Třetí světová, hurá! Ehm? Hurá!

Hra s názvem World War III je dalším připravovaným titulem od polských TopWare Interactive. Tahle hra má být něco opravdu úchvatného, na jejích oficiálních stránkách se doslova píše "vytvářející nové standardy v realistických RTS". Příběh bude zasazen do současné doby - zdrojem konfliktu je stará dobrá ropa. V ringu spolu válčí USA, Irák a Rusko.
Třetí světová, hurá! Ehm? Hurá!
Hra s názvem World War III je dalším připravovaným titulem od polských TopWare Interactive. Tahle hra má být něco opravdu úchvatného, na jejích oficiálních stránkách se doslova píše "vytvářející nové standardy v realistických RTS" (ne, že by to nebylo napsáno u každé druhé 3D RTS). Příběh bude zasazen do současné doby - zdrojem konfliktu je stará dobrá ropa. V nejkrvavějším a nejbolestnějším konfliktu, který kdy lidstvo zažilo, spolu válčí USA, Irák a Rusko.

Hráč dostane k dispozici všechny nejmodernější zbraně dneška a dokonce i některé zatím ne zcela probádané, jako např. chemické a biologické zbraně, které vám dovolí obsazovat (přetahovat) nepřátelské jednotky (zřejmě něco jako Deviator v Duně 2), ale dokonce i budovy (!). Poněkud překvapivě bude ve hře přítomen i zkušenostní systém a jednotky bude možné přenášet z jedné mise do druhé. Důležitý bude taktéž vědecký výzkum, který dovolí vynalézat zcela nové typy zbraní a vylepšovat ty stávající (přidávat tužší obrnění, chemickou ochranu či pokročilé řídící mechanismy). Dalšími strategickými prvky hry bude např. možnost pronikání štítem jednotek, vysoce výbušná munice, rušičky radarů (a kdoví čeho dalšího), stealth technologie, makety (možná si vzpomenete na něco podobného v Red Alertu - jmenovalo se to fakes, byly to takové "padělané" budovy). Další překvapivou věcí je, že bude omezená munice a dále že bude nutné platit za energii, kterou spotřebujete.
Za každou stranu (zatím není přesně znám jejich počet) bude k dispozici 12 jednotek. Což není ani málo ani příliš, řekněme tak akorát, aby v tom nebyl zmatek. Právě ono správné vybalancování hry je velice důležité, a to i dle slov samotného výrobce.

World War IIIWorld War III

World War III

Vizuální stránka hry má být doslova uchvacující a screenshoty tomuto tvrzení v žádném případě neodporují. Dynamické světelné efekty a proměnlivé přírodní podmínky (mlha, déšť, sníh), přechody dne a noci - to je údajně pouze několik málo efektů, které nás budou hrou provázet. Hráč bude moci pohybovat kamerou zcela dle své libovůle, což jistě výrazně přispěje k přehlednosti hry a zefektivní kontrolu nad jednotkami. Bitvy se budou odehrávat v různých koutech světa, od promrzlé Sibiřské tajgy po vyprahlé Arizonské pouště. Bude celkem 5 zcela různých regionů, které se od sebe budou naprosto lišit v architektuře, počasí, porostu i strategických možnostech. K ještě vyšší realističnosti by mělo přispět množství civilních staveb a budov, jako jsou silnice, mosty, železnice či kostely.

Hra by se měla objevit na jaře příštího roku.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

včera | | 1 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Tennis World Tour: zpátky na kurt (recenze)

Tennis World Tour: zpátky na kurt (rec…

Po opravdu dlouhé době se nám dostává návratu na virtuální kurt od původních tvůrců Top Spinu. Stojí to za to?

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nový Assassin

Nový Assassin's Creed možná nabídne vě…

Líbil se vám větší příklon k RPG žánru v Origins? Vývojáři v tom podle všeho hodlají pokračovat.

4.  6.  2018 | | 1 N/A