Tony Hawk's Pro Skater 2 - Je libo masakr na prkně?

Neversoft s vydáním prvního THPS způsobil menší revoluci v oblasti hratelnosti, vizuálních lahůdek, volnosti pohybu a herní improvizace. Ještě nikdy předtím nevyšla tak hratelná hra, kterou byste mohli hrát půl roku a zjistit, že ji ještě zdaleka neovládáte. Od pokračování jsem očekával hodně a všechno se splnilo hned po pár prvních sekundách hry.
Tony Hawk's Pro Skater 2 - Je libo masakr na prkně?
Žánr: Sportovní
Dual Shock: Ano
Memory Card:1 blok
Multiplayer: Ano
Výrobce: Neversoft
Distributor: Activision

Neversoft s vydáním prvního THPS způsobil menší revoluci v oblasti hratelnosti, vizuálních lahůdek, volnosti pohybu a herní improvizace. Ještě nikdy předtím nevyšla tak hratelná hra, kterou byste mohli hrát půl roku a zjistit, že ji ještě zdaleka neovládáte (všem, kteří si myslí že umí hrát THPS doporučuji nalistovat stranu 97 PS Magazínu č.30, čeká vás možná nehezké překvapení tak jako mě :-)). Od pokračování jsem očekával hodně a všechno se splnilo hned po pár prvních sekundách hry, kdy jsem zgrindoval vrtulník, který v zápětí odletěl, rozbořil střechu hangáru, uvolnil vstup do nové místnosti a z popadaných trosek střechy vznikly nové funboxy, grindy atd… Hmmm, Bravo Neversoft!

Tony Hawk´s Pro Skater 2Tony Hawk´s Pro Skater 2

Novinek je oproti minulému dílu hodně, už nejezdíte o videokazety, ale o peníze, za které si můžete buďto zvýšit vaše statistiky, koupit lepší prkno nebo koupit speciální triky. Za celkovou sumu vaší kariéry se vám postupně odemykají další úrovně, nechybí ani soutěže o medaile známé z prvního dílu. O nedostatek levelů nemusíte mít strach. Díky perfektně vyřešenému editoru skateparků si můžete vyrobit v podstatě cokoliv a navíc máte na CD 50 (!) předdělaných skateparků (zkuste Picnic At The Pool, stojí za to), které samozřejmě nedosahují velikosti ani různorodosti klasických skateparků z "Career Mode", ale o zábavu máte postaráno na HODNĚ dlouho. Za pozitivní přístup autorů považuji i to, že hra neobsahuje žádný skatepark z prvního dílu, nemusíte tedy první díl hned vyhazovat z okna jako se tomu stalo u Gran Turisma 2, kde polovinu tratí tvořily všechny okruhy z prvního dílu (bez jakéhokoliv grafického vylepšení). Další příjemnou věcičkou je “skater editor“ kde si můžete vyrobit postavu podle svého gusta. Máte k dispozici nejrůznější druhy pokrývek hlavy, účesů, triček, svetrů, kalhot, bot a na to všechno můžete naplácat loga známých extrémně-sportovních sponzorů jako Airwalk, Quicksilver, Emerica a dalších. Pro skate-fanatiky pravý ráj.

Tony Hawk´s Pro Skater 2Tony Hawk´s Pro Skater 2

Hodnocení hudebního doprovodu bych ponechal vašemu osobním vkusu, protože mě osobně ze Ska/Punk soundtracku z prvního dílu vstávaly vlasy na hlavě, ale některým lidem se líbil, tak nevím. Dvojka se veze na vlně nových (nutno říct že ne moc talentovaných) amerických kapel jako Papa Roach (na Limp Bizkit zřejmě nebylo dost peněz :-)), přibylo taky trochu hip-hopu (Naughty by Nature). Za zmínku stojí také Anthrax and Chuck D s hodně starou Bring The Noise. Jedinou jasnou hitovkou tak zůstává Guerilla Radio od Rage Against The Machine, kteří trochu zvedají soundtrack z šedivého průměru. Ale jak jsem řekl, je to otázka toho, co se vám líbí.

Tony Hawk´s Pro Skater 2Tony Hawk´s Pro Skater 2

Grafika je možná o něco lepší, ale myslím, že si toho ani nevšimnete, protože už jednička byla na samé hranici výkonu stařičkého playstationu. Přibylo ale hodně triků, které si navíc můžete naeditovat na svou postavu přesně podle toho, jak se vám nejlíp dělají. Za triky dostáváte trochu víc bodů než v prvním díle a tak je možné nahrát opravdu vysoké skóre. Jsem zvědav na rekordy, protože v jedničce nahrál nějakej šílenej angličan (a teď pozor) 41247453 (to už zavání mozkovými implantáty nebo tunou LSD:-)). Jen tak pro informaci, já jsem nenahrál víc než sto tisíc.

Tony Hawk´s Pro Skater 2Tony Hawk´s Pro Skater 2

Samozřejmě na vás čeká řada nových, hezky krvavých, držkopádů, ze kterých vám bude běhat mráz po zádech. Jenom bych chtěl upozornit některé zvídavé jedince: Tohle doma nezkoušejte! Většina pádů by totiž byla ve skutečnosti zcela jistě smrtelná a ten zbytek by vám stačil na pohodlné dožití na vozíku. THPS není reálným simulátorem jízdy na skateboardu a myslím, že je nemožné něco takového vůbec udělat. THPS je ale přesně to, co chcete - dynamická, zábavná a hlavně naprosto návyková přehlídka přímo nadpozemských triků na prkně, o kterých by se vám ve skutečnosti mohlo jenom zdát.

THPS se může bez problémů zařadit do zlatého fondu playstationových her hned vedle Final Fantasy, Metal Gear Solid, Gran Turisma či Wipeouta.

Grafika: 10/10
Zvuky: 8/10
Hudba: 10/10
Hratelnost: 10/10
Jedna z nejlepších her na PSX vůbec.
Celkové hodnocení: 10/10
Diskuze (15) Další článek: Zase jedna světová... – po vzoru Sudden Strike?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže americký salvový raketomet M270

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže americký salvový raketomet M270

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní výčet** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
Betonové baterie vyřeší energetické problémy, slibují autoři. První by mohla vyrůst v Česku

Betonové baterie vyřeší energetické problémy, slibují autoři. První by mohla vyrůst v Česku

** Umíme vyrobit elektřinu ze Slunce ** Potřebujeme ale obrovskou baterii, kam ji uložíme na noc ** Jednou z cest jsou betonové gravitační baterie

Jakub Čížek
EnergetikaObnovitelné zdroje
Samsung by mohl jít cestou Applu. Za tři roky má řada Galaxy S25 běžet na novém čipsetu vlastní výroby

Samsung by mohl jít cestou Applu. Za tři roky má řada Galaxy S25 běžet na novém čipsetu vlastní výroby

** Aféra okolo omezování výkonu telefonů má dozvuky ** Samsung chce pro budoucí „eska“ vyvinout vlastní čipset ** Chce jít podobným směrem jako Apple u čipsetů řady A

Martin Chroust
GalaxyMobilní procesory
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně