Top 10 dříve komerčních her zdarma

Grand Thef Auto, Command & Conquer, F.E.A.R., Hidden & Dangerous…víte, že jsou dnes zadarmo? My ano a vybrali jsme pro vás i další pecky.
Seznam kapitol
  1. Prvních 5
  2. Nášup pokračuje

Zarytí hráči ještě pamatují doby, kdy herní průmysl zažíval své skutečné začátky. Na svět se vynořovaly hry, které nastolovaly pravidla mnoha dnešním žánrům. Nyní se zdá, jako by právě uběhla dostatečně dlouhá doba na to, aby zejména těm nejstarším hrám odzvonilo s distribucí. Za symbolický poplatek nula korun a pár minut svého času tak můžete nostalgicky zavzpomínat na staré dobré časy pařanských doupat.

Kromě těchto pilířů herní historie se navíc dostalo i na poměrně čerstvé tituly, jež z různých důvodů museli od prodeje upustit. Za několik předchozích let se jich vyrojilo úctyhodné množství, až to skoro i budí dojem, že se nám tu rodí nový trend. Připravili jsme proto pro vás výběr deseti nejzajímavějších kousků. Nažhavte procesory, čekají jen na vás.

Grand Theft Auto + Grand Theft Auto 2

Krvavé a brutální. Podobným způsobem by se dal jednoduše vyjádřit dojem z obou dítek někdejšího DMA Design. Ani sama Sibyla by nepředpovídala, jakého úspěchu se dočká série GTA. Ze zmiňovaného tvůrčího týmu se totiž časem stalo Rockstar North a brutální gangsterka dnes okupuje snad všechny herní mašinky prostřednictvím devíti samostatných her a dalších čtyř rozšíření.

GTA1+2_01.JPGGTA1+2_02.jpg

A právě při vydání nového Chinatown Wars, o němž jste si u nás mohli přečíst recenzi , mnou jímaly nostalgické vzpomínky. Díky vlastnostem Nintenda DS byl totiž upřednostněn klasický izometrický pohled a svým vzezřením připomínal právě první dva díly. Nemáte-li tedy po ruce handheld, k ukojení svých krvelačných choutek sáhněte alespoň po starém klasickém „gétéáčku.“

Download GTA 1
Download GTA 2

 

Ke stažení produktu vyplňte políčka na spodu stránky a stiskněte tlačítko „Submit“. Následně vám na e-mail přijde odkaz ke stažení. Instalace je jednoduchá a budete-li se řídit přidělenými pokyny, měla by proběhnout bez problémů. Pakliže vám hra pojede příliš rychle, stiskněte ve hře tlačítko F8 pro zapnutí omezovače snímků. Jedná se o rozšířené a zmodernizované verze her, jež jsou obohaceny například o možnost většího rozlišení, či bohatšího soundtracku.

Command & Conquer + Command & Conquer: Red Alert

Mnozí z vás mají na paměti spíše nejnovější, v pořadí již třetí, Red Alert. Ku příležitosti třináctého výročí vzniku série C&C ovšem dostal nálepku freeware i právě první díl. Vzhledem k tomu, že ke stejné události došlo již o rok dříve s jeho předchůdcem, tedy vůbec prvním C&C, mnoho hráčů napjatě očekává nastávající výročí v naději na další RTS nálož zdarma. Zda se toho dočkáme, je stále ještě ve hvězdách, a tak nezbývá, než si do sytosti užívat to, co bylo již dáno.

C&C+Red_Alert_01.jpegC&C+Red_Alert_02.jpeg

Command & Conquer a C&C: Red Alert oddělují od sebe dvě různé dějové linie. Zatímco základní hra rozvíjí příběh dvou znesvářených stran v časech dávno budoucích, Red Alert se vrací v čase zpět, kdy ve svém prvním díle ztvárňuje alternativní minulost Ruska, coby největší světové velmoci. Za svou třináctiletou historii si tato série získala svou popularitu zejména díky tomu, že z pozice prvního nástupce Duny 2 utvrdila jeden z nejzákladnějších konceptů dnešních strategií: získat suroviny, vybudovat armádu a zničit nepřítele.

Download Red Alert 1: Soviet Disc
Download Red Alert 1: Allied Disc

 

Download C&C: GDI Disc
Download C&C: NOD Disc


Poznámka k instalaci C&C: Nezapomeňte po nainstalování aplikovat i patch. V případě nefunkčnosti nastavte kompatibilitu na Windows 95.

F.E.A.R. Combat

Přestože je onen strachuplný multiplayer již téměř tři roky na světě, byl by přímo hřích jej do naší desítky nezařadit. Samotný F.E.A.R., jenž byl vydán roku 2005, jistě mnoho z vás zná. Těšil se velké oblibě zejména díky svému děsivému pojetí a moderním visuálním efektům. Vzhledem k ryze FPS charakteru hry se uchytil i multiplyaer a distributorská společnost Sierra se tak rozhodla jej osamostatnit pod freeware licencí a označkovat příznačným názvem F.E.A.R. Combat.

FEAR_Combat_01.jpegFEAR_Combat_02.jpeg

Do rukou se vám dostane speciálně vycvičený voják s pestrým arsenálem zbraní, v jehož kůži se pokusíte vybojovat slastné místo v pomyslné síni slávy. K dispozici jsou dnes již klasické multiplayer módy jako deathmatch a team deathmatch, last man standing, či capture the flag. Každý z těchto módů může být navíc okořeněn takzvaným SlowMo, díky němuž dokážou hráči za určitých podmínek nečekaně zpomalit čas a získat výhodu nad ostatními. Bohužel, s příchodem druhého rozšíření Perseus Mandate, byla roku 2007 přerušena podpora anticheatového systému PunkBuster, jenž se od té doby nedočkal aktualizace. Stále má ale co nabídnout a tak neváhejte a postavte se svému S.T.R.A.CH.u.

Minimální požadavky:
•    Procesor: 1.8 GHz
•    Operační paměť: 512 MB
•    Grafická karta: 128 MB

Download F.E.A.R. Combat


Area 51

Zřídkakdy se stává, že by Letectvo Spojených Států zasahovalo do herního průmyslu. V případě Area 51 však výjimka potvrdila pravidlo a díky sponzorování zmíněných leteckých sil si ji můžete zahrát zcela zdarma. Ať už vás sci-fi povídačky okolo této tajemné zóny nacházející se (údajně) v Nevadské poušti fascinují, či nikoliv, výtečnou FPS, zasazenou do jejího prostředí, byste rozhodně neměli minout. Zvláště pak ne tehdy, kdy vás to nestojí ani korunu.

Area51_01.gifArea51_02.gif

A o co tedy jde? Zpočátku mírumilovné záměry ztroskotané mimozemské lodi se nakonec vymkly v šíření mutovacího viru, jenž zasáhne celou základnu. Na řadu tedy přichází klasické klišé se zachraňováním světa, přičemž tentokrát se hlavním hrdinou, nebo chcete-li hrdiny, stane Ethan Cole v čele speciálního týmu. Zrůdné obludy, báječná atmosféra a svižná akce vás jistě nenechá chladným.

Minimální požadavky:
•    Procesor: 1,4GHz
•    Operační paměť: 512MB
•    Grafická karta: 128MB
•    DiectX: 8.0 a vyšší

Download Area 51


Railroad Tycoon

Jestli jste před téměř dvaceti lety měli rádi modely vláčků a ke kávě si četli ekonomické review, pak jistě znáte i Railroad Tycoon. Titul, který položil základy všem dnešním „tycoon“ hrám. Páni z vedení 2K Games si něčeho takového byli jistě vědomi, když tento stavební kámen nového odvětví herní branže odpoutali od komerční licence a nabídli jej ke stažení.

railroad_tycoon_01.JPGrailroad_tycoon_02.jpg

Slavný titul Sida Meiera, jenž pod hlavičkou své společnosti Microprose hru stvořil a vydal, se nám tedy znovu připomenul. V původní verzi se podíváte z pozice železničního magnáta do Anglie, na západ a jih USA a do Evropy, kde nezoraná půda čeká jen na to, až ji zastavíte rozsáhlou železnicí. Grafické zpracování sice neoslní snad žádného dnešního hráče (koneckonců současná podoba her byla v roce 1990 považována za sci-fi pohádku), dílo je to i dnes nedocenitelné a každý správný fanoušek tycoon simulátorů by si takovou možnost neměl nechat ujít.

Download Railroad Tycoon


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole