Tvůrce Baldur's Gate III odmítá zapojení do bojů o exkluzivity

Epic Store nejspíš Larian Studios nezláká. Baldur's Gate III už je k dispozici na Steamu i GOG.
Tvůrce Baldur

Epické pokračování milované RPG série Baldur's Gate nebude exkluzivní pro žádnou platformu. Její představení na streamu pro Google Stadia nemusí vzbuzovat strach z vynechání kterékoliv klasické platformy. Hra už je dokonce dostupná k objednávce na Steamu a GOG. Zatím naopak nemá svoji stránku na Epic Store, ale současný přístup k objednávkám prý nemá žádnou souvislost s distribuční strategií do budoucna.  Vzhledem ke zkušenostem Larian Studios s konzolovou verzí Divinity se navíc dá spekulovat i o tom, jestli se třeba o něco později nedočkají i hráči na herních mašinkách v obývacích pokojích.

Baldur

Baldur's Gate 3 oficiálně odhaleno, podívejte se na debutovou ukázku

Že nepůjde o žádnou exkluzivitu potvrdil ředitel vývojářského studia Swen Vincke. "Neexistuje žádné exkluzivní spojení s Google Stadia. Je pro nás důležité, aby hráči věděli, že do této války o exkluzivitu se nechceme zapojovat," prozradil Vincke.  "Věřím, že hra by se měla vždy přizpůsobit zařízení, ale ve finále by nemělo záležet na čem hrajete. A přesně to dělá Stadia. Proto má tato technologie naši důvěru," tvrdí o herní novince od Google.

Baldur's Gate se stalo jedním z nejvíce obdivovaných RPG značek se svými dvěma díly na přelomu tisíciletí. Vzít si na svá bedra jméno této série tak nemohl jenom tak někdo a my můžeme mít jenom radost z toho, že se nelehké úlohy chopili právě současní mistři žánru, Larian Studios. Konkrétní informace k vydání hry zatím nejsou známé a musíme si na ně ještě počkat. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu ke hraní zcela zdarma

Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu k…

Kdy, když ne teď.

22.  1.  2020 | | 15 N/A
CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke konci vývoje Cyberpunku

CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke…

Dokončit Cyberpunk 2077 není pro vývojáře žádný med a to nejhorší zřejmě teprve přijde.

20.  1.  2020 | | 5 N/A
Za odložením Cyberpunku prý stojí slabé konzole, největší problém má Xbox

Za odložením Cyberpunku prý stojí slabé konzole, n…

Cyberpunk 2077 dostal minulý týden odklad data vydání a vyjde tak až v září. Polský insider Borys Niespielak tvrdí, že je to kvůli optimalizaci pro konzole.

23.  1.  2020 | | 9 N/A
Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Nedávno jsme dostali možnost vyzkoušet si ve Varšavě nový Doom Eternal. A stálo to za to! Takhle brutální a rychlou řežbu jsme tu ještě neměli.

21.  1.  2020 | | 12 N/A
Zadarmo nebo se slevou: čínský Nový rok a The Bridge zdarma

Zadarmo nebo se slevou: čínský Nový rok a The Brid…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

24.  1.  2020 | | 3 N/A