Třetí ročník soutěže Becher Game

V ipořadí již třetí ročník stále populárnější soutěže Becher Game o nejlepší české nekomerční hry odstartoval v těchto dnech. I letos se totiž společnost Jan Becher rozhodla uspořádat tuto tuzemskou akci, která dává jedinečnou šanci zatím neznámým nadšencům předvést své umění. A o co tedy jde? Do této soutěže se může přihlásit jakýkoliv autor se svou vlastnoručně vytvořenou hrou. Jedinou podmínkou je nutnost zapracovat do jedné z hlavních rolí podobného titulu také produkt firmy Jan Becher, populární to nápoj becherovku. Své projekty mohou tvůrci zasílat až do 31. října letošního roku. Podrobná pravidla a také online registraci můžete najít na oficiálních stránkách soutěže.

Hlavní cenou pro vítěze je opět peněžní odměna ve výši 100 000 Kč, za v pořadí druhé a třetí místo obdrží autoři 50 000, respektive 25 000 korun českých. Dalších patnáct účastníků pak získá věcnou cenu v podobě velkého dárkového balíků společnosti Jan Becher.

Kromě hlavní kategorie o nejlepší titul vůbec jsme se dočkali i jedné novinky. Letos poprvé se mohou autoři zúčastnit také zvláštní kategorie určené pro hry vytvořené ve formátu Flash. Odměna pro vítěze je 50 000 Kč.

Bezpochyby fundovaná bude i porota, která se zhostí nelehké to role vybrat v záplavě všech her tu opravdu nejlepší. Své zástupce vyšlou mimo jiné herní magazíny GameStar a Score, a také internetový časopis Bonusweb. V porotě nebude chybět ani zástupce našeho serveru Doupě, významným členem bude krom jiného také Petr Vochozka ze známé herní vývojářské společnosti Illusion Softworks.

Pojďme se teď ještě podívat na předcházející a veskrze úspěšné ročníky. V obou své umění předvedlo několik desítek herních amatérských vývojářů, hlavní cenu si však pokaždé odnesli autoři z týmu Enteron. Více informací o loňském ročníku, včetně výsledků a odkazů na download většiny her můžete najít v tomto článku.

Zdroj: PR

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

dnes | | 8 N/A
Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A