Tropical Storm – pořádná 3D akce úplně zdarma!

Už je to dlouhou dobu, co jsem si naposledy zahrál poslední dobrou freeware střílečku. Tedy tak tomu bylo donedávna a byl to také důvod, proč jsem po Internetu zapátral po nějakém kvalitním zástupci tohoto žánru. Hra Tropical Storm, která se nakonec stala vítězem mého výběrového řízení, je však ještě lepší, než jsem původně očekával.
Tropical Storm – pořádná 3D akce úplně zdarma!
Už je to dlouhou dobu, co jsem si naposledy zahrál poslední dobrou freeware střílečku. Tedy tak tomu bylo donedávna a byl to také důvod, proč jsem po Internetu zapátral po nějakém kvalitním zástupci tohoto žánru. Hra Tropical Storm, která se nakonec stala vítězem mého výběrového řízení, je však ještě lepší, než jsem původně očekával.

Titul Tropical Storm rozhodně není klasickým a obyčejným freeware titulem. Minimálně do této společnosti nezapadá svou kvalitou – ta je totiž velice nadprůměrná, skoro se dá těžko uvěřit tomu, že si tuto hru můžete zahrát opravdu zadarmo. A v čem tkví ona „nadprůměrnost“ této hry? V perfektní grafice, dobré hratelnosti, skvělých zvucích a je toho rozhodně ještě více. Ale pěkně popořadě…

Tropical StormTropical Storm

Už samotné menu hovoří za vše. Právě na něm je vidět, že si autoři vyhráli snad opravdu se vším, svůj titul se opravdu snažili udělat od A až do Z perfektní. Více zajímat nás však bude pochopitelně samotná hra – ocitáte se v roli velitele elitního komanda, který má za úkol plnit různé mise na spoustě ostrůvků v karibském moři. Úkoly zrovna rozmanité nejsou a je to rozhodně škoda. V zásadě budete ve všech misích celé kampaně zabíjet vojáky a ničit budovy, s něčím zajímavějším se bohužel nesetkáte. Místa, kde se hra odehrává, mají vždy velice rozsáhlé exteriéry. Důležitou roli budou hrát vaši nepřátelé – jejich inteligence je na slušné úrovni, porovnávat je s jejich kolegy z klasických komerčních her však příliš nemůžeme. Pochvalu si zaslouží i to, že nepřátelé nemají příliš velké problémy vás usmrtit. Stačí pár přesně mířených ran a práce je hotova – to samé ovšem platí i naopak. Na výběr máte dva různé herní módy – kampaň (s jejím principem je snad každý obeznámen) a pak také Random Mission (v tomto módu vám hra vygeneruje misi, kterou potom plníte).

Tropical StormTropical Storm

Důležitou položkou každé 3D střílečky jsou také nástroje vašeho ničení, tedy zbraně. Klasická pistole se stejně jako automatická puška hodí v každé situaci, pro ničení budov můžete využít granáty. Pokud něco u zbraní lze považovat za jednoznačný nedostatek, pak je to fakt, že všechny zbraně mají neomezený počet nábojů – tato „chyba“ (a značné zjednodušení hry) by se u titulu takové kvality, jakou se může pyšnit Tropical Storm, vyskytovat neměla – snad se autoři poučí do budoucnosti.

Fantastická je grafika, za dobu hraní hry jsem si nevšiml ničeho, co by se jí dalo vytknout. Snad jen samotné ostrovy jsou příliš prázdné, autoři je mohli více zaplnit – ale to jen tak na okraj. Zvuky jsou také skvělé, střelba a výbuchy zní velice reálně, navíc uslyšíte i několik hlášek mezi vaší postavou a ostatními členy elitního komanda. Potěšující pak je mimo jiné i fakt, že autoři plánují do budoucnosti svou hru dále vylepšovat, pracuje se na multiplayeru a dalších novinkách – o těch vás budeme samozřejmě informovat :-).

Download (12 MB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 26 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 4 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 6 N/A