TLOU: Part 2 přinese ještě věrohodnější animace díky "motion matchingu"

Naughty Dog opět posouvá laťku ve svých hrách.
TLOU: Part 2 přinese ještě věrohodnější animace díky "motion matchingu"

Naughty Dog vždy byl průkopníkem z hlediska technologií ve svých hrách a ani The Last of Us: Part 2 nebude výjimkou. Jde o jednu z posledních velkých her této konzolové generace a je tudíž jasné, že půjde o grafickou parádý. Vývojáři ale zapracovali i na spoustě dalších prvků včetně unikátní umělé inteligence a především systému animací. 

V pokračování totiž tvůrci používají technologii jménem "motion matching", který zaručí mnohem věrohodnější a realističtější animace všech živých objektů ve hře. Místo toho, aby pospojovala mezi sebou jednotlivé animační úseky, jak se to dělá u většiny her, TLOU 2 spoléhá na desítky menších animací, které na sebe navazují podle situace. 

The Last of Us: Part 2 má čerstvé záběry a slibuje i českou lokalizaci

The Last of Us: Part 2 má čerstvé záběry a slibuje i českou lokalizaci

"V našich předchozích hrách jsme měli velmi standardní systém, kterém jsme prostě řekli 'spusť animace běhu. a teď otočení atd'," řekl v rozhovoru pro Gamespot ředitel projektu Anthony Newman. "Motion Matching ale vezme doslova stovky všemožných animací a naseká je na malé segmenty, které pak spojuje podle situace a pohybu postav, snímek za snímkem."

Díky tomu se postavy a zvířata ve hře pohybují přirozeně a hráč téměř nedokáže rozeznat, kde jednotlivé animace na sebe navazují. Díky tomu je přechod mezi filmečky a hrou plynulý a kvalita je držena napříč celou hrou. 

The Last of Us: Part 2 vychází 21. února příštího roku exkluzivně pro PS4.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole