Toxic Bunny – jsem toxický králík a kdo je víc?

Arkády nebo také hopsačky a skákačky si své místo našly především v srdcích těch menších, ale našlo se několik povedených kousků, které dosáhly poměrně velké obliby i mezi staršími hráči. Příkladem takového úspěchu může být slavný Jazz Jackrabbit, jež stál na počátku úspěchů společnosti Epic Megagames, která se v pozdějších letech proslavila především díky 3D akci Unreal a jejímu pokračování Unreal Tournament.
Toxic Bunny – jsem toxický králík a kdo je víc?

Žánr: arkáda
Minimum: Pentium II 233 MHz, 32 MB RAM, Windows
3D: Ano
Multiplayer: Ne
Výrobce: Musketeer marketing
Distributor:
Musketeer marketing

Arkády neboli také hopsačky a skákačky si své místo našly především v srdcích těch menších, ale našlo se několik povedených kousků, které dosáhly poměrně velké obliby i mezi staršími hráči. Příkladem takového úspěchu může být slavný Jazz Jackrabbit, jež stál na počátku úspěchů společnosti Epic Megagames, která se v pozdějších letech proslavila především díky 3D akci Unreal a jejímu pokračování Unreal Tournament.

Slavný králík se tehdy stal doslova miláčkem pařanského národa a kdo jej nedohrál do konce nebo alespoň nezkusil, ten se v té době nemohl počítat mezi pravověrné hráče počítačových her. Později přišlo několik dalších arkád, které se Jazzův úspěch pokusily napodobit, ale prakticky všechny pokusy vyšly naprázdno.

Toxic BunnyToxic Bunny

Toxic Bunny si podobné cíle neklade – zatímco Jazz byl roztomilý a přesto jej bylo možné označit za hru, nad kterou se neušklíbl žádný dospělý, zpracování Toxica a jeho příběh je určen především dětem.

Příběh
To si jednoho krásného letního dne vyšel králík Toxic (kdo ví, jestli se tak tehdy vůbec jmenoval) na procházku a připletl se pod kola jedné velké káře, která právě jela do lesa složit pár sudů s toxickým odpadem. Nebyl by to chudák králík, kdyby se celý náklad nesesypal přímo na něj a nestal se z něj… Toxický králík! To jej samozřejmě pořádně naštvalo a hlášky v počeštěné hře o tom svědčí více než dostatečně.

Hratelnost
V této chvíli se dostáváme do samotné hry. Co lze napsat o arkádě? S postavou králíka probíháte všechny možné i nemožné chodby, vyhýbáte se nepřátelům, snažíte se jich co nejvíc pozabíjet, sbíráte bonusy a samozřejmě – musíte najít ty správné dveře, které vám otevřou cestu do dalšího levelu. Opět si neodpustím srovnání s legendárním Jazzem – jeho zábavnost a hratelnost byla do značné míry dána skvěle navrženými „tratěmi“, které umožňovaly běžet takřka nadsvětelnou rychlostí, kdy pro hráče bylo obtížné vnímat i okolní krajinu. Takových vychytávek se v TB nedočkáte – na cestě je spousta terénních překážek, které je těžké překonat a i králíkův pohyb má svou rychlostí občas blíže k přesunu šneka než k trysku jakým by se měl vyznačovat běžící králík. Pro běh je navíc potřeba stisknout dvakrát klávesu v příslušném směru a to na pohodlnosti ovládání také zrovna dvakrát nepřidá.

Nepříjemná komplikace spočívá v ovládání – v zásadě se mu nedá nic vytknout, jediná výtka se týká střelby, protože pokud chcete střílet, musíte se zastavit. Během chůze či běhu tedy střílet nemůžete.

Toxic BunnyToxic Bunny

Hra má v sobě něco málo i adventury. Jde zejména o sbírání předmětů, které je možné použít na specifickém místě, např. kotva na zabití prvního velkého zlouna atd. K dispozici je jakési míchání lektvarů, které postupně přidávají vašemu barvu měnícímu králíkovi speciální vlastnosti, například velmi vysoký skok apod.

I když chodby se na mnoha místech větví, pohyb v nich je poměrně bez obtíží, protože správným směr vám neustále ukazuje šipka.

Nepřátelé
Nejedná se o akční hru, takže nepřátelé na vás nečekají za každým rohem, ale i tak jich je docela dost. Ze začátku se nejčastěji setkáte s jakýmisi vránami, ale postupem času přituhuje a narazíte na spoustu více nepříjemných příšer – šneků, kteří stejně jako vy byli zasaženi toxickým odpadem a stejně jako vy umí střílet, housenky a několik dalších různobarevných entit, které si netroufám specifikovat.

Zbraně
Ve vaší základní výbavě jsou krabice s jedem, kterými se poměrně dobře trefují všechny druhy nepřátel. Později získáte pistoli a ještě výkonnější zbraně.

Grafika
Ani v tomto odstavečku si nemůžu odpustit srovnání se starým dobrým Jazzem, který od prvního kroku do vstupu do finálního levelu hýřil barvami a to mu také nezanedbatelně přidávalo na hratelnosti a zábavnosti. Domovským prostředím králíka, alespoň po několik prvních levelů jsou hnědé podzemní nory, ve kterých by se možná vyznal Krteček, ale ne tak už já nebo jiní průměrní hráči. Po grafické stránce má tedy Toxic co dohánět a více jak pět let starý Jazz ho bez problémů strčí do kapsy.

Zvuky a hudba
Zvuky jsou na standardní úrovni, tzn. nijak vás neoslní, ale zároveň vás nepřinutí, abyste je vypnuli. Kvalita hudebního doprovodu je o dost horší, ale naštěstí stačí vyndat z mechaniky CDčko a máte od ní navždy pokoj.

Grafika: 4/10
Zvuky: 5/10
Hudba: 3/10
Hratelnost: 5/10
Vyhrabejte starého Jazz Jackrabbita a užijete si dvakrát tolik zábavy.
Celkové hodnocení: 4/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a Splinter Cell zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |7 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Pořád je co zlepšovat

Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Po…

Před rokem, 19. listopadu 2020, se v Česku začal prodávat PS5. Jak konzoli vnímáme s odstupem?

18.  11.  2021 | |25 N/A
Lukáš Václavík
PS5Sony
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

27.  11.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole