Tipy na nejlepší deskovky podle populárních videoher

Deskové hry podle počítačových nebo konzolových her už dnes nejsou žádnou výjimkou. Ba právě naopak - když se podíváte de regálů v obchodech s deskovkami, najdete tam řadu jmen známých z virtuálního prostředí. V následujícím článku vás z několika z nich seznámíme.

This War of Mine

PC verze This War of Mine není na rozdíl od ostatních her zmíněných v tomto článku žádnou velkou hrou. Dost možná, že pokud nesledujete videoherní scénu dostatečně důkladně nebo moc nemusíte nezávislé hry, o existenci počítačové předlohy nevíte. TWoM vás zavede do fiktivní země, kterou zmítá občanská válka. V roli skupinky přeživších bude váš úkol jediný – přežít do té doby, než válčící země uzavřou mír. Zdá se vám to jako brnkačka? Tak vězte, že prvních pár partií vás hra pořádně „sejme“ a než se stačíte rozkoukat, zjistíte, že všichni z vaší skupiny přeživších jsou mrtví…

IMG_20190320_083900_HDR.jpgIMG_20190320_084234_HDR.jpgIMG_20190320_084852_HDR.jpg

This War of Mine není rozhodně hrou pro každého, někomu nemusí sedět drastičnost a depresivní téma, jinému zase fakt, že jako hráči ovládáte celou skupinku přeživších a po jednotlivých tazích se střídáte se svými spoluhráči, takže nemáte moc příležitost sžít se s postavami. A někomu nebude po chuti zase to, že se po několika hrách lze vysledovat postupy, jak hru dohrát dovést do vítězného konce a zase už taková výzva to pro vás nebude. Jedno se však musí TWoM nechat – svou atmosférou vás dokáže absolutně pohltit.

solo1.jpg

Některé neduhy základní hry vyřešilo rozšíření Příběhy města sutin, které vyšlo na konci loňského roku. To přináší několik nových modulů, které hru příjemně zpestřují. Těšit se můžete na šestici scénářů, v nichž budete například hledat lék proti smrtící nákaze nebo vyšetřovat to, kdo se pokusil zabít vašeho kamaráda…

Název: This War of Mine
Vydavatel: Albi
Počet hráčů: 1-6


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „fotografují“ úchvatné snímky

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „f…

Stále více her začíná nativně využívat foto režimy a my se tak můžeme dívat na umělecká díla hodná našich obrazovek.

dnes | | 6 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Plus a Sundered zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Pl…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

10.  1.  2020 |
V Assassin

V Assassin's Creed Ragnarok procestujete Evropu, p…

Další díl populární série začíná unikat na internet stále více a oficiální odhalení už je víceméně na spadnutí.

11.  1.  2020 | | 5 N/A
Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Recenze

Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Rece…

Masivní MMORPG Black Desert konečně dorazilo na mobilní telefony a vypadá to na hodně slušnou zábavu.

13.  1.  2020 | | 3 N/A
Zadarmo nebo se slevou: akce na DLC a skákačka Horace zdarma

Zadarmo nebo se slevou: akce na DLC a skákačka Hor…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

17.  1.  2020 |