Tomb Raider 4: Last Revelation – kompletní řešení, část třetí

Na konci minulého návodu jsme skončili před chrámem pod vodou. Nyní pokračujeme dále, přes Kleopatřiny paláce až do města mrtvých a Tulunských komnat.
21 – Pharos, Temple of Isis

Dávejte si pozor na žraloka. Nahoře nad bránou jsou dva průplavy vedoucí k slotům na Pharos Knot a Pillar. Oboje umístěte, čímž otevřete bránu a můžete vplout do chrámu. Pokračujte stále dopředu a bazénkem v zemi proplavte do místnosti se schody. Zabijte zlatého ptáka a pro doplnění munice rozstřílejte všechny bedny, vybavíte se opravdu požehnaně. Poté se vydejte levými schody nahoru. Dojdete k soše, vedle níž se nachází výstupky. Vylezte na ně a seberte z obou brouka, objeví se mnoho potvůrek lačnících po vaší krvi. Jakmile seberete oba brouky, uprostřed místnosti se objeví dva bloky, na jejichž vrcholech jsou tlačítka. Obě stiskněte a pak skočte do otvoru před sochou. Bleskově se dostaňte do rohu, kde se nachází zešikmená plocha. Vyskočte na ni a na vrcholu stiskněte klávesu pro skok, čímž se dostanete nahoru k tlačítku a klíči. Klíč seberte a tlačítko poté stiskněte. Kamenný blok, který vám bránil v návratu k bazénku je nyní opět nahoře a vy tak můžete zpátky. Nyní se dejte do schodů vlevo od vás. V další místnosti je velká černá pyramida, na kterou použijte jednoho brouka. Skluzavkou pokračujte dále, do míst, kde se musíte rychle dostat z kapaliny, ve které jste, než ji zapálí oheň. Po skluzavce přeměněné na schůdky místnosti opouštějte – celkem jsou tři.

Čtvrtého nerozbitého Scaraba najdete, pokud půjdete z hlavní místnosti s bazénkem doprava. Octnete se v Kleopatřině chrámu. Vydejte se jak nejvýše to půjde, cestou otevřete páčidlem dvoje dveře. Na konci skočte do otvoru v zemi a opět se rychle dostaňte z hořlaviny – jděte doleva. Zároveň seberte posledního Scaraba. Otočte se, postavte Laru až k okraji a pak udělejte jeden krátký krok zpět a skočte. Další skok spočívá v přeskočení plamenů napříč. postavte se v úhlu asi šedesáti stupňů k levému rohu plošinky, na které se nacházíte a s rozběhem přeskočte na prostřední část protější plošinky. Odtud již obyčejný skok s rozběhem vyřeší prekérní situaci. Vraťte se se Scarabem k místnosti s pyramidou a použijte posledního brouka. Seberte mechanického brouka a zkombinujte ho s klíčem. Další kroky povedou do Kleopatřina paláce schody vpravo od bazénku.

22 – Cleopatra’s Palace

Projděte halou a pokračujte rovně až k místu s brouky nakreslenými na zemi a černými otvory. Položte na první černý otvor Scaraba a jděte těsně za ním, abyste prošli v bezpečí pastí s ostny. Na konci brouka seberte. Pokračujte doleva, pod ostřím se podplazte a v sarkofágu nalezněte pravou rukavici. Zbavte se kostlivce a pokračujte do druhé místnosti, k dalším ostnům. Podobně jako předtím překážku překonejte. Opět ho seberte a jděte prvními dveřmi doprava. V sarkofágu naleznete náboje, které budete ještě hodně potřebovat. Skrz čepele se dostaňte ven a pokračujte po schodech nahoru a pak dolů. Pokračujte až do zeleného kouta, kde se nachází na zdi páka. Zatáhněte za ni a vylezte posléze na výstupek, který se vysunul uprostřed místnosti, ve které se nacházíte. Skočte k nejbližší zdi a přeručkujte až k místu, kde se dá vylézt. Dávejte pak pozor na ostří čepelí, která se budou míhat vzduchem – pokračujte tak až k rakvi, ve které se nachází pravý holenní kryt.

Vraťte se zpět k místu s pákou a pokračujte levou zadní cestou – dveře s motivem obličeje budou odsunuty nahoru a uvnitř uvidíte dvě bedny. Vpravo od nich se nachází v sarkofágu Pharoh’s Knot. Vraťte se do místnosti s modrým stropem a levým zadním východem místnost opusťte – dojdete k polokruhovitým schodům, kde se bude nacházet podstavec na Pharoh’s Knot – použijte jej.

