Tribes 2 – klan proti klanu, muž proti muži

Hra, která změnila pojetí týmové hry se vrací v plné síle. První díl Tribes trochu překvapivě převálcoval v počtu hráčů i Unreal Tournament a Quakea a tak není divu, že Sierra a Dynamix se rozhodli vychytat všechny mouchy, vylepšit grafiku, přidat pár nových nápadů a znovu si to rozdat v boji s ostatními multiplayery o titul toho nejlepšího…
Tribes 2 – klan proti klanu, muž proti muži
Hra, která změnila pojetí týmové hry se vrací v plné síle. První díl Tribes trochu překvapivě převálcoval v počtu hráčů i Unreal Tournament a Quakea a tak není divu, že Sierra a Dynamix se rozhodli vychytat všechny mouchy, vylepšit grafiku, přidat pár nových nápadů a znovu si to rozdat v boji s ostatními multiplayery o titul toho nejlepšího…

Už na loňském E3 byla Tribes2 věnována značná pozornost. Letos bude ale všechno nejspíš ještě intenzivnější, protože Tribes 2 (původně plánováno jako Tribes Extreme) by měla být skutečná multiplayerová bomba navazující na úspěch prvního dílu. Stejně jako v něm, i tady se budete moci stát členem jednoho z několika soupeřících hlavních klanů, ovšem ke starým známým Children Of the Phoenix, Blood Eagle, Starwolf a Diamond Sword přibude jeden nový – BioDermové. Tito bývalí otroci lidí se budou mstít svým vládcům a na své cestě za odplatou tak vnesou do probíhajících klanových válek další vzrušení.

V Tribes 2 zůstane zachováno vše, co bylo dobré na prvním dílu a tak budete moci opět přepínat mezi 1st a 3rd person pohledem, sdružovat se do klanů a pod širým nebem bojovat ozbrojeni některou z plejády ostře nabitých zbraní. Kromě osvědčených kousků jako je třeba Chaingun, Blaster, Plasma Gun, Grenade Launcher, Targeting Laser nebo Laser Rifle byste měli narazit i na tři nové kousky, o nichž se toho zatím moc neví – jedním z nich však pravděpodobně bude nový model Rocket Launcheru. Chybět nebudou ani tři typy zbroje, detektory pohybu, ochranné štíty, přístroje umožňující dýchání pod vodou, skryté kamery na zdech a možná, že se dočkáme i jakéhosi „mizíku“ z Falloutu. Bojovat samozřejmě nebudete jen na zemi a po svých, ale i v nejrůznějších pozemních a vzdušných mašinkách, rozdělených navíc do kategorií (transportní, bojové a průzkumné). To vše v osmi multiplayerových módech, z nichž zmíním aspoň „king of the hill“, klasický „team deathmatch“ či „capture the flag“.

Vzhledem k tomu, že Tribes 2 se z velké části odehrává pod širým nebem, dali si chlapíci z Dynamix práci i s touhle složkou hry a vyvinuli pro tvorbu terénu z gruntu nový editor a hromadu nových textur. Čekat tak můžete pět různých, graficky dokonale zpracovaných prostředí – ledové pláně, poušť, prales, vulkanickou krajinu a divokou oblast označovanou přízviskem „alien“. Průchod jimi nebude ale vůbec snadný, protože budou zaplněny nejrůznějšími překážkami jako jsou skály, lávová jezírka, pohyblivý písek, vodní plochy a samozřejmě také budovy (vytvořené pro změnu Worldcraft editorem od Valve).

První díl Tribes - to bylo kromě nadupané akce také utrpení pro všechny nováčky. Kdo neměl zkušenosti s multiplayerovými FPS a šel do akce navíc sólo, se zlou se potázal. Dvojka by chtěla právě toto změnit a přilákat více nové krve. Proto byl zpřehledněn interface a k 50 multiplayerovým levelům bylo přidáno nejen 10 tréninkových misí, ale také dvě singleplayerové kampaně plné botů. Tím by mělo být nováčkům usnadněno naskočení do této nekompromisní řežby a staří mazáci by se díky tomu zase měli seznámit s některými změnami v pravidlech. Mezi jednu z těch největších rozhodně patří systém bodování, v němž oproti původním Tribes bude hodnocena kromě útoku i obrana a vše, co s ní souvisí. Vyváženy budou i jednotlivé rasy. Jak? Na to je zcela jednoduchá odpověď: všechny budou mít stejné schopnosti, rozdíl bude čistě estetický.

Poslední silnou zbraní Tribes 2 (a možná že tou úplně největší) je komfort, který by měla tato hra nabídnout. V klanu budete moci zastávat téměř jakoukoli funkci, od průzkumníka přes řidiče či pilota až k řadovým bojovníkům či samotnému Big Bossovi. Týmová komunikace – to bude pravděpodobně jedna velká radost. Autoři udávají příklad, v němž narazíte na zničený generátor.Co s tím? Vy nic. Ale technik vašeho klanu, kterému pošlete vzkaz, se na místo bude moci vypravit díky zadání souřadnic a automatické navigaci. Tribes 2 budou však obsahovat i další vymoženosti jako např. přiložený browser, chat, fórum či editor map, s nímž je podle dosavadních referencí radost pracovat. Jako skvělý nápad se jeví i to, že v okamžiku kdy založíte svůj nový klan, bude automaticky založena i webová stránka tohoto klanu, kterou samozřejmě budete moci pozměnit dle svého vkusu.

Je toho hodně, co autoři Tribes 2 slibují. A není důvod pochybovat o tom, že by po vydařeném prvním dílu na svůj úspěch nenavázali. Se silnou Sierrou v zádech mají dostatek možností (na soundtracku ke hře se dokonce objeví skladba z chystaného CD skupiny Motley Crue) a tak bych se nedivil, kdyby se koncem léta, kdy má hra vyjít, na internetu neobjevilo z ničeho nic pár nových klanů tvořených drsnými (a možná i česky mluvícími) chlapíky.

Pro ty z vás, kteří by rádi nakoukli pod pokličku Tribes 2 už teď, je tu možnost stáhnout si krátkou upoutávku: http://www.fileplanet.com/index.asp?section=645&file=40784&download=1

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 14 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A