Tomb Raider 4: Last Revelation - kompletní řešení, část čtvrtá

Po delší odmlce, stovce žadonících emailů a reinstalaci mého pevného disku se opět vracíme k příběhům archeoložky Lary Croftové. Tentokráte projdeme epizodu Trenches, Street Bazaar a Citadelu.
Po delší odmlce, stovce žadonících emailů a reinstalaci mého pevného disku se opět vracíme k příběhům archeoložky Lary Croftové. Tentokráte projdeme epizodu Trenches, Street Bazaar a Citadelu.

27 - Trenches
Projeďte na druhou stranu a zamiřte k palmě po pravé straně. Vystupte a pokračujte dále. Jamile se dostanete na křižovatku ve tvaru T, na jejíž levé straně swe nachází na vyvýšenině munice, pomocí zaměřovače střelte do nádržky s palivem kulometu tak, aby vybuchnul dříve, než vás stačí zmerčit. Jakmile tak učiníte, pokračujte dále. Vylezte na bednu a přeskočte celou lokaci a vytáhněte se nahoru.

Následujte chodbu až k místu, kde se vlevo otevírá u země zeď. Rychle se vyhněte proudům horké páry a zabijte chlápka na druhé straně. Směrem vpravo vylezte na levou zeď a odsud odstřelte další automat a přitom můžete rovnou zabít dalšího nepřítele. Vraťte se nyní skrze páru až na samotnou chodbu a po té pokračujte dále. Na další křižovatce se protáhněte otvorem u pravé zdi a na druhé straně seberte Weapon Key Code. Vylezte ven a pokračujte rovně. Zachyťte se praskliny ve zdi a přeručkujte na druhou stranu. Z převrženého džípu vytrhněte páčidlem trubku, a tu zkombinujte s lahví paliva. Díky tomu nyní můžete stiskem tlačítka Sprint i při jízdě na motocyklu rázně přidat. Když je řeč o motocyklu, vraťte se k němu. Vraťte se zpět do předcházejícího levelu.

Po výjezdu z levelu Trenches se vlevo nachází propast, kterou jste již jednou přeskočili. Těsně před ní motorku otočte a do schodů po pravé straně vyjeďte pomocí tlačítka Sprint. Sklouzněte se únikovou cestou dolů a ve spodní místnosti pokračujte směrem dozadu. Na zemi seberte pochodeň a v úplném suterénu tohoto sklepa ji zapalte. Se zapálenou pochodní se vraťte do prostřední místnosti a vyběhněte po rampě na protější zdi. Stoupněte si pod detektor kouře a zamávejte pochodní pod tímto čidlem, otevřou se všechny dveře. Jakmile budou dveře otevřeny, zatáhněte za páku, jenž se skrývala za dveřmi, které jste právě otevřeli. Velká bedna se prosune otvorem. Vydejte se do místnosti, kde jste sebrali pochodeň, vylezte na tyto bedny a odsud se dostaňte na druhou stranu místnosti. Slezte dolů, rozbijte velkou bednu uprostřed a poté vystřelte na zámek brány. Ta se otevře a vy najdete v otvoru ve zdi Roof Key. Vraťte se k motorce a vydejte se opět do Trenches.

Zaparkujte opět u palmy. Pomocí zaměřovače rozstřelte revolverem nebo kuší kus kamene ve spáře domu před vámi. Vydejte se rovně průchodem. Po pravé straně se nachází kamenný blok. Vylezte na něj a zatáhněte za páku od padacích dveří. Jak se otevřou, pokračujte dál a několika průlezy se dostanete až k prasklině. Pověste se za okraj a přeručkujte až na konec. Seskočte a zhruba v půli rampy si všimněte u stropu žebříku. Vyskočte na něj a překonejte propast. Kobylek si nevšímejte, spíše doufejte, že vám až tak moc neudělají. Dveře s červeným světlem otevřete pomocí Roof Key. otevřenými dveřmi se rozeběhněte a skočte na protější římsu. Přeručkujte k místu, kde se dá vytáhnout nahoru a následujte tuto skulinu až na konec. Pomocí libovolné zbraně se zaměřovačem střelte do tlačítka na druhé straně (poznáte zásah tak, že se z něj začne kouřit). Spusťte se zpět na ulici a vydejte se k motorce. Nasedněte na ni a vydejte se na první křižovatku při vstupu do levelu. Dejte se doleva a pravými schody se pomocí Sprintu dostaňte na druhou stranu. Seskočte z motorky a vyšplhejte nahoru na žebřík.

