Tribes 2 aneb bitva opět začíná

Co přinese pokračování jedné z nejlepších a nejinovativnějších týmových mutliplayerových akcí, které se kdy urodily? Jaké množství hráčů se bude moci zúčastnit válek mezi klany? Jaké zbraně, brnění či vozidla budou moci použít? To vše se dozvíte v tomto článku.
Tribes 2 aneb bitva opět začíná
Druhé pokračování hry Starsiege Tribes vás přenese do dechberoucího světa neutuchající bitevní vřavy, do světa, ve kterém se neustávající jekot zbraní považuje za stejně samozřejmý jako všudypřítomné tiché ševelení větru. Neexistuje tam člověk jako jedinec, základní jednotkou je klan či kmen, jak to kdo chce nazývat. Ten je seskupením několika hráčů, kteří bojují pod jednou vlajkou a pro jeden cíl.

Tribes 2Tribes 2

Tribes, potažmo Tribes 2, jsou hrou určenou výhradně pro multiplayer, jejich silnými konkurenty jsou Team Fortress, Counterstrike a dlouho očekávaná Team Fortress 2. Kdo si myslí, že jsem zapomněl doplnit Q3A, zřejmě si nepovšiml slůvka "týmových" na začátku článku. Týmové multiplayerové akce se totiž od těch "běžných" akcí poněkud (dosti) liší. V prvé řadě musíte mít pro pořádnou hru dostatek zkušených hráčů. Tím "zkušených" nemyslím ani tak zručných v Quakovi, jako spíše zkušených v týmové hře a briskních v taktice. O tom to taky vlastně všechno je - o taktice, potažmo strategii, a o týmové (spolu)práci. Pokud nedáte dohromady pořádný tým lidí, kteří si rozumí, kde každý dělá co má (a hlavně ví co má vlastně dělat), potom máte o výbornou zábavu postaráno.

Tribes 2Tribes 2

Každý klan má v Tribes 2 svou vlastní základnu. V této základně sídlí veškeré osazenstvo a příbuzenstvo klanu. Každý voják si v něm může dokoupit brnění, zbraně, či dokonce nejrozmanitější dopravní prostředky. Tato pevnost je chráněna běžně téměř neproniknutelným štítem, který je dobíjen generátory. Právě generátory jsou však nejslabším místem celého řetězce - lze je zničit a vtrhnout do pevnosti.

Tribes 2Tribes 2

Maximální počet hráčů v Tribes 2 bude něco kolem 50. Všichni však nebudou nutně muset být lidé - jelikož tým bude možno doplňovat umělými bojovníky, tedy něčím podobným např. botům z Q3A. Všichni se budou moci vyzbrojit a obrnit zcela dle svého gusta - existuje zde totiž velké množství zbraní a brnění. Základní zbraní je blaster, energetická zbraň s téměř neomezenou municí. Dále tu máme kulomet, plasmovou a laserovou pušku, vrhač disků, granátomet, kopí, ELF (účinná energetická zbraň na krátkou vzdálenost), minomet, raketomet a nakonec ještě ruční granát. Jak vidno, výběr je více než široký. Brnění je tří typů - lehké, střední a těžké. Každý typ má jisté výhody a nevýhody - některý se např. hodí pro snipera, jiný spíše na poletování kolem báze a jiný zase pro útok v prvních liniích. Co je ovšem v Tribes 2 novinkou je možnost měnit výzbroj přímo za boje. Neodhadli jste správně sílu protivníka a vzali si příliš lehké brnění? Nevadí, pokud stihnete zajít (zaletět - jetpack je zde taktéž přítomen) do skladu a vyměnit ho, máte vyhráno (teoreticky).

Tribes 2Tribes 2

V obraně i v útoku budou samozřejmě hrát důležitou roli i dostupné dopravní prostředky. Těch je zde na výběr opět několik, jmenujme dvoumístné vozidlo BEOWULF (řidič + střelec) či transportní vznášedlo HAVOC (pilot, ostřelovač, a další čtyři pasažéři schopní kdykoliv použít své zbraně - pokud vám něco takového přistane doprostřed bitevního pole...).

Hra bude samozřejmě obsahovat mnoho různých módů, podobně jako je tomu v ostatních strategických/akčních hrách. Neopomenutelný je deathmach a capture the flag, dále jsou tu módy capture and hold (zabírání území, zřejmě něco podobného jako ve stařičké strategické klasice Z), siege (dobývání) a flag hunters (sbírání vlajek). A to ještě není všechno - další herní módy mohou být stále ještě oznámeny!

Grafika Tribes 2 je řešena zcela novým enginem, a ačkoliv již ten původní dosahoval výborných kvalit co se modelů vojáků a krajiny týká, ten nový ho bezesporu o mnoho překoná. Bitvy bude možné vést jak přes LAN, tak samozřejmě hlavně přes Internet. Přítomno bude i několik tréninkových singleplayer misí, ve kterých se nováčci zacvičí. Početná hráčská komunita jistě ocení i přibalený editor terénu. Mimoto bude taktéž možné jednoduše generovat mapy tzv. "on-the-fly", česky prostě řečeno za běhu (hry).

Skalní příznivci multiplayerových vřav a ti vyvolení jedinci, kteří mají ku své dispozici pevnou linku se jistě už nemohou dočkat. My ostatní se můžeme jen dívat a tiše závidět ...

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

včera | | 8 N/A
Jak by vypadaly současné herní hity v minulém století? (galerie)

Jak by vypadaly současné herní hity v …

Napadlo vás někdy, jak by vlastně vypadaly současné hry, kdyby byly vytvořeny v dobách dávno minulých? My už odpověď známe!

16.  1.  2018 | | 6 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |