Tony Blair komentoval spor Sony s církví

Nedávno jsme vás informovali o sporu, jenž spolu vedou anglikánská církev a Sony. Jde v něm o to, že ve hře Resistance: Fall of Man, kterou vytvořila Sony pro PS3, hráč bojuje i v manchesterské katedrále. Církev prohlašuje, že Sony neměla k zobrazení katedrály žádné oprávnění a označuje fakt, že hráč bojuje ve významném kostele, za "znesvěcení" – a požaduje omluvu a stažení hry z prodeje.

Nyní se k celé kauze vyjádřil i britský premiér Tony Blair. Včera, když v britském parlamentu probíhal "Prime Minister`s Question Time", kde premiér odpovídá na otázky poslanců, vytáhl problém manchesterské katedrály Tony Lloyd, zvolený za centrální Manchester. Zeptal se Blaira, zda souhlasí s tím, že Sony použila zobrazení katedrály ve scéně "vychvauljící ozbrojené násilí" a že urazila jak anglikánskou církev, tak i celou britskou veřejnost.

Tony Blair prohlásil, že s tímto názorem souhlasí, a pokračoval: "Je důležité, aby každá společnost zabývající se podporou takovýchto věcí měla nějaký smysl pro zodpovědnost a byla schopná chápat city ostatních." Pak ještě premiér dodal, že se jedná o složitý případ a že očekává, že debata o něm bude ještě nějakou dobu pokračovat. Svůj proslov zakončil prohlášením: "Souhlasím s ním (Lloydem). Domnívám se, že je důležité, aby lidé pochopili, že existuje široká sociální zodpovědnost, stejně jako prostá odpovědnost za zisk."

Zdroj: Gamespot


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A