28 – Street Bazaar
Spusťte se po žebříku dolů a přistupte k raněnému vojákovi. Získáte od něj po delším povídání detonátor. Ze stolu seberte kliku a zpoza auta hever a poslední dva jmenované zkombinujte dohromady. Stiskněte červené tlačítko za polomrtvým (možná již mrtvým) vojákem a jděte chodbou dál. Vyšplhejte po žebříku nahoru a jděte k okraji. Vyskočte a zachyťte se stropu a přeručkujte doprava. Prolezte otvorem ve zdi na druhou stranu a vylezte na blok v rohu. Na cihlovou podezdívku použijte hever a vylezte nahoru. Dejte se levou chodbou dozadu a nyní proveďte několik posunovacích manévrů. Předmět uprostřed křižovatky zasuňte pryč, ať nepřekáží, dřevěný lis v rožku vytáhněte na nově uvolněné místo a poté jej natlačte na podstavec, do kterého šlehají blesky.

Přeskočte po mostě a zachyťte se na druhé straně. Přeručkujte až na druhou stranu a pusťte se. Chodbou pokračujte dolů až do místnosti s bednami (mimochodem, uložte si hru). Seberte kódy u mrtvého těla a dávejte pozor na egyptského býka. Stoupněte si k bednám v rohu na podstavci a čekejte, až se k vám býk rozeběhne, když bude kousek od vás, uskočte a nechte ho uvolnit vám východ z této lokace. Ve druhém patře projděte jediným možným směrem pryč z lokace. Nyní se nacházíte opět v Trenches. Jděte po levých schodech až na výstupek s hromadou písku. Vyskočte na kamenný blok zpola skrytý v písku a odsud skočte na okraj zdi. Dá to práci najít tu správnou pozici, ale věřte mi, že to jde. Nahoře opět vylezte po žebříku nahoru a spusťte se do garáže.

Nyní opusťte tuto lokaci průchodem s červeným světlem. Venku na ulici se vydejte směrem k zátarasům s lebkami a zkříženými hnáty. Zkombinujte detonátor a kódy získané u mrtvého těla a tímto výsledkem odpalte miny. Přeskočte zátaras a stiskněte tlačítko na zdi. To otevře přístupovou cestu k vašemu motocyklu. Nasedněte na ni a projeďte otevřenou bránou s použitím tlačítka Sprint, jde o to přeletět minové pole. Na druhé straně přejeďte krokodýla a pokračujte až k Azzizovi. Až pojedete kolem velké stvůry, dávejte pozor na ohnivé koule, které plive.

29 – Citadel
Jděte dopředu a najdete profesora připoutaného ke zdi. Bude následovat kratší animace. Až skončí, dejte se doleva a pokračujte až do malé místnosti vzadu se schody nahoru. Na konci se nachází páka. Zatáhněte za ni, čímž otevřete velké dveře v hlavní místnosti. Na zemi naleznete pochodeň. Zapalte ji a vraťte se do dolní místnosti. Vlevo vedle fontánky se nachází menší výklenek. Vylezte tam a zapalte odtud lano. Pochodeň zahoďte a vraťte se ještě o jednu místnost zpět. Před otevřenými dřevěnými dveřmi se nachází otvor v zemi. Následujte jej až na jeho konec a odtud skočte na plošinku vlevo.

Zde se spusťte dolů a při pádu se zachyťte škvíry ve zdi. Přeručkujte na konec spáry a pusťte se k další škvíře. Takto doputujte až k místu, kde se dá vyšplhat nahoru. Prolezte na druhou stranu do vody a otvorem vpravo vzadu tuto poněkud malou místnůstku opusťte. Nyní si hru opět uložte, není jisté, že se vám následující akrobatický prostocvik podaří napoprvé. Spusťte se dolů, při dopadu na šikmou plochu se odrazte a při dalším dopadu na sloup uprostřed skočte opět a chyťte se praskliny. Po ní přeručkujte doleva a vytáhněte se. Rozběhněte se a přeskočte celou místnost. Po schodech vyběhněte až na úplný konec, k místu, kde se nachází páka. Zatáhněte za ni a pusťte se dírou dolů. Lékárnička, která se zde nachází, je zde umístěna zcela záměrně – ihned ji použijte.

Cesta dále vás dovede do místnosti s mapkou na zemi a se čtyřmi stoly (či lépe řečeno stolci). Pomocí kompasu v inventáři nasměrujte všechny čtyři sošky tak, aby písmeno na jejich povrchu ukazovalo na správnou světovou stranu. Pokud nepatříte mezi znalce kompasu, vězte, že červená střelka ukazuje správný směr. Podle toho nastavte N směrem dopředu a vzadu, E a W pak po stranách a S nejblíže ke vchodu. Až umístíte správně všechny sochy, otevřou se dveře. Vydejte se těmi levými.

Pokračujte až na konec k otvoru v zemi. Tím seskočte dolů do vody. Tunýlek na severovýchodě vede do místnosti, kde se na stropě nachází podivné madlo. Zatáhněte za něj a vraťte se do centrální místnosti. Nyní se vydejte směrem na sever až k místu, kde lze z vody vylézt. Vyběhněte po rampě nahoru až do místnosti, kde jste rozestavovaly sošky podle světových stran. Pokračujte dveřmi přímo naproti vám. Zabijte oba nepřátele a zatáhněte za páku. Tato akce otevře uzávěru trubky v západních částech katedrály. Vydejte se tedy na sever podle rozestavěných sošek a skočte do vody. Doplavte až do centrální místnosti, kam jste již poprvé spadli, a vydejte se západním otvorem. Najdete další páku. zatáhněte za ni. Ta otevře otvor na zemi v centrální místnosti; doplavte sem tedy a pokračujte dále otvorem v zemi. Na konci jděte po chodbě dolů až narazíte na lano. Zatáhněte za něj.

Poté, co tak učiníte, otevřou se dveře a objeví se nepřátelé. Utečte těmito dveřmi. Na jeho konci vyskočte a protáhněte se otvorem ve zdi. Když budete viset na druhé straně dolů, napadnou vás dva kostlivci. Běžte po dřevěných prknech nahoru až k zátarasu. Počkejte, až dojdou rytíři k vám a poté uskočte zpět, čímž vám uvolní cestu dál. Zamiřte na sever prostředkem dvou řad zapálených pochodní.

Pokračování příště...


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected na PC a konzole

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected …

Diablo 4 není jediná hra z tohoto univerza, která k nám dorazí.

20.  2.  2021 | |17 N/A
Michal Maliarov
RemasterDiablo 2
Úlet, který potrápí mozek. Kitty Letter je kombinace her Scrabble a Clash Royale

Úlet, který potrápí mozek. Kitty Letter je kombina…

14.  2.  2021 |
Adam Kos
Mobilní hry
12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až po náročné strategie

12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až p…

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

15.  2.  2021 | |34 N/A
Vladislav Kluska
Deskové hry
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rage 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rag…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  2.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostřednictvím traileru

Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostře…

Rogue se vrací.

20.  2.  2021 | |1 N/A
Michal Maliarov
DiabloVideo
Valheim slaví úspěch, během dvou týdnů prodal přes 3 miliony kusů

Valheim slaví úspěch, během dvou týdnů prodal přes…

Nejnovější online survival spadl na herní komunitu jako blesk z čistého nebe.

20.  2.  2021 | |4 N/A
Michal Maliarov
SurvivalOnline
Hráli jsme King Arthur: Knight’s Tale – legenda o meči v nejtemnější podobě

Hráli jsme King Arthur: Knight’s Tale – legenda o …

Slavná legenda o spravedlivém králi patří k oblíbeným tématům filmařů. Co by se ale stalo, kdyby na trůn usedl temný Mordred a z Artuše byla chodící mrtvola?

15.  2.  2021 |
Vojtěch Matušinský
Dojmy
Sony zavře své nejstarší herní studio. Dělalo hry, které západ nechtěl

Sony zavře své nejstarší herní studio. Dělalo hry,…

Autoři Gravity Rushe, Knacku, Shadow of the Colossus nebo hry The Last Guardian končí.

26.  2.  2021 | |8 N/A
Lukáš Václavík
PlayStationSony