Tomb Raider slaví 25 let. Chystá se animák na Netflixu, mobilní hra a porty pro Switch

Velké výročí letos oslavilo hned několik světoznámých sérií a jinak na tom není ani slavná lovkyně pokladů Lara Croft. Square Enix si k jejím 25 letům připravil pár překvapení.

O tom, že Square Enix spolupracuje s Netflixem a Legendary Television na animovaném seriálu podle Tomb Raidera, jsme se dozvěděli už před několika měsíci. S výročím jsme se konečně dočkali i pár podrobností. Seriál odvypráví příběh odehrávající se po událostech Lařiny novodobé trilogie. Prý se budou snažit o spojení časových linek Tomb Raideru a seriál by měl propojovat tuto trilogii s úplně prvním dílem z roku 1996.

Svůj hlas Laře propůjčí Hayley Arwell (Agent Carter, Captain America, Mission Impossible 7).  Allen Maldonado pak zastoupí postavu Zipa a Earl Baylon si střihne roli Jonaha Maiavaho. 

Už loni pak byla oznámena mobilní hra Tomb Raider Reloaded. V některých částech světa už si ho můžete zahrát, ale do celého světa by se měla podívat až v průběhu příštího roku. Bylo odhaleno, že v době vydání si budete moci vybrat vaši oblíbenou dabérku Lary. Nechybí ani její představitelky ze startu série.

Nám ale přijde zajímavější to, že se Lara konečně podívá i na Nintendo Switch. Příští rok se na tuto konzoli dostanou porty dvojice her Lara Croft and The Guardian of Light a The Temple of Osiris. Nejde tedy o klasické díly, ale o akční RPG, kterým se na Switchi daří víc, než by se na první pohled mohlo zdát. 

3556d7db-9c50-4ff2-90bd-55dcead6361e

V rámci oslav také probíhají velké slevy skrz všechny platformy, takže pokud jste některý z Tomb Raiderů promeškali, máte výbornou šanci si ho doplnit. Na slevy narazíte všude, ať už hrajete na PC, Xboxu nebo PlayStationu.

Zdroj: Square Enix

Váš názor Další článek: GTA: San Andreas si budete moci zahrát i ve virtuální realitě na Oculus Questu 2

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

**Složky ve Windows si nepojmenujete libovolně. **Seznam rezervovaných názvů existuje kvůli kompatibilitě. **Kořeny této záležitosti sahají až do 70. let.

Petr Urban
Operační systémyWindows
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify

Aktuality

17:19 | Dnes ve 22:00 našeho času proběhne představení závěrečné událostí aktuální sezóny ve Fortnite. Epic na něj láká krátkým teaserem. 
2. prosince | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 
2. prosince | Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku
1. prosince | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách