Tropical Storm – pořádná 3D akce úplně zdarma!

Už je to dlouhou dobu, co jsem si naposledy zahrál poslední dobrou freeware střílečku. Tedy tak tomu bylo donedávna a byl to také důvod, proč jsem po Internetu zapátral po nějakém kvalitním zástupci tohoto žánru. Hra Tropical Storm, která se nakonec stala vítězem mého výběrového řízení, je však ještě lepší, než jsem původně očekával.
Tropical Storm – pořádná 3D akce úplně zdarma!
Už je to dlouhou dobu, co jsem si naposledy zahrál poslední dobrou freeware střílečku. Tedy tak tomu bylo donedávna a byl to také důvod, proč jsem po Internetu zapátral po nějakém kvalitním zástupci tohoto žánru. Hra Tropical Storm, která se nakonec stala vítězem mého výběrového řízení, je však ještě lepší, než jsem původně očekával.

Titul Tropical Storm rozhodně není klasickým a obyčejným freeware titulem. Minimálně do této společnosti nezapadá svou kvalitou – ta je totiž velice nadprůměrná, skoro se dá těžko uvěřit tomu, že si tuto hru můžete zahrát opravdu zadarmo. A v čem tkví ona „nadprůměrnost“ této hry? V perfektní grafice, dobré hratelnosti, skvělých zvucích a je toho rozhodně ještě více. Ale pěkně popořadě…

Tropical StormTropical Storm

Už samotné menu hovoří za vše. Právě na něm je vidět, že si autoři vyhráli snad opravdu se vším, svůj titul se opravdu snažili udělat od A až do Z perfektní. Více zajímat nás však bude pochopitelně samotná hra – ocitáte se v roli velitele elitního komanda, který má za úkol plnit různé mise na spoustě ostrůvků v karibském moři. Úkoly zrovna rozmanité nejsou a je to rozhodně škoda. V zásadě budete ve všech misích celé kampaně zabíjet vojáky a ničit budovy, s něčím zajímavějším se bohužel nesetkáte. Místa, kde se hra odehrává, mají vždy velice rozsáhlé exteriéry. Důležitou roli budou hrát vaši nepřátelé – jejich inteligence je na slušné úrovni, porovnávat je s jejich kolegy z klasických komerčních her však příliš nemůžeme. Pochvalu si zaslouží i to, že nepřátelé nemají příliš velké problémy vás usmrtit. Stačí pár přesně mířených ran a práce je hotova – to samé ovšem platí i naopak. Na výběr máte dva různé herní módy – kampaň (s jejím principem je snad každý obeznámen) a pak také Random Mission (v tomto módu vám hra vygeneruje misi, kterou potom plníte).

Tropical StormTropical Storm

Důležitou položkou každé 3D střílečky jsou také nástroje vašeho ničení, tedy zbraně. Klasická pistole se stejně jako automatická puška hodí v každé situaci, pro ničení budov můžete využít granáty. Pokud něco u zbraní lze považovat za jednoznačný nedostatek, pak je to fakt, že všechny zbraně mají neomezený počet nábojů – tato „chyba“ (a značné zjednodušení hry) by se u titulu takové kvality, jakou se může pyšnit Tropical Storm, vyskytovat neměla – snad se autoři poučí do budoucnosti.

Fantastická je grafika, za dobu hraní hry jsem si nevšiml ničeho, co by se jí dalo vytknout. Snad jen samotné ostrovy jsou příliš prázdné, autoři je mohli více zaplnit – ale to jen tak na okraj. Zvuky jsou také skvělé, střelba a výbuchy zní velice reálně, navíc uslyšíte i několik hlášek mezi vaší postavou a ostatními členy elitního komanda. Potěšující pak je mimo jiné i fakt, že autoři plánují do budoucnosti svou hru dále vylepšovat, pracuje se na multiplayeru a dalších novinkách – o těch vás budeme samozřejmě informovat :-).

Download (12 MB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Když jsou hry umění: nádherné obrázky, které by se klidně daly vystavit v galerii

Když jsou hry umění: nádherné obrázky,…

Hry jsou uměním a díky moderních nástrojům můžeme tvořit nádherné pohlednice z našich výprav. Pojďme se podívat na ty nejlepší z posledních let.

7.  5.  2018 | | 1 N/A
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Thanos míří do akce Fortnite díky speciálnímu, časově omezenému eventu

Thanos míří do akce Fortnite díky spec…

Nejpopulárnější světový film zavítá do nejpopulárnější videohry.

8.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A