Třetí ročník soutěže Becher Game

vytisknout velikost písma
Třetí ročník soutěže Becher Game

V ipořadí již třetí ročník stále populárnější soutěže Becher Game o nejlepší české nekomerční hry odstartoval v těchto dnech. I letos se totiž společnost Jan Becher rozhodla uspořádat tuto tuzemskou akci, která dává jedinečnou šanci zatím neznámým nadšencům předvést své umění. A o co tedy jde? Do této soutěže se může přihlásit jakýkoliv autor se svou vlastnoručně vytvořenou hrou. Jedinou podmínkou je nutnost zapracovat do jedné z hlavních rolí podobného titulu také produkt firmy Jan Becher, populární to nápoj becherovku. Své projekty mohou tvůrci zasílat až do 31. října letošního roku. Podrobná pravidla a také online registraci můžete najít na oficiálních stránkách soutěže.

Hlavní cenou pro vítěze je opět peněžní odměna ve výši 100 000 Kč, za v pořadí druhé a třetí místo obdrží autoři 50 000, respektive 25 000 korun českých. Dalších patnáct účastníků pak získá věcnou cenu v podobě velkého dárkového balíků společnosti Jan Becher.

Kromě hlavní kategorie o nejlepší titul vůbec jsme se dočkali i jedné novinky. Letos poprvé se mohou autoři zúčastnit také zvláštní kategorie určené pro hry vytvořené ve formátu Flash. Odměna pro vítěze je 50 000 Kč.

Bezpochyby fundovaná bude i porota, která se zhostí nelehké to role vybrat v záplavě všech her tu opravdu nejlepší. Své zástupce vyšlou mimo jiné herní magazíny GameStar a Score, a také internetový časopis Bonusweb. V porotě nebude chybět ani zástupce našeho serveru Doupě, významným členem bude krom jiného také Petr Vochozka ze známé herní vývojářské společnosti Illusion Softworks.

Pojďme se teď ještě podívat na předcházející a veskrze úspěšné ročníky. V obou své umění předvedlo několik desítek herních amatérských vývojářů, hlavní cenu si však pokaždé odnesli autoři z týmu Enteron. Více informací o loňském ročníku, včetně výsledků a odkazů na download většiny her můžete najít v tomto článku.

Zdroj: PR

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pastvu pro oči

Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pa…

Grand Theft Auto 5 má za sebou již spoustu grafických modifikací. Ta nejnovější ale nastavuje novou laťku grafických orgií.

4.  8.  2017 | | 2 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |
9 Wii U her, které bychom si rádi zahráli na Nintendo Switch

9 Wii U her, které bychom si rádi zahr…

Největším problémem konzole Nintendo Switch je určitě malý počet titulů. Kvůli menšímu výkonu zkrátka neutáhne stejné tituly jako Xbox One a PS4. Každopádně Switch svým výkonem předčí Wii U, na kterém vyšlo mnoho skvělých her. Vybrali jsme 9 her z Wii U, které bychom si na Switch rádi zahráli.

3.  8.  2017 | | 5 N/A