Třetí ročník soutěže Becher Game

V ipořadí již třetí ročník stále populárnější soutěže Becher Game o nejlepší české nekomerční hry odstartoval v těchto dnech. I letos se totiž společnost Jan Becher rozhodla uspořádat tuto tuzemskou akci, která dává jedinečnou šanci zatím neznámým nadšencům předvést své umění. A o co tedy jde? Do této soutěže se může přihlásit jakýkoliv autor se svou vlastnoručně vytvořenou hrou. Jedinou podmínkou je nutnost zapracovat do jedné z hlavních rolí podobného titulu také produkt firmy Jan Becher, populární to nápoj becherovku. Své projekty mohou tvůrci zasílat až do 31. října letošního roku. Podrobná pravidla a také online registraci můžete najít na oficiálních stránkách soutěže.

Hlavní cenou pro vítěze je opět peněžní odměna ve výši 100 000 Kč, za v pořadí druhé a třetí místo obdrží autoři 50 000, respektive 25 000 korun českých. Dalších patnáct účastníků pak získá věcnou cenu v podobě velkého dárkového balíků společnosti Jan Becher.

Kromě hlavní kategorie o nejlepší titul vůbec jsme se dočkali i jedné novinky. Letos poprvé se mohou autoři zúčastnit také zvláštní kategorie určené pro hry vytvořené ve formátu Flash. Odměna pro vítěze je 50 000 Kč.

Bezpochyby fundovaná bude i porota, která se zhostí nelehké to role vybrat v záplavě všech her tu opravdu nejlepší. Své zástupce vyšlou mimo jiné herní magazíny GameStar a Score, a také internetový časopis Bonusweb. V porotě nebude chybět ani zástupce našeho serveru Doupě, významným členem bude krom jiného také Petr Vochozka ze známé herní vývojářské společnosti Illusion Softworks.

Pojďme se teď ještě podívat na předcházející a veskrze úspěšné ročníky. V obou své umění předvedlo několik desítek herních amatérských vývojářů, hlavní cenu si však pokaždé odnesli autoři z týmu Enteron. Více informací o loňském ročníku, včetně výsledků a odkazů na download většiny her můžete najít v tomto článku.

Zdroj: PR

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Unikly slevové akce Steamu, Halloween a Černý pátek vám vysají peněženku

Unikly slevové akce Steamu, Halloween …

Již tradičně předčasně unikají informace o připravovaných slevových tornádech na Steamu, které začnou už během následujících dní.

21.  10.  2017 | | 2 N/A
Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou zábava, i když ještě nejsou dodělané

Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou záb…

Nová hra vám umožní stavět tratě a posílat po nich mašinky. Budete budovat a vydělávat. Herní model je zábavný a grafika líbivá. Hra má ještě dost nedostatků a není divu, zatím se totiž jedná o vývojovou verzi dostupnou v rámci předběžného přístupu. I přesto už ale poskytne docela dost zábavy.

20.  10.  2017 | | 14 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 4 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
South Park: The Fractured But Whole – sprostí hrdinové v akci (recenze)

South Park: The Fractured But Whole – …

Důvodem, proč lidé milují South Park, je už samotný fakt, že si v dnešní době nebojí dělat srandu z černochů a nacistických krav. A v tomhle ohledu naštěstí nezklame ani nová hra.

19.  10.  2017 | | 2 N/A