Timeline - proti proudu času

Michael Crichton patří bezesporu k nejúspěšnějším autorům současnosti. Sleduje moderní trendy, využívá ve svých příbězích nejnovějších technologií a navíc - umí to prodat. Píše knihy, scénáře, natáčí filmy a nejnověji se vydal po vzoru Toma Clancyho i do oblasti PC her. Připravovaná akční adventura Timeline je toho důkazem...
Timeline - proti proudu času
Michael Crichton patří bezesporu k nejúspěšnějším autorům současnosti. Sleduje moderní trendy, využívá ve svých příbězích nejnovějších technologií a navíc - umí to prodat. Píše knihy, scénáře, natáčí filmy a nejnověji se vydal po vzoru Toma Clancyho i do oblasti PC her. Připravovaná akční adventura Timeline je toho důkazem...

TimelineTimeline

Timeline bude tzv. časovka - aneb hra založená na cestování v čase. Na její výrobě pracuje Crichtonova firma Timeline Computer Entertaiment (Timeline je její první hrou) a ani bych se nedivil, kdyby hru Crichton prodal (zajisté za tučný peníz) Eidosu ještě dřív, než se coby stejnojmenná kniha stala jeho nejnovějším bestsellerem. Ve formě PC hry by se měla objevit na trhu co nevidět a je zajímavé, že jí dosud nebyla věnována žádná zvláštní pozornost. Popravdě řečeno - Timeline to nebude mít na trhu snadné. Crichtonovo jméno, které by ji mělo zaštítit, je sice pěkná věc, zda to bude stačit na úspěch je ale věc druhá. Adventury obecně nemají v posledních letech na růžích ustláno a přídomek akční jen těžko přitáhne milovníky opravdu tvrdé akce. A příběh hry? Timeline začne v blízké budoucnosti, kde se ocitnete v kůži jednoho z členů archeologického týmu pracujícího ve Francii na vykopávkách města Castelgard ze 14. století. Všechno probíhá relativně bez problémů, jednoho dne ale vedoucí týmu profesor Johnston záhadně zmizí a zanechá po sobě ještě záhadnější videozáznam v němž vás prosí o pomoc. Cesta, na kterou se budete muset vydat bude dlouhá a zavede vás napříč časem až do 14. století (malinko mi ty věčné příběhy o mizejících zoufalých profesorech připomínají Indiana Jones IV nebo vynikající Timelapse – pozn. šéfredaktora).

TimelineTimeline

Rozlehlé hradní sály, staré mlýny, špinavé jeskyně, podzemní kobky, křivolaké městské uličky a rytířské turnaje - nevyhnete se ničemu, co tento středověký svět nabídne. Společně s několika přáteli se po něm budete potloukat a Crichton vám dá možnost si ho řádně osahat. Autoři slibují značnou interaktivitu, tak jako v každé správné adventuře tu narazíte i na řadu puzzle, jejichž rozřešením najdete cestu dál a chybět by neměly ani plně animované tváře všech, s nimiž budete při svém pátrání mluvit. Dialogy budou kompletně namluvené, ovládání by mělo být údajně primitivní, takže po technické stránce se není čeho bát. Horší je to už s oním příběhem, screenshoty také mnoho nenapovídají a fakt, že hra bude "přístupná" všem věkovým kategoriím napovídá, že fanoušci Unreal Tournamentu (mezi něž se Crichton sám rád počítá) si k Timeline sednou asi jen omylem. Uvidíme tedy, zda si na své přijdou alespoň milovníci napínavých adventur, kteří řeší konflikty rádi nejen mečem, ale i mozkem. Koneckonců, nebudeme čekat dlouho, vydání Timeline je naplánováno na 20 listopadu a tak, neposune-li se termín, budeme už brzy moudřejší.

TimelineTimeline

TimelineTimeline

TimelineTimeline

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A