Trabanti – symfonie o dvou taktech

Tráboš aneb lidový koráb silnic masově dodávaný ze spřátelené NDR. V minulosti mu většina lidí tak velké sympatie neprojevovala, ale v současnosti se k tomuto jezdícímu zázraku leckterý nadšenec chová lépe než ke své manželce. Aby taky ne, vždyť které jiné auto vám schroustá super, speciál, řepku olejnou, mazací oleje, lihoviny a v případě nouze i skleničku potu vaší tchýně?
Trabanti – symfonie o dvou taktech
Tráboš aneb lidový koráb silnic masově dodávaný ze spřátelené NDR. Taky se vám po tomhle smrdícím a kouřícím dvoutaktu stýská? V dobách, kdy byl na našich silnicích hojnější než je tomu dnes, mu většina lidí tak velké sympatie neprojevovala, ale v současnosti se k tomuto jezdícímu zázraku leckterý nadšenec chová lépe než ke své manželce. Aby taky ne, vždyť které jiné auto vám schroustá super, speciál, řepku olejnou, mazací oleje, lihoviny a v případě nouze i skleničku potu vaší tchýně?

Trabi Special EditionTrabi Special Edition

No zkrátka, Trabi je vozítko k pohledání. To si jistě myslí i členové olomouckého týmu Pupworx, kteří se s nadšením pustili do tvorby závodní hry viděné ve stylu GTA. Samozřejmě, nebudete závodit s limuzínami, poršáky a dalšími koňmi nadupanými stroji, čekají na vás… Trabanti, a to včetně klasického řvaní přetěžovaného dvoutaktu, při jehož ryku se nejednomu z vás vybaví prázdniny u babičky strávené za ovládáním motorové sekačky. Od autorů nám dorazila betaverze hry, která má několik much k dodělání, ale i podle současného stádia je možné si udělat obrázek, jak bude vypadat finální verze hry.

Trabi Special EditionTrabi Special Edition

Jak už bylo napsáno, základem je pohled na vašeho tráboše seshora, asi jako tomu bylo ve hře GTA. Grafika je přiměřená podmínkám, ve kterých hra vzniká. Nedočkáte se tedy žádných 3D efektů, ale i tak je vizuální zpracování docela pěkné. Trabanti jsou hrou čistě závodní, takže tady veškerá podobnost s GTA končí – závodit budete pouze na okruzích. Ovládání je jednoduché, vystačíte si s pěti klávesami, žádná přehnaná realita se (naštěstí) nekoná.

Trabi Special EditionTrabi Special Edition

Během hry vidíte na obrazovce informace o vašem aktuálním umístění, počtu ujetých okruhů, čas nejlepšího a právě jetého kola, poškození Trabiho a samozřejmě rychlost ve stylově velmi pěkně provedeném rychloměru.

Trabi Special EditionTrabi Special Edition

V betaverzi, kterou jsem měl možnost hrát, jsou poměrně slabí soupeři. Po zajetí několika cvičných okruhů proti vám nebudou mít šanci, ale věřím, že to se do doby než vyjde ostrá verze hry, vylepší. Malou výtku si zaslouží také zvuková kulisa, která se při vyšších rychlostech nemění – motor zní stále stejně. Podobně chybí kvílení pneumatik při smyku.

Přejme autorům klid při odlaďování posledních much. Díky možnosti hry dvou hráčů tipuju Trabanty na nejúspěšnější kancelářskou aplikaci následujících měsíců (alespoň u mužského osazenstva určitě). Vzhledem k tomu, že se v současnosti pracuje i na funkčnosti pod Windows 2000, by všechno mohlo dopadnout moc dobře. Však uvidíme…

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A