Tokio Game Show ve znamení CESA

Japonská Asociace dodavatelů počítačové zábavy (CESA) tradičně pořádá Tokio Game Show. Letos bude hlavním tématem diskuzí násilí ve hrách.

Yoichi Wada (prezident Square Enix, zástupce CEO CESA) povede druhý den výstavy veřejnou diskuzi s mnohými odborníky na téma CERO. Takto bude nazván hodnotící systém podobný třeba ESRB, který ukazuje vhodnost hry pro jednotlivé věkové kategorie. Debata bude vedená na základě vědeckých studií na téma hry a násilí ve společnosti.

Zároveň s tímto oznámením byly odhaleny i rozpisy vystavovatelů a ploch, které jejich stánky zaberou. Největší bude Sony Computer Entertainment, následována Segou, Konami a Namcem (společně s Bandai). Překvapení však je až pátá největší prezentace Microsoftu, který hodlá na japonský trh dle svých slov proniknout. Zato znalci vědí, že Square Enix měl před měsícem vlastní show, takže je nezaskočí malý stánek.

Tokio Game Show se koná 16. - 18. září v Makuhari Convention Center, kdy první den je neveřejný a zbylé dva volně přístupné za 1200 jenů (cca 9 dolarů).

Zdroj: Gamespot

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A