Tohle není videohra, ale skutečný závod NASCAR. Řidič ohobloval mantinel a předjel pět soupeřů

Manévr z videoher funguje i v reálném závodu!

Asi všichni jsme někdy „cheatovali“ v závodních hrách a využívali nerealistickou fyziku k tomu, že jsme dokázali projet zatáčkou mnohem rychleji, než je to normálně možné. Klasický herní trik spočívá v projetí zatáčky tak, že se nezpomaluje, ale v plné rychlosti se vůz opře o zeď v dané zatáčce, díky čemuž většinou nedojde ke smyku ani jinému problému. A kdo říká, že to nikdy neudělal, ten to dělá dodnes.

Avšak tentokrát se zmíněný herní trik dostal do reálného světa v reálném závodě. Ve vyhroceném závodě Nascar, kdy se bojovalo o postup do hlavního šampionátu, byl jeden ze závodníků, Ross Chastain, na desátém místě.

Ve finálním kole se ale pustil do agresivního manévru s tím, že díky mnohem vyšší rychlosti o přibližně 100 km/h než měli soupeři, projel zatáčkou, přičemž využíval zeď jako opěrný bod. V dané rychlosti sice došlo k poškrábání zdi i vozidla, ale díky tomu se během jedné zatáčky dostal na páté místo, což mu zajistilo účast v šampionátu.

Dle vyjádření hrál Ross Chastain v dětství se svým bratrem velmi často hru Nascar 2005 na konzoli GameCube a nečekal, že by tento herní trik nakonec fungoval i v reálném prostředí. Riskoval, a i přes obavy to vyšlo.

Soupeři z tohoto triku rozhodně nejsou nadšeni a už se objevují hlasy, aby tento riskantní průjezd zatáčkou byl zakázaný v pravidlech.

Diskuze (32) Další článek: Netflix dál rozšiřuje svůj tým herních studií. Tentokrát vítá autory relaxačního Cozy Grove

Témata článku: , , , , , , , , ,Výkon, který předběhl dobu. Test grafické karty MSI GeForce RTX 4090 Suprim X 24G

Výkon, který předběhl dobu. Test grafické karty MSI GeForce RTX 4090 Suprim X 24G

Karta s výkonem RTX 4090 je snem každého hráče. Jen málokterá současná hra ji dokáže ve 4K potrápit.

Adam Vágner
MSIGrafické kartyTesty
Vypadá jako iPhone 14 Pro Max, ale zdání klame. Čínská kopie však stojí jen dvacetinu toho, co originál

Vypadá jako iPhone 14 Pro Max, ale zdání klame. Čínská kopie však stojí jen dvacetinu toho, co originál

** Kopii iPhonu 14 Pro Max dnes pořídíte o 90% levněji, než originál ** Krabička je stejná, telefon má samozřejmě jiný hardware i výkon ** I přesto máte pocit, že držíte skutečný iPhone

Martin Chroust
ČínaKopie
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu

Aktuality

17:11 | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 
15:51 | Na víkend od 16. do 19. prosince se chystá druhý betatest pro Street Fighter 6. Na zkoušku bude 8 bojovníků, nechybí online zápasy ani crossplay. 
15:20 | Remake spin-offu série Yakuza, který původně vyšel pouze v Japonsku, představuje akci a rozdílné bojové styly. Like a Dragon: Ishin vyjde 21. února příštího roku na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series S|X. 
30. listopadu | Páteční vydání tahovky Marvel's Midnight Suns připomíná launch trailer. S partou superhrdinů se pokusíme překazit plány démonické Lilith na PC a aktuální generaci konzolí. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách