Tribes 2 – klan proti klanu, muž proti muži

Hra, která změnila pojetí týmové hry se vrací v plné síle. První díl Tribes trochu překvapivě převálcoval v počtu hráčů i Unreal Tournament a Quakea a tak není divu, že Sierra a Dynamix se rozhodli vychytat všechny mouchy, vylepšit grafiku, přidat pár nových nápadů a znovu si to rozdat v boji s ostatními multiplayery o titul toho nejlepšího…
Tribes 2 – klan proti klanu, muž proti muži
Hra, která změnila pojetí týmové hry se vrací v plné síle. První díl Tribes trochu překvapivě převálcoval v počtu hráčů i Unreal Tournament a Quakea a tak není divu, že Sierra a Dynamix se rozhodli vychytat všechny mouchy, vylepšit grafiku, přidat pár nových nápadů a znovu si to rozdat v boji s ostatními multiplayery o titul toho nejlepšího…

Už na loňském E3 byla Tribes2 věnována značná pozornost. Letos bude ale všechno nejspíš ještě intenzivnější, protože Tribes 2 (původně plánováno jako Tribes Extreme) by měla být skutečná multiplayerová bomba navazující na úspěch prvního dílu. Stejně jako v něm, i tady se budete moci stát členem jednoho z několika soupeřících hlavních klanů, ovšem ke starým známým Children Of the Phoenix, Blood Eagle, Starwolf a Diamond Sword přibude jeden nový – BioDermové. Tito bývalí otroci lidí se budou mstít svým vládcům a na své cestě za odplatou tak vnesou do probíhajících klanových válek další vzrušení.

V Tribes 2 zůstane zachováno vše, co bylo dobré na prvním dílu a tak budete moci opět přepínat mezi 1st a 3rd person pohledem, sdružovat se do klanů a pod širým nebem bojovat ozbrojeni některou z plejády ostře nabitých zbraní. Kromě osvědčených kousků jako je třeba Chaingun, Blaster, Plasma Gun, Grenade Launcher, Targeting Laser nebo Laser Rifle byste měli narazit i na tři nové kousky, o nichž se toho zatím moc neví – jedním z nich však pravděpodobně bude nový model Rocket Launcheru. Chybět nebudou ani tři typy zbroje, detektory pohybu, ochranné štíty, přístroje umožňující dýchání pod vodou, skryté kamery na zdech a možná, že se dočkáme i jakéhosi „mizíku“ z Falloutu. Bojovat samozřejmě nebudete jen na zemi a po svých, ale i v nejrůznějších pozemních a vzdušných mašinkách, rozdělených navíc do kategorií (transportní, bojové a průzkumné). To vše v osmi multiplayerových módech, z nichž zmíním aspoň „king of the hill“, klasický „team deathmatch“ či „capture the flag“.

Vzhledem k tomu, že Tribes 2 se z velké části odehrává pod širým nebem, dali si chlapíci z Dynamix práci i s touhle složkou hry a vyvinuli pro tvorbu terénu z gruntu nový editor a hromadu nových textur. Čekat tak můžete pět různých, graficky dokonale zpracovaných prostředí – ledové pláně, poušť, prales, vulkanickou krajinu a divokou oblast označovanou přízviskem „alien“. Průchod jimi nebude ale vůbec snadný, protože budou zaplněny nejrůznějšími překážkami jako jsou skály, lávová jezírka, pohyblivý písek, vodní plochy a samozřejmě také budovy (vytvořené pro změnu Worldcraft editorem od Valve).

První díl Tribes - to bylo kromě nadupané akce také utrpení pro všechny nováčky. Kdo neměl zkušenosti s multiplayerovými FPS a šel do akce navíc sólo, se zlou se potázal. Dvojka by chtěla právě toto změnit a přilákat více nové krve. Proto byl zpřehledněn interface a k 50 multiplayerovým levelům bylo přidáno nejen 10 tréninkových misí, ale také dvě singleplayerové kampaně plné botů. Tím by mělo být nováčkům usnadněno naskočení do této nekompromisní řežby a staří mazáci by se díky tomu zase měli seznámit s některými změnami v pravidlech. Mezi jednu z těch největších rozhodně patří systém bodování, v němž oproti původním Tribes bude hodnocena kromě útoku i obrana a vše, co s ní souvisí. Vyváženy budou i jednotlivé rasy. Jak? Na to je zcela jednoduchá odpověď: všechny budou mít stejné schopnosti, rozdíl bude čistě estetický.

Poslední silnou zbraní Tribes 2 (a možná že tou úplně největší) je komfort, který by měla tato hra nabídnout. V klanu budete moci zastávat téměř jakoukoli funkci, od průzkumníka přes řidiče či pilota až k řadovým bojovníkům či samotnému Big Bossovi. Týmová komunikace – to bude pravděpodobně jedna velká radost. Autoři udávají příklad, v němž narazíte na zničený generátor.Co s tím? Vy nic. Ale technik vašeho klanu, kterému pošlete vzkaz, se na místo bude moci vypravit díky zadání souřadnic a automatické navigaci. Tribes 2 budou však obsahovat i další vymoženosti jako např. přiložený browser, chat, fórum či editor map, s nímž je podle dosavadních referencí radost pracovat. Jako skvělý nápad se jeví i to, že v okamžiku kdy založíte svůj nový klan, bude automaticky založena i webová stránka tohoto klanu, kterou samozřejmě budete moci pozměnit dle svého vkusu.

Je toho hodně, co autoři Tribes 2 slibují. A není důvod pochybovat o tom, že by po vydařeném prvním dílu na svůj úspěch nenavázali. Se silnou Sierrou v zádech mají dostatek možností (na soundtracku ke hře se dokonce objeví skladba z chystaného CD skupiny Motley Crue) a tak bych se nedivil, kdyby se koncem léta, kdy má hra vyjít, na internetu neobjevilo z ničeho nic pár nových klanů tvořených drsnými (a možná i česky mluvícími) chlapíky.

Pro ty z vás, kteří by rádi nakoukli pod pokličku Tribes 2 už teď, je tu možnost stáhnout si krátkou upoutávku: http://www.fileplanet.com/index.asp?section=645&file=40784&download=1


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: lunární nový rok a Assassin

Hry zadarmo nebo se slevou: lunární nový rok a Ass…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

12.  2.  2021 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Úlet, který potrápí mozek. Kitty Letter je kombinace her Scrabble a Clash Royale

Úlet, který potrápí mozek. Kitty Letter je kombina…

14.  2.  2021 |
Adam Kos
Mobilní hry
Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected na PC a konzole

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected …

Diablo 4 není jediná hra z tohoto univerza, která k nám dorazí.

20.  2.  2021 | |17 N/A
Michal Maliarov
RemasterDiablo 2
12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až po náročné strategie

12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až p…

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

15.  2.  2021 | |34 N/A
Vladislav Kluska
Deskové hry
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rage 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rag…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  2.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Zdrojové kódy Zaklínače i Cyberpunku se prodaly aukci na dark webu

Zdrojové kódy Zaklínače i Cyberpunku se prodaly au…

O ukradená data CD Projektu byl velký zájem.

13.  2.  2021 |
Martin Havel
CD Projekt REDBezpečnost
Nebuchadnezzar: vybudovat Babylón je pořádná dřina | Recenze

Nebuchadnezzar: vybudovat Babylón je pořádná dřina…

Vybudovat vlastní prosperující civilizaci je sakra těžký úkol! Zda dokážete být dobrým mezopotámským panovníkem si můžete vyzkoušet v nové české hře. A nebudete litovat.

11.  2.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Recenze
Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostřednictvím traileru

Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostře…

Rogue se vrací.

20.  2.  2021 |
Michal Maliarov
DiabloVideo