Pokračujte otevřeným průchodem a seberte lékárničku z první plošinky. Na druhé se objeví druhá Lara – bronzová nicméně. Kolem obou plošinek se vytvoří zlaté spirály, které ale stejně neublíží, jde tedy spíše jen o efekt. Slezte z bloku a vyšplhejte na výstupek po levé straně. Po příčkách přeručkujte až na druhou stranu a zabijte ptáka, který se objeví – pokud ublíží bronzové Laře, ubere energii i vám. Úplně nahoře se nachází po pravé a levé straně páky, které musíte zatáhnout – dávejte pozor na ptáky, kteří se krátce po zatažení páky objeví. Samozřejmě se i poté vraťte nahoru a v otvorech po stranách seberte dvě součásti páky, jejíchž kombinací vznikne již zmíněná páka k otevření dveří uprostřed, Pozor na kostlivce. Pokračujte do místnosti a shlédněte animaci – objeví se dva strážci hrobky – ze sarkofágů za jejich zády seberte prsní plát a levý holenní kryt a skočte do jakéhokoliv otvoru před trůnem. Level končí.

23 – City of the Dead

Sestřelte nepřátele na protější střeše a na výstupku při pravé straně, získáte revolver. Pokračujte na motorce dále a zabijte nepřítele za zdí. Podél oplocené jámy jeďte dál až ke kulometům. Naproti nim jsou dveře, po jejichž vykopnutí naleznete místnost s mrtvolou – odsuňte ji a vraťte se k zadní části tohoto domu. Protáhněte se z bloku škvírou ve zdi a pokračujte k páce na otevření mříže. Jak se tak stane, vylezte nahoru a vyškrábejte se do otvoru nad místem, kde mrtvola ležela (jinými slovy – Lara byla příliš nešikovná na to, aby do otvoru nad zemí lezla, proto si musela pod nohama ubrat metr a půl země, aby tak mohla učinit). Jděte až nahoru k další páce, která otevře dveře. Jakmile budete hotovi, sedněte venku na motorku a rychle pryč, směrem dál. Až dojedete k příkrému stoupání, rozjeďte motorku na plný plyn a propast přeskočte. Doporučuji tak udělat u levého nejvyššího kraje, ale do levé poloviny se dostaňte až v druhé fázi stoupání – tak to vidím já. Pomocí skosených sloupů přeskákejte do secret place – myslím, že například náboje do granátometu za tu námahu stojí. Opačným způsobem přeskočte propast zpět a vraťte se k místu se zkříženými latěmi – k jámě s oplocením. Pod váhou motorky se zem propadne a objevíte se dál. Pokračujte až k díře s vodou.

Vylezte z vody a dejte se doprava. Zabijte netopýry a skluzavkou po pravé straně se dostanete k mrtvole. Seberte zaměřovač a zkombinujte jej s revolverem. Vpravo od schodů na protějším konci místnosti se nachází skulina, za kterou se lze zachytit. Přeručkujte do míst, kde se může Lara vytáhnout nahoru. Revolverem střelte do modré koule a rychle utečte po schodech nahoru do vody. Proud vas odnese prakticky zpět do místnosti s mrtvolou. Vydejte se nahoru po schodech, kde již bude led a bude možné se dostat k spínači na protější straně. Stiskněte jej a v místnosti s mrtvým tělem najdete otevřené dveře. Odejděte jimi a jděte hned doprava. Dostanete se na začátek levelu. Zachyťte se za okraj zdi a přeručkujte doprava, kde se budete moci odrazit a skočit přímo na páku, která otevírá bránu. Zabijte nepřátele a vraťte se pro motorku. Ze sklepa domu se dostanete skrz zeď na konci slepého ramene.

Projeďte otevřenou bránou až po schodech nahoru a přes skokánek se přeneste v plné rychlosti. Až budete u příkrého stoupání směrem doleva, vystupte a vpravo od něj zatáhněte za páku, která aktivuje plošinku. Vydejte se motocyklem doleva a na schodech zastavte. Pěšky nyní dojděte k bloku, který se vysunul a následujte ho až nahoru. Dlouhým skokem se dostanete na protější zeď a můžete projít dveřmi v pravém rohu. V další lokaci sestřelte revolverem barel a pak stiskněte páku, která se za vrtulníkem nachází. Vraťte se k opuštěné motorce a nasedněte na ni. Díky zničeným kulometům vás již nebude nikdo obtěžovat a vy tak můžete projet bránou naproti dveřím, ve kterých byla první mrtvola.

26 – Chambers of Tulun – část 1

Sesedněte z motorky a vystřílejte všechny nepřátele vpravo až k propasti. Poté se vraťte k motorce a propast přeskočte. Zastavte se až u kamenného schodku. Posbírejte zbraně uvnitř chrámu a vraťte se i s motorkou zpět k otvoru naproti sjezdu, kde jste začali level. Vydejte se nyní na druhý konec chrámu a pak doleva k mohutnému Egyptskému strážci. Utečte mu směrem ke konci chrámu k dvěma blokům podél otvoru směrem k motorce. Vylezte na ně a přeskočte na římsu nad průchodem. Skokem z římsy doleva se dostanete na další škvíru, po které můžete přeručkovat na místo, kde se dá vytáhnout. Přeskočte na zeď, po které se dá lézt a vyšplhejte úplně nahoru. Nyní se přesuňte na plošinku na druhé straně. Po chodbě jděte kam až to jde až narazíte na páku. Ta zavírá všechny východy z chrámu, avšak pouze na omezenou dobu, proto doporučuji si nejdříve přečíst, co bude třeba udělat – bude třeba jednat velice rychle.

Zatáhněte za páku, postavte se k okraji směrem dovnitř chrámu a přeskočte na plošinku po pravé straně. Přesuňte se směrem blíže k lanu a rozhoupejte se natolik, abyste dosáhli otvoru na zadní straně chrámu (jižní strana). Lehčí varianta představuje skok do secret place a ztrátu času, samozřejmě. Jak se dostanete na protější stranu, kašlete na nepřítele po vás střílejícím a seskočte dolů. Nasedněte na motorku a přeskočte propast, zaparkujte a běžte ke kolu. Třikráte jím otočte a otvorem ve zdi se dostanete k žebříku, na jehož konci je předposlední úroveň.

25 – Citadel Gate

Dojděte k umírajícímu vojákovi – Azzizovi. Poví vám o příšeře, která se v těchto místech poslední dobou často objevuje. Jděte neustále dál po ulici, až příšeru potkáte – proběhněte podél ní a neustále běžte dál až k místu s hustým osvětlením. Vyskočte na malý schůdek po pravé straně a zabijte dva krokodýly. Na pravé straně se nachází průlez do kostela – proskočte jím, bude následovat kratinká animace. Na severní straně najdete tři páky. Stiskněte tu prostřední a jděte do rohu s podstavcem. Vyskočte na plošinku nahoru (přiznávám, že systém inteligentních kamer není zrovna to nejlepší při plnění tohoto questu...) a zatáhněte za páku číslo IIII. Seskočte posléze dolů a zatáhněte zbývající I a III.

Slezte do vzdálenějšího otvoru v zemi a na konci chodby použijte páčidlo na patici páky, otevřete tak dveře v druhé díře. Po stisknutí páky na konci druhé chodby se otevřou dveře a objeví se opět kobylky – to se ale stává v tomto levelu častěji, netřeba se příliš vzrušovat. Dojděte na konec chodby, skočte na lano, zhoupněte se na něm na druhou stranu a odtamtud se přeneste na plechovou stříšku z vlnitého plechu. Následuje další skok na výstupek po pravé straně, opět skok na vlnitý plech a nyní pozor, změna – bude se tentokrát skákat na zeď, po které lze lézt a následně dostávat na výstupek na její druhé straně o něco níže. Otočte se a přeskočte ulici. V úhlu 45 stupňů přeskočte s rozběhem z výstupku, kde jste, na výstupek na protější straně a odtud na plechovou střechu. Kousek odtud je vidět chodba s oranžovým světlem – skočte tam. Hru uložte a pokuste se nyní provést velmi důležitý skok. Jde o přeskočení k hořící vojenské sanitce po pravé straně. Pozor také na jakési chrousty nebo co to, aby vás neshodili zpět dolů. Za sanitkou se nachází láhev s oxid dusičitým, který potřebujete pro motorku. Nyní přeskočte propast a dojděte až k Azzizovi. Poté ho následujte zpět do chrámu.

26 – Chambers of Tulun – část 2

Slezte ze žebříku a vydejte se doprava. Chodbu následujte až na konec, kde vylezte nahoru. Jakmile budete na ulici, najděte svou motorku a směrem na sever se konečně dostanete dál od bláznivého strážce.

Pokračování příště...


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce