Tony Blair komentoval spor Sony s církví

Nedávno jsme vás informovali o sporu, jenž spolu vedou anglikánská církev a Sony. Jde v něm o to, že ve hře Resistance: Fall of Man, kterou vytvořila Sony pro PS3, hráč bojuje i v manchesterské katedrále. Církev prohlašuje, že Sony neměla k zobrazení katedrály žádné oprávnění a označuje fakt, že hráč bojuje ve významném kostele, za "znesvěcení" – a požaduje omluvu a stažení hry z prodeje.

Nyní se k celé kauze vyjádřil i britský premiér Tony Blair. Včera, když v britském parlamentu probíhal "Prime Minister`s Question Time", kde premiér odpovídá na otázky poslanců, vytáhl problém manchesterské katedrály Tony Lloyd, zvolený za centrální Manchester. Zeptal se Blaira, zda souhlasí s tím, že Sony použila zobrazení katedrály ve scéně "vychvauljící ozbrojené násilí" a že urazila jak anglikánskou církev, tak i celou britskou veřejnost.

Tony Blair prohlásil, že s tímto názorem souhlasí, a pokračoval: "Je důležité, aby každá společnost zabývající se podporou takovýchto věcí měla nějaký smysl pro zodpovědnost a byla schopná chápat city ostatních." Pak ještě premiér dodal, že se jedná o složitý případ a že očekává, že debata o něm bude ještě nějakou dobu pokračovat. Svůj proslov zakončil prohlášením: "Souhlasím s ním (Lloydem). Domnívám se, že je důležité, aby lidé pochopili, že existuje široká sociální zodpovědnost, stejně jako prostá odpovědnost za zisk."

Zdroj: Gamespot


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráč Soulcaliburu VI zaskočil internet ještěrem s gigantickým přirozením

Hráč Soulcaliburu VI zaskočil internet…

Kreativita některých lidí při editaci vlastních postav nezná mezí. U Soulcaliburu se to ale trošku zvrhlo.

20.  10.  2018 | | 2 N/A
Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 24 N/A
Sony dnes startuje program odměn pro členy PS Plus

Sony dnes startuje program odměn pro č…

Ten rozšiřuje řadu výhod pro členy PS Plus o další skvělé slevy a nabídky od našich lokálních partnerů.

14.  10.  2018 |
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A
10 tipů na skvělé deskovky, které můžete hrát o samotě

10 tipů na skvělé deskovky, které může…

Co dělat v případě, že máte chuť zahrát si nějakou deskovku, ale zrovna nemáte po ruce žádné kamarády? Směle se můžete pustit do některé z her, které obsahují solitérní mód. A že se nejedná jen takovou z nouze ctnost, ale plnohodnotnou zábavu!

včera | | 5 N/A