Tony Blair komentoval spor Sony s církví

Nedávno jsme vás informovali o sporu, jenž spolu vedou anglikánská církev a Sony. Jde v něm o to, že ve hře Resistance: Fall of Man, kterou vytvořila Sony pro PS3, hráč bojuje i v manchesterské katedrále. Církev prohlašuje, že Sony neměla k zobrazení katedrály žádné oprávnění a označuje fakt, že hráč bojuje ve významném kostele, za "znesvěcení" – a požaduje omluvu a stažení hry z prodeje.

Nyní se k celé kauze vyjádřil i britský premiér Tony Blair. Včera, když v britském parlamentu probíhal "Prime Minister`s Question Time", kde premiér odpovídá na otázky poslanců, vytáhl problém manchesterské katedrály Tony Lloyd, zvolený za centrální Manchester. Zeptal se Blaira, zda souhlasí s tím, že Sony použila zobrazení katedrály ve scéně "vychvauljící ozbrojené násilí" a že urazila jak anglikánskou církev, tak i celou britskou veřejnost.

Tony Blair prohlásil, že s tímto názorem souhlasí, a pokračoval: "Je důležité, aby každá společnost zabývající se podporou takovýchto věcí měla nějaký smysl pro zodpovědnost a byla schopná chápat city ostatních." Pak ještě premiér dodal, že se jedná o složitý případ a že očekává, že debata o něm bude ještě nějakou dobu pokračovat. Svůj proslov zakončil prohlášením: "Souhlasím s ním (Lloydem). Domnívám se, že je důležité, aby lidé pochopili, že existuje široká sociální zodpovědnost, stejně jako prostá odpovědnost za zisk."

Zdroj: Gamespot


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |