Trojhvězdí z galaxie Gigabyte

Actebis Computer uvádí na trh trojici nových základních desek z laboratoří Gigabyte, přičemž jedna z nich je světově první deskou s podporou 266MHz DDR pamětí.
Společnost Gigabyte, jeden z předních výrobců výkonných základních desek, začala dodávat novou sérii postavenou pro procesory AMD a víceprocesorové systémy Intel.

Technologicky nejzajímavější je bezesporu deska GA-7DX, která přinesla koncovým zákazníkům jako první na světě technologii dvojnásobně rychlé DDR (Double Data Rate) paměti, schopné pracovat na 200 a 266 MHz. Jedná se o desku postavenou na originálním čipsetu od AMD, AMD-761, a je určena pro procesory v pouzdru Socket A – v tuto chvíli AMD Athlon a AMD Duron. Díky kontroléru od AMD podporuje tato základní deska procesory AMD Athlon se 266- a 200MHz systémovou sběrnicí a odpovídající PC2100 DDR266 nebo PC1600 DDR200 paměti. Díky dvojnásobné datové propustnosti, což znamená až 2,1 GB/s, je deska GA-7DX jedinečným základem pro výkonné servery, pracovní stanice a high-end PC. Aby unikátní výkon tohoto systému nebrzdily další periferie, podporuje zabudovaný řadič též ATA-100 pro připojení pevného disku.

V zájmu zajištění maximálního komfortu pro koncové uživatele i správce systémů, vyvinul Gigabyte technologii EasyTuneIII, díky níž je možné veškerá nastavení desky provést pomocí utility z prostředí Windows – bez jakéhokoliv otevírání počítače a přemisťování propojek či přepínačů. Druhým bonusem je @BIOS, nástroj pro jednoduchou a bezpečnou aktualizaci Biosu prostřednictvím Internetu. Kromě již zmíněných předností a obvyklé výbavy je součástí GA-7DX zvukový systém Creative, čelní IrDA a USB konektory, hardwarový monitor a systém STR (Suspend-To-RAM) s probouzením z klávesnice či myší.

Druhou novinkou od Gigabyte je základní deska GA-7ZM, opět pro procesory AMD, ale tentokrát vycházející z možností čipsetu VIA. Do pouzdra Socket A je možné zasunout libovolný procesor AMD Athlon či Duron od 500 MHz výše, pracující se základní sběrnicí FSB na frekvenci 100/110/115/120/124 či 133. Deska automaticky zjistí nejvhodnější napájecí napětí pro procesor a do 3 slotů pojme až 1,5 GB SDRAM paměti na 100 či 133 MHz a 3,3 V. Možnosti dalšího osazení určují následující sloty: 1 x AMR (Audio Modem Riser), 1 x AGP s podporou 4X, 3 x PCI, 3 x zvukový, 4 x USB a 2 x Ultra DMA 33/66 IDE řadič.

Deska GA-7ZM podporuje pokročilé ACPI funkce Win98 a Win2000, DMI, INT13 (>8,4GB disky), antivirovou ochranu, bootování z IDE1 až 4, SCSI, LS120, ZIP a CD-ROMky, Wake-On-LAN, STR, automatickou detekci a hlášení problémů, atd.

Na závěr jsme si ponechali základ pro špičkový server se dvěma procesory v kabátu Socket 370, potažmo Intel. Deska GA-6VXD7 je určena pro procesory Intel FC-PGA Pentium III nebo kompatibilní, s frekvencí základní sběrnice 100 či 133 MHz – díky násobiči 3x až 9,5x i pro ty budoucí, gigahertz konečně přesahující. Pořádný server musí mít pořádnou paměť, a tak 4 volné 168bitové DIMM sloty pojmou až 2 GB PC100/PC133 SDRAM nebo VCM SDRAM paměti. Všechny obvyklé sloty, rozhraní a standarty pak ještě doplňuje 4kanálový zvukový systém Creative CT5880. Deska je vyráběna 6vrstvou technologií v rozměrech ATX (30,5 x 24,4 cm) a pro vyšší spolehlivost výsledného systému je osazena unikátní technologií společnosti Gigabyte – DualBIOS.

O společnosti: Actebis Holding GmbH. byla založena v roce 1986 v Německu. Actebis má v současné době zastoupení ve 13 evropských zemích a s plánovaným obratem přes 7 miliard DEM pro rok 2000, desítkami distribučních smluv a více než 2300 zaměstnanci patří k malé skupině největších distribučních IT firem v Evropě. V Čechách byla 100% vlastněná pobočka, Actebis Computer s.r.o., založena v září 98. V současné době je distributorem firem Creative Labs, Edimax, Fujitsu, Gigabyte, Hewlett-Packard, Chaintech, IBM (disky), IOMega, Lite-On, Logitech, Matrox, Memorex, Mustek, Quantum, Seagate a vlastní značky Targa.

O společnosti: Gigabyte Technology Co., Ltd. se od svého založení v roce 1986 věnuje výrobě kvalitních základních desek a vysloužila si již řadu ocenění za inovativnost a kvalitu. Výzkum a vývoj se ve firmě dělí s kvalitou o první příčky důležitosti. Již od roku 1995 spolupracuje Gigabyte se společností Intel, což pokračuje do dnešních dní. V minulém roce firma prodala 6,6 milionů základních desek a dosáhla obratu 530 mil. USD. Gigabyte udržuje pevné a blízké vztahy se svými zákazníky, bez ohledu na to, zda jsou velcí či malí.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A