Tipy na nejlepší deskovky podle populárních videoher

Deskové hry podle počítačových nebo konzolových her už dnes nejsou žádnou výjimkou. Ba právě naopak - když se podíváte de regálů v obchodech s deskovkami, najdete tam řadu jmen známých z virtuálního prostředí. V následujícím článku vás z několika z nich seznámíme.

This War of Mine

PC verze This War of Mine není na rozdíl od ostatních her zmíněných v tomto článku žádnou velkou hrou. Dost možná, že pokud nesledujete videoherní scénu dostatečně důkladně nebo moc nemusíte nezávislé hry, o existenci počítačové předlohy nevíte. TWoM vás zavede do fiktivní země, kterou zmítá občanská válka. V roli skupinky přeživších bude váš úkol jediný – přežít do té doby, než válčící země uzavřou mír. Zdá se vám to jako brnkačka? Tak vězte, že prvních pár partií vás hra pořádně „sejme“ a než se stačíte rozkoukat, zjistíte, že všichni z vaší skupiny přeživších jsou mrtví…

IMG_20190320_083900_HDR.jpgIMG_20190320_084234_HDR.jpgIMG_20190320_084852_HDR.jpg

This War of Mine není rozhodně hrou pro každého, někomu nemusí sedět drastičnost a depresivní téma, jinému zase fakt, že jako hráči ovládáte celou skupinku přeživších a po jednotlivých tazích se střídáte se svými spoluhráči, takže nemáte moc příležitost sžít se s postavami. A někomu nebude po chuti zase to, že se po několika hrách lze vysledovat postupy, jak hru dohrát dovést do vítězného konce a zase už taková výzva to pro vás nebude. Jedno se však musí TWoM nechat – svou atmosférou vás dokáže absolutně pohltit.

solo1.jpg

Některé neduhy základní hry vyřešilo rozšíření Příběhy města sutin, které vyšlo na konci loňského roku. To přináší několik nových modulů, které hru příjemně zpestřují. Těšit se můžete na šestici scénářů, v nichž budete například hledat lék proti smrtící nákaze nebo vyšetřovat to, kdo se pokusil zabít vašeho kamaráda…

Název: This War of Mine
Vydavatel: Albi
Počet hráčů: 1-6


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 7 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Stranger Things 3 zdarma

Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  6.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na multiplayerovky

Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

3.  7.  2020 | | 2 N/A
Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na vydání remaku

Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na …

Mafia není nejobtížnější hrou všech dob, přesto ale obsahuje některé složitější momenty. Proto jsme pro vás připravili podrobný návod, pomocí kterého hru dohraje každý. Navrch jsme přidali několik desítek dobrých rad pro pohodový život každého správného mafiána. Neváhejte a přesuňte se s námi do třicátých let minulého století!

4.  7.  2020 | | 47 N/A