Totální válka, středověká řežba!

Medieval Total War je název nové 3D strategické hry z dílen společnosti Creative Assembly, která stojí za sérií žánrově podobných her Shogun. Jejími hlavními hrdiny však byly samurajové či obecněji bojovníci z dálného východu, zatímco Medieval Total War nám zavede trochu blíž, totiž do Evropy 11. až 15. století, do temného středověku, kdy jedinou lidskou jistotou byla smrt.
Totální válka, středověká řežba!
Medieval Total War je název nové 3D strategické hry z dílen společnosti Creative Assembly, která stojí za sérií žánrově podobných her Shogun. Jejími hlavními hrdiny však byly samurajové či obecněji bojovníci z dálného východu, zatímco Medieval Total War nám zavede trochu blíž, totiž do Evropy 11. až 15. století, do temného středověku, kdy jedinou lidskou jistotou byla smrt.

Medieval Total War nám ve značně vylepšeném enginu Shoguna (o jehož úžasných schopnostech svědčí i herní ocenění BAFTA) a předvede nám téměř 400 let krutých středověkých bojů - od první křížové výpravy v roce 1095 až po dobytí Konstantinopole (dnes Istanbulu) roku 1453. Hráč se postaví do čela jednoho z tehdejších impérií či národů a bude se jej dovést ke konečnému vítězství. Svou říši i její bohatství budete muset provést desítkami krvavých bitev v nejrůznějších koutech světa, od rozlehlých úrodných plání západní Evropy po mrtvé pouště severní Afriky. Ve světě, kterému vládne strach a smrt budete muset dobře rozmýšlet komu dáte svou důvěru a s kým se rychle a rázně vypořádáte. Spojenci a nepřátelé se mohou měnit každým novým dnem.

Medieval Total WarMedieval Total War

Medieval Total WarMedieval Total War

Na bojišti v Medieval Total War bude možné mít až 10 000 jednotek, což už je opravdu docela úctyhodné číslo, vezmeme*li v úvahu, že hra je kompletně ve 3D. Jak již bylo řečeno, bitvy se budou odehrávat ve variabilních prostředích, na zelených loukách i v hlubokých pouštích. Jednou budete muset dobýt saracénskou pevnost, jindy zase dobře opevněný hrad kdesi vysoko v horách. Budovy obecně budou v Medieval mnohem užívanějším prvkem než v předchozích dílech série Shogun. Proto také dostanete do vínku zcela nové zbraně jako obléhací stroje, kanóny a balisty, které si s tuhými hradbami dokáží lépe poradit. Celkem zde bude na 100 různých druhů jednotek, rozdělených samozřejmě dle příslušnosti k jednotlivým národům čili frakcím. Těch tu bude dvanáct hratelných, zejména se bude jednat o "velké hráče" jako Anglie, Německo čili Svátá říše římská, Byzantská říše, Francouzi, Turci, a další. Občas ale narazíte i na menší královstvíčka, vévodství, či prostě vzbouřence a blázny, kteří by chtěli dobýt svět. K pozemním bitvám přibudou také obchodní a námořní bitvy, které zvednou laťku hry zas o něco výš (pokud ovšem budou správně dotažené, samozřejmě). Budete mít možnost stavět karavely a galeóny vybavené katapulty, děly a podobnými hračičkami (pro děti... což mi připomíná pirátské LEGO, které jsem vždycky chtěl a nikdy nedostal;). Některé země dokonce budou na lodích přímo závislé, jako například Anglie - což byla svého času námořní velmoc. Co na tom, že zisky do státní pokladny plynuly zejména z pirátství... ale to bylo spíš o něco později, takové 16. a 17. století.

Aby vás hra nepřestala hned tak bavit, připravili pro vás autoři obrovskou kampaň zahrnující celá ta čtyři století plus navíc několik kratších kampaní, zaměřujících se vždy na jistou důležitou historickou událost jako například křížové výpravy, stoletá válka mezi Anglií a Francií, mongolská invaze, a podobně. Znalci dějepisu si zde jistě přijdou na své.

Medieval Total WarMedieval Total War

Medieval Total WarMedieval Total War

Ano, jistě, málem bych na to zapomněl. Stejně jako budou ve hře všechny důležité národy, budou tam i jejich slavní představitelé a vojevůdci. Snadno se tak setkáme s takovými osobnostmi jako Richard Lví Srdce, Johanka z Arku, Frederik Barbarossa či William Wallace. Za ně bude také možné hrát. Pokud se tak rozhodnete, budou se tyto vaše postavy časem rozvíjet v duchu RPG her, tedy budou získávat stále lepší statistiky, které jim například pomohou snadněji přesvědčit vojáky, aby šli do té a té bitvy (nebo aby z ní naopak neutíkali;).

Podobně jako byly například v Civilizaci tzv. divy světa, v Medieval Total War budou "velké činy", kterých bude moci dosáhnout každý z národů. Budou to jakési "sub-questy" - pokud se vám to podaří, získá vaše strana nějakou výhodu a národ nabude na síle. Důležitým prvkem ve středověku byla církev a nejinak tomu bude v této hře. Náboženství a církev bude jedním z nástrojů, pomocí kterých budete spravovat svou zemi, své království a později snad i celé své impérium.

Oficiální stránky hry mají adresu http://www.totalwar.com/community/medieval/.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

dnes | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |