Trabanti – symfonie o dvou taktech

Tráboš aneb lidový koráb silnic masově dodávaný ze spřátelené NDR. V minulosti mu většina lidí tak velké sympatie neprojevovala, ale v současnosti se k tomuto jezdícímu zázraku leckterý nadšenec chová lépe než ke své manželce. Aby taky ne, vždyť které jiné auto vám schroustá super, speciál, řepku olejnou, mazací oleje, lihoviny a v případě nouze i skleničku potu vaší tchýně?
Trabanti – symfonie o dvou taktech
Tráboš aneb lidový koráb silnic masově dodávaný ze spřátelené NDR. Taky se vám po tomhle smrdícím a kouřícím dvoutaktu stýská? V dobách, kdy byl na našich silnicích hojnější než je tomu dnes, mu většina lidí tak velké sympatie neprojevovala, ale v současnosti se k tomuto jezdícímu zázraku leckterý nadšenec chová lépe než ke své manželce. Aby taky ne, vždyť které jiné auto vám schroustá super, speciál, řepku olejnou, mazací oleje, lihoviny a v případě nouze i skleničku potu vaší tchýně?

Trabi Special EditionTrabi Special Edition

No zkrátka, Trabi je vozítko k pohledání. To si jistě myslí i členové olomouckého týmu Pupworx, kteří se s nadšením pustili do tvorby závodní hry viděné ve stylu GTA. Samozřejmě, nebudete závodit s limuzínami, poršáky a dalšími koňmi nadupanými stroji, čekají na vás… Trabanti, a to včetně klasického řvaní přetěžovaného dvoutaktu, při jehož ryku se nejednomu z vás vybaví prázdniny u babičky strávené za ovládáním motorové sekačky. Od autorů nám dorazila betaverze hry, která má několik much k dodělání, ale i podle současného stádia je možné si udělat obrázek, jak bude vypadat finální verze hry.

Trabi Special EditionTrabi Special Edition

Jak už bylo napsáno, základem je pohled na vašeho tráboše seshora, asi jako tomu bylo ve hře GTA. Grafika je přiměřená podmínkám, ve kterých hra vzniká. Nedočkáte se tedy žádných 3D efektů, ale i tak je vizuální zpracování docela pěkné. Trabanti jsou hrou čistě závodní, takže tady veškerá podobnost s GTA končí – závodit budete pouze na okruzích. Ovládání je jednoduché, vystačíte si s pěti klávesami, žádná přehnaná realita se (naštěstí) nekoná.

Trabi Special EditionTrabi Special Edition

Během hry vidíte na obrazovce informace o vašem aktuálním umístění, počtu ujetých okruhů, čas nejlepšího a právě jetého kola, poškození Trabiho a samozřejmě rychlost ve stylově velmi pěkně provedeném rychloměru.

Trabi Special EditionTrabi Special Edition

V betaverzi, kterou jsem měl možnost hrát, jsou poměrně slabí soupeři. Po zajetí několika cvičných okruhů proti vám nebudou mít šanci, ale věřím, že to se do doby než vyjde ostrá verze hry, vylepší. Malou výtku si zaslouží také zvuková kulisa, která se při vyšších rychlostech nemění – motor zní stále stejně. Podobně chybí kvílení pneumatik při smyku.

Přejme autorům klid při odlaďování posledních much. Díky možnosti hry dvou hráčů tipuju Trabanty na nejúspěšnější kancelářskou aplikaci následujících měsíců (alespoň u mužského osazenstva určitě). Vzhledem k tomu, že se v současnosti pracuje i na funkčnosti pod Windows 2000, by všechno mohlo dopadnout moc dobře. Však uvidíme…

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A