Tři novinky od polských LongSoft Games

Polská herní scéna je... Jaká vlastně je? Bohatá? Chudá? Starší než ta česká? To vskutku zatím nevím. Dnes by mělo stačit prosté konstatování, že polská herní scéna jednoduše existuje, a jedním z důkazů je i následující článek, který pojednává o třech připravovaných hrách od tamních vývojářů jménem LongSoft Games (původně Leryx LongSoft).
Tři novinky od polských LongSoft Games
Polská herní scéna je... Jaká vlastně je? Bohatá? Chudá? Starší než ta česká? To vskutku zatím nevím. Dnes by mělo stačit prosté konstatování, že polská herní scéna jednoduše existuje, a jedním z důkazů je i následující článek, který pojednává o třech připravovaných hrách od tamních vývojářů jménem LongSoft Games (původně Leryx LongSoft).

Hry od LongSoft GamesHry od LongSoft Games

O polské herní scéně obecně si možná popovídáme v nějakém dalším článku. Nyní již ke slibovaným novinkám:

Clash

"Bylo nebylo, existovalo kdysi dávno za starých časů jedno ohromné pozemské království, sahající od obzoru k obzoru. Bohužel v něm však žili namyšlenci, kteří si mysleli, že jejich říše potrvá sama bez jakéhokoliv zásahu věčně, až do skonání věků, a tak se stávali stále línější a rozmazlenější a namyšlenější. Obklopeni blyštivou nádherou samými pochlebníky si ani nestačili všimnout, jak ztrácejí pevnou půdu pod nohama. Ctižádostiví vévodové a guvernéři, kteří se starali o jejich četná hájemství, si ukrajovali stále větší a větší pro sebe až se nakonec jeden z nich prohlásil za samozvaného vládce svého panství. Král, který v té době vládl, byl již příliš starý a příliš slabý na to, aby dokázal vzpouru potlačit. Brzy po jeho smrti (o které se říkalo že zdaleka nebyla přirozená) začalo jeho pět synů bojovat o zanechané dědictví. To vyústilo v rozpad království na malé části, které bojovaly navzájem proti sobě. Avšak to všechno byl pouze začátek ..."

Hry od LongSoft GamesHry od LongSoft Games

Tak, asi vám bude jasné, že půjde o strategickou hru. Nejbližší přirovnání nacházím v Heroes of Might and Magic či možná částečně i v Rage of Mages. Grafika (obzvláště ta z bojišť) sice (zatím) nevypadá příliš vábně, leč vše se může ještě změnit. A navíc - u strategií přeci pouze na grafice nezáleží.

Leo the Lion (neboli Lev jménem Leo po česky...)

Na samém počátku byl lev. Po čase se lev stal králem a od té doby vládl světu zvířat. A jeho jméno bylo Leo. Během vlády zažil nesčetná dobrodružství spojená s jeho kralováním. Dostal se do podvodního světa, prozkoumával póly, létal jako pták, utkal se s tajemstvím pyramid. Poté co přinesl království mír a všeobecné štěstí, zaměřil se na svůj nejoblíbenější sport - rychlobruslení.

Hry od LongSoft GamesHry od LongSoft Games

Jak vidno, v tomto případě jde o hru rozhodně dětskou. Má dětskou grafiku, dětský příběh, s největší pravděpodobností i dětskou hudbu.

Golem

Hra je zasazena do postapokalyptické budoucnosti, kdy se polární čepičky díky jakési jaderné havárii rozpadly doslova v ... nikoliv prach, ale vodu, a voda zaplavila většinu země. Podle samotných vývojářů se co do hratelnosti má velmi podobat RTS klasikám jako Warcraft II či Command & Conquer a dobou připomínat (!) 14. století. Narozdíl od nich to však bude strategie námořní - hráči si užijí dosytosti klasických námořních bitev, budování přístavů, pirátství, obchodu, výzkumu nových technologií (v tomto ohledu hra trochu připomíná (ne)slavný film Waterworld s Kevinem Costnerem). Někdy (bude to záležet na výběru rasy) bude možné dokonce i využívat kouzla. Unikátní je v Golemovi systém zdrojů, který bude velice komplexní a bude zahrnovat jak klasické artikly jako zlato a dřevo, tak i méně obvyklé jako uhlí, síra, železo, a další. Každá rasa bude však lpět na jiné surovině, ne všechny rasy využijí nutně všechny suroviny. Hra bude obsahovat jak single- tak i multiplayer, přičemž multiplayer dovolí hru přes LAN, Internet i tzv. "hot-seat" (kdy dva hráči hrají na jednom počítači).

Hry od LongSoft GamesHry od LongSoft Games

Golem je zatím jedinou hrou LongSoft Games u které je jakž-takž známo alespoň přibližné datum vydání - má jím být prosinec tohoto roku. Bohužel hra zatím nenašla svého amerického distributora, takže cíl vývojářů - aby se hra objevila na pultech amerických prodejen v březnu 2001 zatím není zcela jistý. Co však jisté je, že v několika následujících týdnech se dočkáme demoverze, takže si Golema bude moci vyzkoušet každý.

Tak toť vše z dnešní exkurze na polský herní trh.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A