Turbo Go – go piškvorko go!

Milí čtenáři (-ky), pod slovem „Go“ se v této recenzi nemyslí žádná reklama na telefony ani nezapomenutelná fráze z jednoho českého filmu „Vy jste pan Gogo?… Jasně, mi všichni sme Gogo!“, ale jde o výraz starodávný, jestli je původem země Čína či Japonsko to netuším, ale, vlastně to ani není teď zase až tak podstatné. Podstatné je…
Turbo Go – go piškvorko go!
Milí čtenáři (-ky), pod slovem „Go“ se v této recenzi nemyslí žádná reklama na telefony ani nezapomenutelná fráze z jednoho českého filmu „Vy jste pan Gogo?… Jasně, mi všichni sme Gogo!“, ale jde o výraz starodávný, jestli je původem země Čína či Japonsko to netuším, ale, vlastně to ani není teď zase až tak podstatné. Podstatné je, že kdysi dávno předávno napadlo nějakou chytrou hlavu stvořit tuto stolní hru, ve které se na velké desce odehrává bitva, která na první pohled přímo evokuje zápas mezi dobrem a zlem, bílou a černou spolu s přítomností všeobjímajícího principu východních filozofií chápajících tuto hru jako další zpodobnění Yin a Yang.

Turbo GoTurbo Go

Go je další hra s velkým a mystickým duchem a přímo z ní sálá jistý druh vlastenectví, protože spolu s hrami jako Dáma, Šachy, Awale nebo Macháček tvoří pravou pokladnici stolních her různých národů. Při posuzování její kvality hry se nenechte zmást nevábným, ba přímo odpudivým zjevem, pod drsnou slupkou se skrývá absolutně návyková hra, která už ovlivnila životy mnoha a mnoha lidí. Dokonce se říká, že jestliže šachy jsou hra královská, pak je Go hra císařská, což sice trošku zavání jistým druhem herního nacionalismu, ale mezi námi hráči, když už nic, tak se šachům kvalitou hry přinejmenším vyrovná.

Pravidla jako taková jsou relativně jednoduchá, pokud se vám nechce prokousávat nápovědou, případně něco stále nechápete, podrobný návod spolu s historickým okénkem bude k dispozici v několika málo dnech ať si přijdou na své všichni i v mateřštině, takže jen telegraficky, principem hry je v roli černého nebo bílého dobyvatele zabrat co největší území a zajmout co nejvíc zajatců, samozřejmě, s dodržením jistých pravidel a regulí. V podstatě se dá říct, že jestliže chápete piškvorky, tak neexistuje jediný důvod, proč byste nemohli pochopit taky Go.

Turbo GoTurbo Go

Pokud Go znáte (taky to mohli tenkrát pojmenovat jinak sakra! Zkoušeli jste někdy na netu hledat slovo „go“… ?), není vám třeba nijak sáhodlouze popisovat jeho genialitu, patrně nějaký ten prográmek docela určitě znáte a ku své spokojenosti užíváte (byť jen jako notační zápisník).

Hru můžete začít cucat z www.turbogo.com a můžu Vás ubezpečit, že pokud hrajete stolní hry, případně Vám nesmí uniknout žádná tahová strategie, můžete si ji s klidem stáhnout také, uvidíte, že budete mile překvapeni!

No a na závěr nemůžu (reklama je všemocná a mozekgumující) říct nic jiného než… Go Doupě, jen Go!

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |