Tomb Raider slaví 25 let. Chystá se animák na Netflixu, mobilní hra a porty pro Switch

Velké výročí letos oslavilo hned několik světoznámých sérií a jinak na tom není ani slavná lovkyně pokladů Lara Croft. Square Enix si k jejím 25 letům připravil pár překvapení.

O tom, že Square Enix spolupracuje s Netflixem a Legendary Television na animovaném seriálu podle Tomb Raidera, jsme se dozvěděli už před několika měsíci. S výročím jsme se konečně dočkali i pár podrobností. Seriál odvypráví příběh odehrávající se po událostech Lařiny novodobé trilogie. Prý se budou snažit o spojení časových linek Tomb Raideru a seriál by měl propojovat tuto trilogii s úplně prvním dílem z roku 1996.

Svůj hlas Laře propůjčí Hayley Arwell (Agent Carter, Captain America, Mission Impossible 7).  Allen Maldonado pak zastoupí postavu Zipa a Earl Baylon si střihne roli Jonaha Maiavaho. 

Už loni pak byla oznámena mobilní hra Tomb Raider Reloaded. V některých částech světa už si ho můžete zahrát, ale do celého světa by se měla podívat až v průběhu příštího roku. Bylo odhaleno, že v době vydání si budete moci vybrat vaši oblíbenou dabérku Lary. Nechybí ani její představitelky ze startu série.

Nám ale přijde zajímavější to, že se Lara konečně podívá i na Nintendo Switch. Příští rok se na tuto konzoli dostanou porty dvojice her Lara Croft and The Guardian of Light a The Temple of Osiris. Nejde tedy o klasické díly, ale o akční RPG, kterým se na Switchi daří víc, než by se na první pohled mohlo zdát. 

3556d7db-9c50-4ff2-90bd-55dcead6361e

V rámci oslav také probíhají velké slevy skrz všechny platformy, takže pokud jste některý z Tomb Raiderů promeškali, máte výbornou šanci si ho doplnit. Na slevy narazíte všude, ať už hrajete na PC, Xboxu nebo PlayStationu.

Zdroj: Square Enix

Váš názor Další článek: GTA: San Andreas si budete moci zahrát i ve virtuální realitě na Oculus Questu 2

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,