Třetí Halo je konečně tady

Dnešní den bude navždy zapsán zlatým písmem v kronikách zábavního průmyslu. Po třech letech se totiž herní fanoušci dočkali a na trh přichází poslední díl legendární trilogie Halo, na kterém se usilovně pracovalo od roku 2004. Do konce tohoto týdne si tak poslední bitvu lidstva vychutnají hráči v celkem 37 zemích po celém světě. 

Nyní tak přichází vyvrcholení celé ságy (s podtitulem „Finish the fight“) a především ve Spojených státech se okolo vydání strhla naprostá mánie. Po celém světě se pořádají party na uvítání této hry, která se za dobu své existence stala společenským fenoménem. Pomocí zásilkového prodeje se ještě před otevřením prvního obchodu prodalo přes 1,5 milionu kopií a očekává se, že celkové příjmy ze série Halo přesáhnou jednu miliardu dolarů.

Vždyť jen původních dílů Halo a Halo 2 se prodalo více něž 15 milionů kopií po celém světě. V roce 2004 se během prvního dne prodeje Halo 2 zastavily tržby na 125 milionech dolarů. Jednalo se o absolutně nejúspěšnější launch v dějinách zábavního průmyslu, včetně hudebních i filmových premiér! V současné době tento rekord drží film Spiderman (151 milionů USD za prvních 24 hodin), poslední díl trilogie Halo by jej ale měl překonat. Samotná hra totiž bude k dostání ve třech verzích. Sběratelská edice „legendary“ bude pravděpodobně rozebrána hned během prvního víkendu prodeje.

Tyto odhady nejsou v žádném případě nijak nadsazené. Na přelomu května a června měli hráči možnost vyzkoušet po internetu testovací verzi hry tak, aby programátoři doladili poslední nepřesnosti a připravili ji na vydání. Tohoto testu se zúčastnilo více než 820 000 fanoušků, kteří spolu odehráli přes 12 milionů hodin bitev (tedy zhruba 1400 let hraní v kuse).

Halo se ale za dobu své existence stalo mnohem více než jenom fantastickým světem pro videohry. Co se týče prodeje tzv. merchandisingu (doprovodné zboží jako například akční figurky, kostýmy, stavebnice, komiksy atd.), překonala série Halo i giganta jako je Harry Potter – a to hned trojnásobně. Jenom oficiální příručky k druhému dílu se prodalo 270 000 výtisků a v nakladatelství Random House jej překonaly pouze paměti Billa Clintona…

„V posledním díle Halo trilogie se jeho tvůrcům opět podařilo skloubit dokonalou hratelnost s hlubokým příběhem, který vzbuzuje u hráčů opravdové emoce“ říká Shane Kim, korporátní viceprezident Microsoft Game Studios a dodává. „Díky tomuto přístupu se vytvořila silná komunita fanoušků, která svůj příběh miluje stejně, jako například příznivci Hvězdných Válek. Ale na rozdíl od statického sledování filmu se zde mohou aktivně zapojit do děje a vybojovat svou bitvu sami za sebe.“

Halo 3 bylo vytvořena exkluzivně pro herní systém Xbox 360 a bude dostupná ve třech provedeních. Mimo standardní verze (1.990 Kč) bude v prodeji také limitovaná (2.190 Kč) a legendární (3.399 Kč) edice, která bude obohacena o bonusové materiály. Kromě nich se bude prodávat i speciální sběratelská verze konzole Xbox 360, herní ovladače a další příslušenství.

Související informace (Halo 3):
Platforma: Xbox 360
Žánr: akce
Výrobce: Bungie Software (
http://www.bungie.com)
Vydavatel: Microsoft Game Studios (
http://www.microsoft.com/games/)
Homepage:
http://www.halo3.com/
Datum vydání: 26. září 2007

Zdroj: TZ


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: velká akce a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: velká akce a Galactic …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

22.  1.  2021 | |3 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce