Tipy na nejlepší herní příslušenství, co si letos můžete koupit

Nabušené herní PC je sice skvělé, ale i výkonný hardware je jen tak silný, jako jeho nejslabší součástka. Poradíme vám, jak si krýt záda.

Moderní PC trh je doslova přehlcen všemožným příslušenstvím. K mání jsou desítky sluchátek, herních myší, klávesnic, specializovaných ovladačů a dalších pomůcek pro zelenáče i profíky. V tak velkém chumlu je občas těžké se zorientovat a jelikož bedlivě sledujeme diskuze, rozhodli jsme se vytvořit menší tématický speciál. 

V následujících kapitolách se tak podíváme na několik předních výrobců herního příslušenství a na několik jejich nejzajímavějších výrobků, na které se rozhodně vyplatí zaostřit. Minimálně před Vánoci.


logo-products-screensaver-1920x1200.jpg

Sluchátka Cloud Orbit S

Cena: 8499 Kč

A začneme hned těžkým kalibrem. HyperX, herní divize americké společnosti Kingston, se soustředí na precizní periferie, opravdu cílené především na hráče a jejich potřeby. A víceméně před chvílí přišli na trh s jejich nejnovějším výrobkem - sluchátky Cloud Orbit S. A nejde jen o další přírůstek do rodiny, ale o dosti revoluční kousek.

Jde o profi herní sluchátka s kvalitními magneto-planárními měniči, které nabízí kromě špičkové frekvenční odezvy především jednu "malou" vychytávku - 3D zvuk s technologií snímání pohybu hlavy. To znamená, že v závislosti na videohře vytváří sluchátka prostorový zvuk, který se pohybuje přesně podle toho, co se děje na obrazovce a jak vy na dění reagujete. Jako byste měli přestřelku přímo v pokoji. 

getfile (1).jpghx-product-headset-cloud-orbit-6-zm-lg.jpghx-product-headset-cloud-orbit-4-zm-lg.jpghx-product-headset-cloud-orbit-3-zm-lg.jpg

Kromě technologie Waves Nx 3D Audio jsou tu samozřejmě i další prvky, které opodstatňují vysokou cenovku. Namátkou například kvalitní odpojitelný mikrofon s funkcí filtrování okolního ruchu, bohaté možnosti nastavení zvuku a především opravdu široká možnost připojení. Sluchátka podporují víceméně vše, od PC a mobilních telefonů po Playstation 4, Xbox One či Nintendo Switch, 

Naši recenzi vám přineseme v nejbližší době. 

Klávesnice Alloy Elite RGB

Cena: 3490 Kč

Každý hráč, který to se střílečkami myslí vážně ví, jak důležité je mít bytelnou a kvalitní klávesnici. Předním modelem výrobce HyperX je v tuto chvíli klávesnice Alloy Elite s hutným ocelovým rámem, odnímatelnou opěrkou pro zápěstí a mechanickými klávesami CherryMX. 

Pokud vám jde o přesnost, preciznost a bohaté možnosti přizpůsobení, jste tu správně. RGB podsvícení se dá nastavit dle vašich představ skrze software NGenuity a veškeré své herní rozložení můžete uložit přímo do integrované paměti klávesnice. Nechybí tu ani speciální tlačítka pro multimédia a průchozí USB 2.0 port, takže máte pod palcem vše, ať už hrajete nebo si užíváte kvalitní hudby. 

media_3576930.jpgMUEYL_SQ1_0000000004_BLACK_SLf.jpghx-product-keyboard-alloy-elite-rgb-us-3-zm-lg.jpghx-product-keyboard-alloy-elite-rgb-us-1-zm-lg.jpg

I zde platí, že je klávesnice maximálně podřízena potřebám hráčů a svým designem tomu odpovídá. Pokud tedy hledáte stylovější a uhlazenější kousek, budete se muset porozhlédnout v další kapitole. Zatím jsme ale neskončili. 

Myš Pulsefire Surge

Cena: 1490 Kč

Trojici prvního výrobce uzavřeme herní myší Pulsefire Surge, která za velmi příjemnou cenu nabízí plnou parádu. Schválně jsme vybrali v tomto případě drátovou myš s citlivostí 16000 DPI, jelikož hráčům záleží na každé vteřině. 

Kromě velmi stylového a ergonomického těla nabízí Surge 6 tlačítek a především frajeřinku v podobě RGB podsvícení proužku, jenž obepíná celé tělo. Jde opravdu o velmi pěkný designový prvek, který to nepřehání s osvětlením a spíše podtrhuje celkový design myši. 

hx-keyfeatures-mouse-pulsefire-surge-5-lg.jpghx-product-mouse-pulsefire-surge-4-zm-lg.jpghx-product-mouse-pulsefire-surge-3-zm-lg.jpghx-product-mouse-pulsefire-surge-1-zm-lg.jpg

Navíc nechybí opravdu propracovaný software, který se sice zpočátku může zdát komplikovaný, ale jde spíše o zvyk. Jedinou pihou na kráse se tak zdá být minimální přizpůsobitelnost těla. Nejde totiž o modulární myš a závaží si tedy nepřihodíte. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

GTA 5 zdarma: Epic Games Store láká, za Grand Theft Auto 5 nezaplatíte nic

GTA 5 zdarma: Epic Games Store láká, za Grand Thef…

Další akce, na kterou Epic láká nové hráče.

14.  5.  2020 | | 36 N/A
Mafia se vrací v kompletní trilogii, podívejte se na ochutnávku

Mafia se vrací v kompletní trilogii, podívejte se …

Netrvalo dlouho a po několika náznacích tu máme konečně toužebně očekávané oznámení.

13.  5.  2020 | | 24 N/A
Mafia Trilogy oficiálně: První díl čeká spousta změn, dabing nebude chybět

Mafia Trilogy oficiálně: První díl čeká spousta zm…

Konečně jsme se dočkali odhalení toho, co nás všechno čeká v Mafia Trilogy. Pro nás je samozřejmě tím nejočekávanějším remake prvního dílu, tak se na to pojďme podívat.

19.  5.  2020 | | 22 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Civilizace VI zdarma a epická akce

Hry zadarmo nebo se slevou: Civilizace VI zdarma a…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

22.  5.  2020 |
F1 2020: nové formule šlapou na plyn realismu, a přesto jsou přístupnější

F1 2020: nové formule šlapou na plyn realismu, a p…

Codemasters nám ukázali své nové formule a oproti předchozím dílům opravdu došlo k razantnímu zlepšení.

20.  5.  2020 | | 3 N/A