Tvůrce fatalit pro Mortal Kombat trpěl z práce nočními můrami

Vymýšlet neustále nekonečně brutální způsoby k něčí likvidaci může nést i pěkně hořké ovoce.
Tvůrce fatalit pro Mortal Kombat trpěl z práce nočními můrami

Už od prvního dílu Mortal Kombat, který vyšel v roce 1992 šokují jeho vývojáři především brutalitou bez hranic, již v každé ze svých her posouvají ještě o úroveň dále. Taková snaha ale očividně přináší i negativní následky. Jeden z tvůrců fatalit prozradil, že poté, co trávil čas přemýšlením nad drsnými způsoby, jak ukončit souboj, se mu nedařilo usnout, měl noční můry a později si ani usnout nepřál.

Majitelé Mortal Kombatu 11 dostanou dárečky s herní měnou

Majitelé Mortal Kombatu 11 dostanou dárečky s herní měnou

Postavy v Mortal Kombat si rvou hlavy, čtvrtí se, vytrhávají čelisti, probodávají se a ničí své protivníky desítkami dalších způsobů, které by snad zdravého člověka za běžného života nenapadly ani v těch nejdivočejších snech. Možná i proto jeden ze členů týmu vývojářů NetherRealm zažil tak krušné časy. "Začal jsem mít tyhle neskutečně násilné sny. Najednou už jsem ani nechtěl chodit spát. Prostě jsem se držel vzhůru i několik dní, jen abych nemusel spát," řekl o svém traumatu z práce tvůrce fatalit.

Mortal Kombat 11 ve 4K rozlišení je krásným krvavým baletem

Mortal Kombat 11 ve 4K rozlišení je krásným krvavým baletem

Není se co divit. Nejde totiž pouze o násilí animovaných postaviček na obrazovce. Tvorba fatalit totiž očividně kromě samotného vymýšlení neotřelých způsobů zabití vyžadovala také výzkum toho, jak vypadají skutečná úmrtí. "Když jste se prošli po kanceláři, viděli jste jednoho kolegu, jak se dívá na videa s oběšením na Youtube, další hledal obrázky obětí vraždy a někdo jiný se zase musel dívat, jak se poráží krávy," rozpovídal se dále o úskalích tvorby brutálních útoků.

Mortal Kombat 11: ukázková renovace legendy (recenze)

Mortal Kombat 11: ukázková renovace legendy (recenze)

"Najednou se začnete cítit jako idiot. Přemýšlíte o tom, jaký vliv má vývoj této hry na vás samotné a ostatní vám říkají, že věděli do čeho jdou. Začnete vinit sebe a říkáte si, že jste bezpáteřní srab," popsal vývojář své pocity poté, co začal přemýšlet o odchodu ze studia. 

Mortal Kombat 11 vyšel na PS4, Xbox One a PC 23. dubna a sklidil velkou chválu. Těm, kteří nakonec v týmu vydrželi i přes těžkosti vývoje, se tak nakonec jejich vytrvalost vyplatila. Tento příklad nám navíc dává možnost zamyslet se nad tím, že i za těmito brutálními scénami stojí obyčejní lidé, jejichž práce si zaslouží obdiv.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole