E3

To nejlepší z konference Square Enix: ve stylu Nintenda

Square Enix po třech letech přichází se svojí vlastní konferencí. Očekávali jsme od ní velké věci, třeba odhalení plodů, které vzešly ze spolupráce s Marvelem. O Avengers ani o Strážcích galaxie ale nepadlo ani slovo. Pár zajímavých kousků se přece jenom objevilo.

SE tentokrát zvolilo Nintendo taktiku, tedy nemělo klasickou konferenci, ale jen pustilo předtočené video. Jako první se v něm ukázal obligátní a očekávaný gameplay trailer k připravovanému dobrodružství Shadow of Tomb Raider. Lara bude mít více možností, jak se vypořádat se zdejšími nepřáteli. Bude se snažit v Jižní Americe zastavit mayskou apokalypsu, kterou sama vyvolala.  

Ze série Final Fantasy jsme chtěli vidět především remake sedmého dílu. Musíme si ale vystačit s ukázkou nového obsahu pro onlinovku Final Fantasy XIV. Dojde i ke kolaboraci se sérií Monter Hunter.  

Adventure of Captain Spirit se představilo už na včerejší konferenci Microsoftu. Nyní nám vývojáři ukázali pár dalších záběrů a přiblížili, kam vlastně bude tento zajímavý spin-off v Life is Strange univerzu patřit. V zásadě to vypadá jako nepřímý prequel pro druhou sérii této epizodické adventury. Prý se od událostí v této jednohubce bude odvíjet děj jejich dalších her. Opět jsme byli utvrzeni v tom, že Captain Spirit bude zcela zdarma na všechny platformy.  

Série Dragon Quest u nás má prakticky minimální fanouškovskou základnu. Dle mého se to nezmění ani po příchodu jedenáctého dílu této RPG série. Viděli jsme příběhový trailer, který je ale určen výhradně fanouškům série. Zbytek hráčů pravděpodobně vůbec netuší, o co vlastně jde.  

PlatinumGames po úspěchu s Nier Automata nezahálejí a nechystají jen jeho verzi pro Xbox One. Dnes představili zbrusu novu značku jménem Babylon's Fall. V traileru se objevila spousta textu, jinak nám toho ale moc neřekl. I tak nás ale především zajímá, co si pro nás po Nieru přichystali, tak snad se další info dozvíme v dohledné době.  

Poté se připomnělo vydání Switch titulu Ocropath Traveler, které následoval další trailer z Just Cause 4. Rico bude pořádně řádit a v ničení mu pomohou i přírodní katastrofy. Vůbec bych se nedivil, kdyby tornádo mohl skrz Rica ovládat hráč sám.  

Stejně jako v případě Babylon's Fall jsme viděli jen nic neříkající trailer k další nové IP –The Quiet Man. Jak už název napovídá, v hlavní roli bude ticho, protože hrdina hry je hluchý. Ze samotného videa se toho ale moc vyčíst nedá. 

Konferenci pak završil trailer ke Kingdom Hearts 3, který se nesl ve stejném duchu, jako ten včerejší. Moc toho není a rozhodně bychom našli další tituly, které Square Enix mohl ukázat, ale bohužel o jejich představení budeme ještě nějakou dobu jen snít. 

Váš názor Další článek: E3: Beyond Good and Evil 2 se prezentuje v novém traileru

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,