Tribes 2 aneb bitva opět začíná

Co přinese pokračování jedné z nejlepších a nejinovativnějších týmových mutliplayerových akcí, které se kdy urodily? Jaké množství hráčů se bude moci zúčastnit válek mezi klany? Jaké zbraně, brnění či vozidla budou moci použít? To vše se dozvíte v tomto článku.
Tribes 2 aneb bitva opět začíná
Druhé pokračování hry Starsiege Tribes vás přenese do dechberoucího světa neutuchající bitevní vřavy, do světa, ve kterém se neustávající jekot zbraní považuje za stejně samozřejmý jako všudypřítomné tiché ševelení větru. Neexistuje tam člověk jako jedinec, základní jednotkou je klan či kmen, jak to kdo chce nazývat. Ten je seskupením několika hráčů, kteří bojují pod jednou vlajkou a pro jeden cíl.

Tribes 2Tribes 2

Tribes, potažmo Tribes 2, jsou hrou určenou výhradně pro multiplayer, jejich silnými konkurenty jsou Team Fortress, Counterstrike a dlouho očekávaná Team Fortress 2. Kdo si myslí, že jsem zapomněl doplnit Q3A, zřejmě si nepovšiml slůvka "týmových" na začátku článku. Týmové multiplayerové akce se totiž od těch "běžných" akcí poněkud (dosti) liší. V prvé řadě musíte mít pro pořádnou hru dostatek zkušených hráčů. Tím "zkušených" nemyslím ani tak zručných v Quakovi, jako spíše zkušených v týmové hře a briskních v taktice. O tom to taky vlastně všechno je - o taktice, potažmo strategii, a o týmové (spolu)práci. Pokud nedáte dohromady pořádný tým lidí, kteří si rozumí, kde každý dělá co má (a hlavně ví co má vlastně dělat), potom máte o výbornou zábavu postaráno.

Tribes 2Tribes 2

Každý klan má v Tribes 2 svou vlastní základnu. V této základně sídlí veškeré osazenstvo a příbuzenstvo klanu. Každý voják si v něm může dokoupit brnění, zbraně, či dokonce nejrozmanitější dopravní prostředky. Tato pevnost je chráněna běžně téměř neproniknutelným štítem, který je dobíjen generátory. Právě generátory jsou však nejslabším místem celého řetězce - lze je zničit a vtrhnout do pevnosti.

Tribes 2Tribes 2

Maximální počet hráčů v Tribes 2 bude něco kolem 50. Všichni však nebudou nutně muset být lidé - jelikož tým bude možno doplňovat umělými bojovníky, tedy něčím podobným např. botům z Q3A. Všichni se budou moci vyzbrojit a obrnit zcela dle svého gusta - existuje zde totiž velké množství zbraní a brnění. Základní zbraní je blaster, energetická zbraň s téměř neomezenou municí. Dále tu máme kulomet, plasmovou a laserovou pušku, vrhač disků, granátomet, kopí, ELF (účinná energetická zbraň na krátkou vzdálenost), minomet, raketomet a nakonec ještě ruční granát. Jak vidno, výběr je více než široký. Brnění je tří typů - lehké, střední a těžké. Každý typ má jisté výhody a nevýhody - některý se např. hodí pro snipera, jiný spíše na poletování kolem báze a jiný zase pro útok v prvních liniích. Co je ovšem v Tribes 2 novinkou je možnost měnit výzbroj přímo za boje. Neodhadli jste správně sílu protivníka a vzali si příliš lehké brnění? Nevadí, pokud stihnete zajít (zaletět - jetpack je zde taktéž přítomen) do skladu a vyměnit ho, máte vyhráno (teoreticky).

Tribes 2Tribes 2

V obraně i v útoku budou samozřejmě hrát důležitou roli i dostupné dopravní prostředky. Těch je zde na výběr opět několik, jmenujme dvoumístné vozidlo BEOWULF (řidič + střelec) či transportní vznášedlo HAVOC (pilot, ostřelovač, a další čtyři pasažéři schopní kdykoliv použít své zbraně - pokud vám něco takového přistane doprostřed bitevního pole...).

Hra bude samozřejmě obsahovat mnoho různých módů, podobně jako je tomu v ostatních strategických/akčních hrách. Neopomenutelný je deathmach a capture the flag, dále jsou tu módy capture and hold (zabírání území, zřejmě něco podobného jako ve stařičké strategické klasice Z), siege (dobývání) a flag hunters (sbírání vlajek). A to ještě není všechno - další herní módy mohou být stále ještě oznámeny!

Grafika Tribes 2 je řešena zcela novým enginem, a ačkoliv již ten původní dosahoval výborných kvalit co se modelů vojáků a krajiny týká, ten nový ho bezesporu o mnoho překoná. Bitvy bude možné vést jak přes LAN, tak samozřejmě hlavně přes Internet. Přítomno bude i několik tréninkových singleplayer misí, ve kterých se nováčci zacvičí. Početná hráčská komunita jistě ocení i přibalený editor terénu. Mimoto bude taktéž možné jednoduše generovat mapy tzv. "on-the-fly", česky prostě řečeno za běhu (hry).

Skalní příznivci multiplayerových vřav a ti vyvolení jedinci, kteří mají ku své dispozici pevnou linku se jistě už nemohou dočkat. My ostatní se můžeme jen dívat a tiše závidět ...

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

12.  4.  2018 | | 22 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A