Třetí světová, hurá! Ehm? Hurá!

Hra s názvem World War III je dalším připravovaným titulem od polských TopWare Interactive. Tahle hra má být něco opravdu úchvatného, na jejích oficiálních stránkách se doslova píše "vytvářející nové standardy v realistických RTS". Příběh bude zasazen do současné doby - zdrojem konfliktu je stará dobrá ropa. V ringu spolu válčí USA, Irák a Rusko.
Třetí světová, hurá! Ehm? Hurá!
Hra s názvem World War III je dalším připravovaným titulem od polských TopWare Interactive. Tahle hra má být něco opravdu úchvatného, na jejích oficiálních stránkách se doslova píše "vytvářející nové standardy v realistických RTS" (ne, že by to nebylo napsáno u každé druhé 3D RTS). Příběh bude zasazen do současné doby - zdrojem konfliktu je stará dobrá ropa. V nejkrvavějším a nejbolestnějším konfliktu, který kdy lidstvo zažilo, spolu válčí USA, Irák a Rusko.

Hráč dostane k dispozici všechny nejmodernější zbraně dneška a dokonce i některé zatím ne zcela probádané, jako např. chemické a biologické zbraně, které vám dovolí obsazovat (přetahovat) nepřátelské jednotky (zřejmě něco jako Deviator v Duně 2), ale dokonce i budovy (!). Poněkud překvapivě bude ve hře přítomen i zkušenostní systém a jednotky bude možné přenášet z jedné mise do druhé. Důležitý bude taktéž vědecký výzkum, který dovolí vynalézat zcela nové typy zbraní a vylepšovat ty stávající (přidávat tužší obrnění, chemickou ochranu či pokročilé řídící mechanismy). Dalšími strategickými prvky hry bude např. možnost pronikání štítem jednotek, vysoce výbušná munice, rušičky radarů (a kdoví čeho dalšího), stealth technologie, makety (možná si vzpomenete na něco podobného v Red Alertu - jmenovalo se to fakes, byly to takové "padělané" budovy). Další překvapivou věcí je, že bude omezená munice a dále že bude nutné platit za energii, kterou spotřebujete.
Za každou stranu (zatím není přesně znám jejich počet) bude k dispozici 12 jednotek. Což není ani málo ani příliš, řekněme tak akorát, aby v tom nebyl zmatek. Právě ono správné vybalancování hry je velice důležité, a to i dle slov samotného výrobce.

World War IIIWorld War III

World War III

Vizuální stránka hry má být doslova uchvacující a screenshoty tomuto tvrzení v žádném případě neodporují. Dynamické světelné efekty a proměnlivé přírodní podmínky (mlha, déšť, sníh), přechody dne a noci - to je údajně pouze několik málo efektů, které nás budou hrou provázet. Hráč bude moci pohybovat kamerou zcela dle své libovůle, což jistě výrazně přispěje k přehlednosti hry a zefektivní kontrolu nad jednotkami. Bitvy se budou odehrávat v různých koutech světa, od promrzlé Sibiřské tajgy po vyprahlé Arizonské pouště. Bude celkem 5 zcela různých regionů, které se od sebe budou naprosto lišit v architektuře, počasí, porostu i strategických možnostech. K ještě vyšší realističnosti by mělo přispět množství civilních staveb a budov, jako jsou silnice, mosty, železnice či kostely.

Hra by se měla objevit na jaře příštího roku.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A