Tomb Raider: Underworld – vzhůru do temného podsvětí

Renesance dobrodružství prsaté archeoložky pokračuje dobrým směrem. Jaké změny nabídne zatím nejtemnější díl s názvem Underworld?
Tomb Raider: Underworld – vzhůru do temného podsvětí
Seznam kapitol
 1. Temné dobrodružství slečny Croft
 2. Vzhůru do modravých hlubin

Vypusťte Krakena!

Z pralesních luhů a hájů se pomalu přesuneme do teplých krajin Středozemního moře. Do této oblasti přivede Laru vzpomínka z minulosti, kdy její otec nalezl ruiny dávno zapomenutého chrámu na dně tohoto moře.

Ze žraloků svou harpunou naděláte řízky nebo je rovnou umixujete přísavnou náloží ovladatelnou na dálku


Bohužel jak sami určitě tušíte, nešťastně zemřel dříve, než stačil objevit jejich záhadná tajemství. Odhalení skutečností o zaniklé civilizaci pohřbené pod mohutným sloupcem mořské vody tak zbyde jen na vás.

underworld04.jpg

Bude se tedy jednat z velké části o podmořské dobrodružství, a tak pro rýpaly raději dodávám, že se nespolehnete jen na existenci vzduchových bublin, ale samozřejmě si sebou přinesete dýchací přístroj s dostatečnou velkou zásobou kyslíku. Protože v moři bývá dost zvědavých a hlavně hladových žraloků, budete se s nimi moci vypořádat dvěma způsoby. Buď z nich svou harpunou naděláte řízky nebo je rovnou umixujete přísavnou náloží ovladatelnou na dálku.

underworld06.jpg underworld07.jpg

Veselé okamžiky s explodujícími žraloky si prý půjde zvěčnit přiloženým digitálním fotoaparátem a na Internetu se s nimi chlubit ostatním hráčům. Po naplnění rodinného fotoalba se nakonec dostanete do útrob ruin, kde na vás čeká pár zapeklitých hádanek. Za jejich splnění se vám naskytne obrázek na obřího nemotorného živočicha, a to samotného Krakena. Naštěstí jste pro něj jen ekvivalent domácího učitele přírodopisu, a tak sám o sobě nemá valný zájem o ukončení vaší nebohé existence.

underworld08.jpg underworld10.jpg

To se ovšem změní v momentě, kdy se jako jediná cesta dále ukáže místnost nad jeho hlavou. Jak je vidět z nedávného představení pre-bety zahraničním novinářům, autoři ve hře zachovali adrenalinový mód, kdy se v důležité situaci čas zpomalí a vy musíte rychle stisknout příslušné klávesy pro úspěšně přežití. Tím tedy přeskáčete plošinky a chapadla oteklého Krakena a nakonec vítězně zmizíte v díře nad jeho obří hlavou.

Dobrý den, kozy ven

I když ještě hra není ani ve fázi beta a spousta věcí se musí ještě dotvořit (nehledě na následné vyladění a řádný betatesting), prozatím vše vypadá velmi lákavě.

Možná se dočkáme historicky prvního Tomb  Raidera, kde bude slavná archeoložka zobrazena jako svůdná mladá žena a ne jako nadměrně vyvinutá sexbomba


Audiovizuální zpracování opravdu připomíná v dnešní době stále omílané slovo next-gen, o čem svědčí hlavně výborně zpracovaný déšť v mayské kapitole.

Okolní prostředí bude údajně mnohem více interaktivní, což platí i o samotné Laře, na které dokonce půjde vidět špína a bláto do té doby, dokud jí déšť nebo jiný zdroj vody dokonale neomyje. Co se týče velikosti poprsí, to už konečně nepřipomíná dva obří kozí vaky, ale standarní části ženského těla.

underworld05.jpgunderworld11.jpg
To v podstatě platí o celém zevnějšku, a tak se možná dočkáme historicky prvního Tomb  Raidera, kde bude slavná archeoložka zobrazena jako svůdná mladá žena a ne jako nadměrně vyvinutá sexbomba, u které předčasně dospěje několik mladých hráčů.

Co dodat? Můžete se pomalu začít  těšit na zbrusu nové pohyby, pomůcky, vybavení, nepřátele, opravdu rozlehlé lokace, hledání starodávných relikvií a tajných míst, adrenalinové akční momentky a vynikající audiovizuální zpracování. Tomb Raider: Underworld by měl vyjít v listopadu letošního roku a vám už nezbývá nic jiného, než si na sexy archeoložku a její další dobrodružství ještě malou chvíli počkat.

Dostupné pro: PC, X360, PS3
Žánr: Adventury | akční adventura
Výrobce: Crystal Dynamics | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 21. listopadu 2008
 • Chytlavá hratelnost
 • Důraz na explorativní část
 • Zajímavé a pestré lokace
 • Výborné audiovizuální zpracování
 • Mohlo být i delší
 • Stupidní kamera
 • Slabá AI
Související články
 1. Galerie: Tomb Raider: Underworld
 2. Galerie: Tomb Raider: Underworld

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

V Assassin

V Assassin's Creed Ragnarok procestujete Evropu, p…

Další díl populární série začíná unikat na internet stále více a oficiální odhalení už je víceméně na spadnutí.

11.  1.  2020 | | 5 N/A
Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu ke hraní zcela zdarma

Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu k…

Kdy, když ne teď.

22.  1.  2020 | | 12 N/A
CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke konci vývoje Cyberpunku

CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke…

Dokončit Cyberpunk 2077 není pro vývojáře žádný med a to nejhorší zřejmě teprve přijde.

20.  1.  2020 | | 5 N/A
Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Nedávno jsme dostali možnost vyzkoušet si ve Varšavě nový Doom Eternal. A stálo to za to! Takhle brutální a rychlou řežbu jsme tu ještě neměli.

21.  1.  2020 | | 12 N/A
Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Recenze

Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Rece…

Masivní MMORPG Black Desert konečně dorazilo na mobilní telefony a vypadá to na hodně slušnou zábavu.

13.  1.  2020 | | 3 N/A