuto podle něj doslova "nepřijatelnou" věc okamžitě napsal na svůj blog, kde nešetřil sprostými slovy a urážkami o tom, jak si vůbec někdo na takové úrovni může dovolit bez zeptání či zaplacení zkopírovat cizí práci.

01.jpg 02.jpg

Několik minut poté ale byl jeho blog kompletně přepsaný se slovy: " Mohu říci, že jsme se po konstruktivním hovoru s vedením studia dohodli a věc bude vyřešena ke spokojenosti obou stran. Naughty Dog přiznalo svoji chybu a já jsem se jim omluvil za počáteční jedovatý příspěvek."

Nedávno si na adresu Naughty Dog taktéž stěžovala kanadská herečka Ellen Page, že titul okopíroval její vzhled pro postavu Ellie.

Zdroj: Eurogamer

Nejnovější komentáře