Třetí světová, hurá! Ehm? Hurá!

Hra s názvem World War III je dalším připravovaným titulem od polských TopWare Interactive. Tahle hra má být něco opravdu úchvatného, na jejích oficiálních stránkách se doslova píše "vytvářející nové standardy v realistických RTS". Příběh bude zasazen do současné doby - zdrojem konfliktu je stará dobrá ropa. V ringu spolu válčí USA, Irák a Rusko.
Třetí světová, hurá! Ehm? Hurá!
Hra s názvem World War III je dalším připravovaným titulem od polských TopWare Interactive. Tahle hra má být něco opravdu úchvatného, na jejích oficiálních stránkách se doslova píše "vytvářející nové standardy v realistických RTS" (ne, že by to nebylo napsáno u každé druhé 3D RTS). Příběh bude zasazen do současné doby - zdrojem konfliktu je stará dobrá ropa. V nejkrvavějším a nejbolestnějším konfliktu, který kdy lidstvo zažilo, spolu válčí USA, Irák a Rusko.

Hráč dostane k dispozici všechny nejmodernější zbraně dneška a dokonce i některé zatím ne zcela probádané, jako např. chemické a biologické zbraně, které vám dovolí obsazovat (přetahovat) nepřátelské jednotky (zřejmě něco jako Deviator v Duně 2), ale dokonce i budovy (!). Poněkud překvapivě bude ve hře přítomen i zkušenostní systém a jednotky bude možné přenášet z jedné mise do druhé. Důležitý bude taktéž vědecký výzkum, který dovolí vynalézat zcela nové typy zbraní a vylepšovat ty stávající (přidávat tužší obrnění, chemickou ochranu či pokročilé řídící mechanismy). Dalšími strategickými prvky hry bude např. možnost pronikání štítem jednotek, vysoce výbušná munice, rušičky radarů (a kdoví čeho dalšího), stealth technologie, makety (možná si vzpomenete na něco podobného v Red Alertu - jmenovalo se to fakes, byly to takové "padělané" budovy). Další překvapivou věcí je, že bude omezená munice a dále že bude nutné platit za energii, kterou spotřebujete.
Za každou stranu (zatím není přesně znám jejich počet) bude k dispozici 12 jednotek. Což není ani málo ani příliš, řekněme tak akorát, aby v tom nebyl zmatek. Právě ono správné vybalancování hry je velice důležité, a to i dle slov samotného výrobce.

World War IIIWorld War III

World War III

Vizuální stránka hry má být doslova uchvacující a screenshoty tomuto tvrzení v žádném případě neodporují. Dynamické světelné efekty a proměnlivé přírodní podmínky (mlha, déšť, sníh), přechody dne a noci - to je údajně pouze několik málo efektů, které nás budou hrou provázet. Hráč bude moci pohybovat kamerou zcela dle své libovůle, což jistě výrazně přispěje k přehlednosti hry a zefektivní kontrolu nad jednotkami. Bitvy se budou odehrávat v různých koutech světa, od promrzlé Sibiřské tajgy po vyprahlé Arizonské pouště. Bude celkem 5 zcela různých regionů, které se od sebe budou naprosto lišit v architektuře, počasí, porostu i strategických možnostech. K ještě vyšší realističnosti by mělo přispět množství civilních staveb a budov, jako jsou silnice, mosty, železnice či kostely.

Hra by se měla objevit na jaře příštího roku.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A