Třetí pokračování nejslavnější vesmírné strategie!

Je to tak! Master of Orion 3 již není pouhou přízemní fámou, ale byl oficiálně potvrzen a je vyvíjen ve firmě Quicksilver Studios pod taktovkou obra Hasbro, respektive jeho "oddělení" - Microprose (od Microprose pocházejí oba dva předchozí díly). Vývoj třetího dílu již nějakou dobu probíhá, přesto jsou práce teprve ve velmi ranné fázi.
Třetí pokračování nejslavnější vesmírné strategie!
Je to tak! Master of Orion 3 již není pouhou přízemní fámou, ale byl oficiálně potvrzen a je vyvíjen ve firmě Quicksilver Studios pod taktovkou obra Hasbro, respektive jeho "oddělení" - Microprose (od Microprose pocházejí oba dva předchozí díly). Vývoj třetího dílu již nějakou dobu probíhá, přesto jsou práce teprve ve velmi ranné fázi. Designování nové hry trvá již více než půl roku, ovšem programování samotného kódu teprve několik málo měsíců, zatím není hotový ani grafický engine (ke kterému se dostanu později), takže nejsou k dispozici ani žádné screenshoty, pouze jakési artworky.

Master of Orion 3Master of Orion 3

Třetí díl slibuje mimo jiné mnohem propracovanější model diplomacie, daleko podrobnější možnost definovat si vlastní typy lodí a ras a také detailnější možnosti při správě kolonií. Tzv. "colony management" má být hybridem mezi prvním a druhým dílem. Bohužel jsem první díl MOO nehrál, takže vám tady rozdíly předestřít nemohu, ale jeden z designérů hry to popisuje asi tak, že se veškerá správa bude odehrávat na různých úrovních. Což chápu tak, že bude možné zvlášť obhospodařovat jak celé impérium, tak i samotné systémy a nakonec i planety. Správa přímo impéria bude samozřejmě mnohem rychlejší než spravování planety po planetě, ale na druhou stranu nemusí být natolik účinná - tedy jednoduše řečeno, pokud máte dostatek času, budete si moct celý svůj státní aparát vypiplat kolonii po kolonii (=planetku po planetce), pokud nemáte času nazbyt, bude možné řídit hospodářství obecněji ("z velké výšky"), ovšem s menším ziskem. Doufám že to chápete :).

Master of Orion 3Master of Orion 3

Tvůrci také zamýšlejí do hry implementovat předem definované scénáře, tedy přednastavené hry s danými událostmi, ovšem stále s otevřeným koncem. Myslím, že by to bylo velmi vítané zpestření občas již trochu nudných automaticky generovaných her (což se ve druhém díle stávalo tehdy, když vaše impérium přerostlo všechny ostatní a zůstali pouze Antařané, nebo když v celé galaxii zbyla dvě gigantická impéria, jejichž vzájemný střet byl nemožný).

Master of Orion 3Master of Orion 3

Velkým otazníkem je ovládání (interface) a zpracování hry. Ovládání totiž u takovéto hry nutně musí být jak jednoduché, aby se do něj nováčci rychle zaučili, tak musí být ale i propracované, aby veteráni MOO měli všechny možnosti, které jim nabízely předchozí díly. Podle oficiálních prohlášení členů týmu má být ovládání opravdu dokonalé a hlavní programátorské práce se v současnosti zaměřují právě na něj. Inu, nechme se překvapit. Snad bych rád ještě upozornil, že i u ovládání MOO2 chvíli trvá, než do něj řádně proniknete, ale jakmile se vám to podaří, stáváte se takřka všemocným.

Master of Orion 3Master of Orion 3

Zpracování hry je v současnosti velká neznámá. Má údajně jít o jakési kvazi-3D. Tento pojem zní sice velice pěkně, ale plně jsem jeho význam nepochopil. S největší pravděpodobností půjde o 3D zobrazení, které se ovšem bude odehrávat na 2D mapě, podobně jako to bylo v jedné z nedávných ST her, nevzpomenu si teď přesně na název (ale bylo tam " Star Trek";). Nic ale není jisté, ještě se může hodně změnit.

Tak, všichni císařové a všemocní vládci galaxií nechť si do svých deníčků zaznamenají, že přibližně do 1 roku by měl proběhnout další ze slavných multidimenzionálních skoků, a to přímo na jejich monitory. Sláva Imperátorovi!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

včera | | 36 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |