TLOU 2 mizí z obchodu a Sony vrací peníze za objednávky. Co to znamená?

Po odkladu na neurčito se očekávaná pecka od Naughty Dog stahuje z PS Store a její předobjednatelé dostanou peníze zpět.

Pokračování oceňovaného thrilleru The Last of Us, které mělo vyjít letos v květnu bylo minulý týden oficiálně odloženo na neurčito kvůli situaci s koronavirem a nyní hra mizí i z PS Store. Uživatelé, kteří už za The Last of Us: Part 2 zaplatili, dostanou své peníze zpět. Nejspíše formou naplnění peněženky na PS Store.

The Last of Us: Part 2 se odkládá na neurčito, oznámil Naughty Dog

The Last of Us: Part 2 se odkládá na neurčito, oznámil Naughty Dog

Co to ale vlastně znamená a je vydání na PS4 v ohrožení? Takové otázky by mohly leckoho napadnout ve chvíli, kdy hra zmizí z obchodu a vrátí se mu peníze. Nemusíte však panikařit. Vzhledem k tomu, že hra byla pro PS4 celou dobu plánovaná a vyvíjená, není třeba mít obavy, že byste museli kvůli The Last of Us pořizovat i PS5. The Last of Us: Part 2 přišlo o své datum vydání, které nyní není přesunuto na žádný konkrétní termín.

V The Last of Us: Part II bude Ellie mnohem pohyblivější a mrštnější

V The Last of Us: Part II bude Ellie mnohem pohyblivější a mrštnější

Přesně z toho důvodu zřejmě hra z obchodu mizí. Bez data vydání se totiž neprodává.  Stejná věc se stala i s taktéž na neurčito odloženým titulem Iron Man VR či již dříve s Marvel's Avengers. V některých zemích, jako je Německo je tato praktika dokonce daná zákonem a hra nesmí být v prodeji, pokud není jasné, kdy vyjde. Sony se tak zřejmě snaží pouze předejít problémům s případnými stížnostmi a tahanicemi. V tuto chvíli se přemýšlí, zda má smysl hru vydat v květnu pouze digitálně a doplnit pak prodeje i fyzickými kopiemi, až se situace uklidní. Uvidíme, co Sony nakonec vymyslí.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: další lednové slevy a Star Wars zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: další lednové slevy a …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

15.  1.  2021 | |2 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce