Tipy na nejlepší deskovky podle populárních videoher

Deskové hry podle počítačových nebo konzolových her už dnes nejsou žádnou výjimkou. Ba právě naopak - když se podíváte de regálů v obchodech s deskovkami, najdete tam řadu jmen známých z virtuálního prostředí. V následujícím článku vás z několika z nich seznámíme.

This War of Mine

PC verze This War of Mine není na rozdíl od ostatních her zmíněných v tomto článku žádnou velkou hrou. Dost možná, že pokud nesledujete videoherní scénu dostatečně důkladně nebo moc nemusíte nezávislé hry, o existenci počítačové předlohy nevíte. TWoM vás zavede do fiktivní země, kterou zmítá občanská válka. V roli skupinky přeživších bude váš úkol jediný – přežít do té doby, než válčící země uzavřou mír. Zdá se vám to jako brnkačka? Tak vězte, že prvních pár partií vás hra pořádně „sejme“ a než se stačíte rozkoukat, zjistíte, že všichni z vaší skupiny přeživších jsou mrtví…

IMG_20190320_083900_HDR.jpgIMG_20190320_084234_HDR.jpgIMG_20190320_084852_HDR.jpg

This War of Mine není rozhodně hrou pro každého, někomu nemusí sedět drastičnost a depresivní téma, jinému zase fakt, že jako hráči ovládáte celou skupinku přeživších a po jednotlivých tazích se střídáte se svými spoluhráči, takže nemáte moc příležitost sžít se s postavami. A někomu nebude po chuti zase to, že se po několika hrách lze vysledovat postupy, jak hru dohrát dovést do vítězného konce a zase už taková výzva to pro vás nebude. Jedno se však musí TWoM nechat – svou atmosférou vás dokáže absolutně pohltit.

solo1.jpg

Některé neduhy základní hry vyřešilo rozšíření Příběhy města sutin, které vyšlo na konci loňského roku. To přináší několik nových modulů, které hru příjemně zpestřují. Těšit se můžete na šestici scénářů, v nichž budete například hledat lék proti smrtící nákaze nebo vyšetřovat to, kdo se pokusil zabít vašeho kamaráda…

Název: This War of Mine
Vydavatel: Albi
Počet hráčů: 1-6


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nového roku

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nov…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

1.  1.  2021 | |6 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
10 největších zklamání odcházející generace aneb co se opravdu nepovedlo

10 největších zklamání odcházející generace aneb c…

Odcházející generace nejen herních konzolí, ale i her, nás v mnoha věcech potěšila, ale i v mnohých zklamala. Vybrali jsme největší zklamání posledních let.

2.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma