Tropical Storm – pořádná 3D akce úplně zdarma!

Už je to dlouhou dobu, co jsem si naposledy zahrál poslední dobrou freeware střílečku. Tedy tak tomu bylo donedávna a byl to také důvod, proč jsem po Internetu zapátral po nějakém kvalitním zástupci tohoto žánru. Hra Tropical Storm, která se nakonec stala vítězem mého výběrového řízení, je však ještě lepší, než jsem původně očekával.
Tropical Storm – pořádná 3D akce úplně zdarma!
Už je to dlouhou dobu, co jsem si naposledy zahrál poslední dobrou freeware střílečku. Tedy tak tomu bylo donedávna a byl to také důvod, proč jsem po Internetu zapátral po nějakém kvalitním zástupci tohoto žánru. Hra Tropical Storm, která se nakonec stala vítězem mého výběrového řízení, je však ještě lepší, než jsem původně očekával.

Titul Tropical Storm rozhodně není klasickým a obyčejným freeware titulem. Minimálně do této společnosti nezapadá svou kvalitou – ta je totiž velice nadprůměrná, skoro se dá těžko uvěřit tomu, že si tuto hru můžete zahrát opravdu zadarmo. A v čem tkví ona „nadprůměrnost“ této hry? V perfektní grafice, dobré hratelnosti, skvělých zvucích a je toho rozhodně ještě více. Ale pěkně popořadě…

Tropical StormTropical Storm

Už samotné menu hovoří za vše. Právě na něm je vidět, že si autoři vyhráli snad opravdu se vším, svůj titul se opravdu snažili udělat od A až do Z perfektní. Více zajímat nás však bude pochopitelně samotná hra – ocitáte se v roli velitele elitního komanda, který má za úkol plnit různé mise na spoustě ostrůvků v karibském moři. Úkoly zrovna rozmanité nejsou a je to rozhodně škoda. V zásadě budete ve všech misích celé kampaně zabíjet vojáky a ničit budovy, s něčím zajímavějším se bohužel nesetkáte. Místa, kde se hra odehrává, mají vždy velice rozsáhlé exteriéry. Důležitou roli budou hrát vaši nepřátelé – jejich inteligence je na slušné úrovni, porovnávat je s jejich kolegy z klasických komerčních her však příliš nemůžeme. Pochvalu si zaslouží i to, že nepřátelé nemají příliš velké problémy vás usmrtit. Stačí pár přesně mířených ran a práce je hotova – to samé ovšem platí i naopak. Na výběr máte dva různé herní módy – kampaň (s jejím principem je snad každý obeznámen) a pak také Random Mission (v tomto módu vám hra vygeneruje misi, kterou potom plníte).

Tropical StormTropical Storm

Důležitou položkou každé 3D střílečky jsou také nástroje vašeho ničení, tedy zbraně. Klasická pistole se stejně jako automatická puška hodí v každé situaci, pro ničení budov můžete využít granáty. Pokud něco u zbraní lze považovat za jednoznačný nedostatek, pak je to fakt, že všechny zbraně mají neomezený počet nábojů – tato „chyba“ (a značné zjednodušení hry) by se u titulu takové kvality, jakou se může pyšnit Tropical Storm, vyskytovat neměla – snad se autoři poučí do budoucnosti.

Fantastická je grafika, za dobu hraní hry jsem si nevšiml ničeho, co by se jí dalo vytknout. Snad jen samotné ostrovy jsou příliš prázdné, autoři je mohli více zaplnit – ale to jen tak na okraj. Zvuky jsou také skvělé, střelba a výbuchy zní velice reálně, navíc uslyšíte i několik hlášek mezi vaší postavou a ostatními členy elitního komanda. Potěšující pak je mimo jiné i fakt, že autoři plánují do budoucnosti svou hru dále vylepšovat, pracuje se na multiplayeru a dalších novinkách – o těch vás budeme samozřejmě informovat :-).

Download (12 MB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

14.  12.  2017 | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

včera | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

15.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Harry Potter: Hogwarts Mystery je nová mobilní hra

Harry Potter: Hogwarts Mystery je nová…

Jam City chystá mobilní hru Harry Potter: Hogwarts Mystery. Vyrovná se však verzi od Niantic?

14.  12.  2017 | | 6 N/A