Tři nové hry na námět Pána prstenů

Je až k neuvěření, že byly v průběhu včerejšího dne ohlášeny hned tři nové hry, které námětově čerpají ze světoznámé knižní trilogie Pán prstenů J.R.R. Tolkiena. Nezvyklost této skutečnosti potvrzuje také fakt, že všechny dané tituly jsou ve vývoji jiných společností. Dost však bylo řečí, zde je stručná charakteristika jednotlivých her.

The Lord Of The Rings: The Treason Of Isengard
Nová akční adventura vývojářského studia Surreal Software, ve které byste měli mít možnost ovládat různé herní charaktery známé z knižní předlohy - ty by se měly mimo jiné pyšnit unikátními upgrady. Hra je v přípravě pro konzole PS2 a Xbox, její vydání je plánováno na poslední čtvrtletí letošního roku.

The Lord of the Rings: War of the Ring
Další hra na námět knih J.R.R. Tolkiena, tentokráte z dílen firmy Liquid Entertainment. War of the Ring se žánrově zařadí mezi realtime strategie, měla by nabídnout bohatý single i multiplayer. Všichni majitelé PC se mohou těšit na první čtvrtletí příštího roku, kdy se hra objeví v obchodech.

The Lord of the Ring: The Return of the King
Jak se dalo předpokládat, také společnost Electronic Arts hodlá znovu využít možnosti přiživit se na úspěchu filmového zpracování knižní trilogie Pán prstenů. The Return of the King vám tak nabídne možnost vtělit se do jedné z hlavních postav celého příběhu - na výběr budete mít z Gandalfa, Aragorna, Legolase, Gimliho, Sama a Froda. Hra by se měla samozřejmě odehrávat ve světě Středozemě, navštívíte tak množství známých míst. Těšit se můžete na nový multiplayer cooperation mód. Datum vydání bylo stanoveno na podzim letošního roku, v přípravě jsou verze pro PlayStation 2, Xbox, GameCube, GBA a PC. Více o hře se můžete dozvědět z oficiálních stránek.

Zdroj: Gamer`s Hell, ActionTrip

Nejnovější komentáře