Tvůrce Baldur's Gate III odmítá zapojení do bojů o exkluzivity

Epic Store nejspíš Larian Studios nezláká. Baldur's Gate III už je k dispozici na Steamu i GOG.
Tvůrce Baldur

Epické pokračování milované RPG série Baldur's Gate nebude exkluzivní pro žádnou platformu. Její představení na streamu pro Google Stadia nemusí vzbuzovat strach z vynechání kterékoliv klasické platformy. Hra už je dokonce dostupná k objednávce na Steamu a GOG. Zatím naopak nemá svoji stránku na Epic Store, ale současný přístup k objednávkám prý nemá žádnou souvislost s distribuční strategií do budoucna.  Vzhledem ke zkušenostem Larian Studios s konzolovou verzí Divinity se navíc dá spekulovat i o tom, jestli se třeba o něco později nedočkají i hráči na herních mašinkách v obývacích pokojích.

Baldur

Baldur's Gate 3 oficiálně odhaleno, podívejte se na debutovou ukázku

Že nepůjde o žádnou exkluzivitu potvrdil ředitel vývojářského studia Swen Vincke. "Neexistuje žádné exkluzivní spojení s Google Stadia. Je pro nás důležité, aby hráči věděli, že do této války o exkluzivitu se nechceme zapojovat," prozradil Vincke.  "Věřím, že hra by se měla vždy přizpůsobit zařízení, ale ve finále by nemělo záležet na čem hrajete. A přesně to dělá Stadia. Proto má tato technologie naši důvěru," tvrdí o herní novince od Google.

Baldur's Gate se stalo jedním z nejvíce obdivovaných RPG značek se svými dvěma díly na přelomu tisíciletí. Vzít si na svá bedra jméno této série tak nemohl jenom tak někdo a my můžeme mít jenom radost z toho, že se nelehké úlohy chopili právě současní mistři žánru, Larian Studios. Konkrétní informace k vydání hry zatím nejsou známé a musíme si na ně ještě počkat. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce