Top 10 dříve komerčních her zdarma

Grand Thef Auto, Command & Conquer, F.E.A.R., Hidden & Dangerous…víte, že jsou dnes zadarmo? My ano a vybrali jsme pro vás i další pecky.
Top 10 dříve komerčních her zdarma
Seznam kapitol
  1. Prvních 5
  2. Nášup pokračuje

The Elder Scrolls: Arena

Věhlasné dílo od Bethesdy snad ani nemusím představovat. Kdo by neznal začátky série The Elder Scrolls. Koneckonců tehdejší Arena dala vzniknout propracovanému světu Tamriel. Jeho kouzlo bylo následně rozvinuto pomocí dalších tří dílů, z nichž asi nejznámější je poslední Oblivion.

TES_Arena_01.jpeg TES_Arena_02.jpeg

Ačkoliv vznikla již v roce 1994, od svých nástupců se až na pár drobností a razantního pokroku v technologii zase až tolik neliší. Je přitom zvláštní, že s příchodem nového pokračování fanoušci zírali s otevřenou pusou a hltali každý kousek obrazovky v úžasu z technického zpracování. To totiž bylo pro každý díl na svou dobu nezvykle precizní a také Arena dokazovala, že i s tak malým výkonem se dá vykouzlit něco neuvěřitelného. V roce 2004 byla ku příležitosti desátého výročí vzniku série označena jako freeware a tak pakliže patří série The Elder Scrolls mezi vaše oblíbené, neváhejte a stahujte.

Download TES: Arena


Poznámka:
Pro bezproblémový chod hry budete pravděpodobně potřebovat DOSbox (http://cs.wikipedia.org/wiki/DOSBox)

Savage: The Battle for Newerth + Savage 2: A Tortured Soul

Dvoudílná série Savage je titulem bezesporu zajímavým. Kloubí totiž dohromady hned několik herních žánrů najednou a v kombinaci s multiplayerovým podáním poskytuje hráčům ojedinělý zážitek. Na našem sesterském webu Freehry.cz jste si mohli přečíst recenzi jak na první díl The Battle for Newerth, tak i na v mnohém vylepšené pokračování A Tortured Soul.

Savage1+2_01.jpeg Savage1+2_02.jpeg

Rozepisovat se zde o nich do detailů nemá smysl. Pro tento účel bude vhodnější přečíst si zmíněné recenze. Pro ty, kdož s těmito počiny neměli ještě co dočinění, však alespoň stručně přiblížím, v čem je tato série tak ojedinělá. V základu se jedná o strategii, kdy jeden z hráčů plní funkci komandéra a krom rozvíjení základny také organizuje útoky svého týmu. Na pozici jednotek pak figuruje zbytek týmu, který se snaží zničit nepřátelskou bázi. Druhý díl sebou přinesl nový 2K engine, s nímž se z hraní stává pastva pro oči. V prosinci roku 2008 upustil distributor S2 Games u obou dílů od měsíčních poplatků a přešel na dnes stále více populárnější formu zpoplatněných herních zvýhodnění.

Oficiální stránky Savage 1
Oficiální stránky Savage 2


Hidden & Dangerous Deluxe

Druhá světová válka se stává terčem dění mnoha her již spoustu let a hojně je využívána i dodnes. Ostatně prodejní čísla například nového Call of Duty dokazují, že stále ještě není studnice nápadů z prostředí temné skvrny minulosti ani zdaleka vyčerpána. Hidden & Dangerous patří mezi ty hry, které se na toto období dívají v tichosti a s prohnaností záškodníkům vlastní.

H&D_01.jpeg H&D_02.jpeg

Se svým speciálním britským výsadkářským týmem SAS se totiž vyhnete otevřené bitevní vřavě a zaútočíte právě tam, kde to nepřítele zabolí nejvíc. Tvůrčí tým z bývalého Illusion Softworks je přitom znám svým smyslem pro realističnost, a tak i zde si užijete výtečnou atmosféru a precizní prohnanost nepřátel. Coby reklamní tah v souvislosti s druhým dílem H&D byl uvolněn jako freeware a jestliže jste tak ještě neučinili, jistě si plně rozšířenou verzi hry zahrajte.

Download Hidden & Dangerous Deluxe


Sam & Max Episode 4: Abe Lincoln Must Die!

Komická dvojka dvounohého psa Sama a přidrzlého králíka Maxe se proslavila již před mnoha lety. Díky své popularitě se prokousala od komiksů, přes televizi, až do videoher a právě Telltale Games se vydalo cestou adventur. Z doposud jedenácti dílů byla čtvrtému z nich přidělena freeware licence a v čistě groteskní hádance si tak bezplatně projdete událostmi vskutku nevšedními.

Sam&Max_01.jpeg Sam&Max_02.jpeg

Prezident Abe Lincoln se totiž zbláznil a je jen na téhle ztřeštěné dvojici celou záhadu vyřešit. Jak nám ostatně dokazují již poněkolikáté, humor vývojářům není zdaleka cizí a nejednou tak při řešení případu polechtáte bránici. Absurdní situace, bravurní scénář a časem prověřená komická dvojka je kombinací zaručeného úspěchu.

Download Sam & Max Episode 4


The Suffering

Pořádná porce hororu a bezplatně? The Suffering bylo často spojováno se slovy jako bravurní, či skvělý, až se mi ani nechce věřit, že něco takového nestojí ani korunu. Lze se jen domnívat, co všechno dovedlo Midway Games k uvolnění licence. Koneckonců pár měsíců po vydání spatřil temnotu světa i Doom 3. Pozornost horory milujících hráčů se tak upnula zcela jiným směrem. Je také možné, že se jedná o marketingový tah, jímž chtějí upozornit na chystanou filmovou adaptaci. Pro pořádný hororový zážitek však netřeba zkoumat zákulisí a stačí se vrhnout rovnou na scénu.

The_Suffering_01.jpeg The_Suffering_02.jpeg

A že se jedná o zážitek, z nějž vám bude tuhnout krev v žilách, potvrzuje už jen samotný námět. Jakožto několikanásobný vrah totiž navštívíte domov těch nejodpornějších zločinců světa – státní věznici Abbott na ostrově Carnate. Přidejte si k tomu zplozence pekla, násilí a hromadu krve a stojí před vámi kvalitní zábava na dlouhé večery. Nezbývá než říct: nebojte se bát.

Minimální požadavky:
•    Procesor: 1 GHz
•    Grafická karta: 32 MB
•    Operační paměť: 128 MB RAM

Download The Suffering


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu ke hraní zcela zdarma

Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu k…

Kdy, když ne teď.

22.  1.  2020 | | 15 N/A
CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke konci vývoje Cyberpunku

CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke…

Dokončit Cyberpunk 2077 není pro vývojáře žádný med a to nejhorší zřejmě teprve přijde.

20.  1.  2020 | | 5 N/A
Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Nedávno jsme dostali možnost vyzkoušet si ve Varšavě nový Doom Eternal. A stálo to za to! Takhle brutální a rychlou řežbu jsme tu ještě neměli.

21.  1.  2020 | | 12 N/A
Za odložením Cyberpunku prý stojí slabé konzole, největší problém má Xbox

Za odložením Cyberpunku prý stojí slabé konzole, n…

Cyberpunk 2077 dostal minulý týden odklad data vydání a vyjde tak až v září. Polský insider Borys Niespielak tvrdí, že je to kvůli optimalizaci pro konzole.

23.  1.  2020 | | 8 N/A
Zadarmo nebo se slevou: čínský Nový rok a The Bridge zdarma

Zadarmo nebo se slevou: čínský Nový rok a The Brid…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

24.  1.  2020 | | 3 N/A