Tohle není videohra, ale skutečný závod NASCAR. Řidič ohobloval mantinel a předjel pět soupeřů

Manévr z videoher funguje i v reálném závodu!

Asi všichni jsme někdy „cheatovali“ v závodních hrách a využívali nerealistickou fyziku k tomu, že jsme dokázali projet zatáčkou mnohem rychleji, než je to normálně možné. Klasický herní trik spočívá v projetí zatáčky tak, že se nezpomaluje, ale v plné rychlosti se vůz opře o zeď v dané zatáčce, díky čemuž většinou nedojde ke smyku ani jinému problému. A kdo říká, že to nikdy neudělal, ten to dělá dodnes.

Avšak tentokrát se zmíněný herní trik dostal do reálného světa v reálném závodě. Ve vyhroceném závodě Nascar, kdy se bojovalo o postup do hlavního šampionátu, byl jeden ze závodníků, Ross Chastain, na desátém místě.

Ve finálním kole se ale pustil do agresivního manévru s tím, že díky mnohem vyšší rychlosti o přibližně 100 km/h než měli soupeři, projel zatáčkou, přičemž využíval zeď jako opěrný bod. V dané rychlosti sice došlo k poškrábání zdi i vozidla, ale díky tomu se během jedné zatáčky dostal na páté místo, což mu zajistilo účast v šampionátu.

Dle vyjádření hrál Ross Chastain v dětství se svým bratrem velmi často hru Nascar 2005 na konzoli GameCube a nečekal, že by tento herní trik nakonec fungoval i v reálném prostředí. Riskoval, a i přes obavy to vyšlo.

Soupeři z tohoto triku rozhodně nejsou nadšeni a už se objevují hlasy, aby tento riskantní průjezd zatáčkou byl zakázaný v pravidlech.

Diskuze (32) Další článek: Netflix dál rozšiřuje svůj tým herních studií. Tentokrát vítá autory relaxačního Cozy Grove

Témata článku: , , , , , , , , ,Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Muž se ztratil na Aljašce a byl nalezen živý a zdravý. Satelitní služba Applu zachránila prvního člověka

Muž se ztratil na Aljašce a byl nalezen živý a zdravý. Satelitní služba Applu zachránila prvního člověka

** Na světě je první případ záchrany satelitními službami Applu ** Na Aljašce se ztratil muž na sněžném skútru ** Díky satelitní komunikaci byl nalezen živý a zdravý

Martin Chroust
SatelitiPhone
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě

Aktuality

3. prosince | Dnes ve 22:00 našeho času proběhne představení závěrečné událostí aktuální sezóny ve Fortnite. Epic na něj láká krátkým teaserem. 
2. prosince | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 
2. prosince | Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku
1. prosince | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách