Tvůrce fatalit pro Mortal Kombat trpěl z práce nočními můrami

Vymýšlet neustále nekonečně brutální způsoby k něčí likvidaci může nést i pěkně hořké ovoce.
Tvůrce fatalit pro Mortal Kombat trpěl z práce nočními můrami

Už od prvního dílu Mortal Kombat, který vyšel v roce 1992 šokují jeho vývojáři především brutalitou bez hranic, již v každé ze svých her posouvají ještě o úroveň dále. Taková snaha ale očividně přináší i negativní následky. Jeden z tvůrců fatalit prozradil, že poté, co trávil čas přemýšlením nad drsnými způsoby, jak ukončit souboj, se mu nedařilo usnout, měl noční můry a později si ani usnout nepřál.

Majitelé Mortal Kombatu 11 dostanou dárečky s herní měnou

Majitelé Mortal Kombatu 11 dostanou dárečky s herní měnou

Postavy v Mortal Kombat si rvou hlavy, čtvrtí se, vytrhávají čelisti, probodávají se a ničí své protivníky desítkami dalších způsobů, které by snad zdravého člověka za běžného života nenapadly ani v těch nejdivočejších snech. Možná i proto jeden ze členů týmu vývojářů NetherRealm zažil tak krušné časy. "Začal jsem mít tyhle neskutečně násilné sny. Najednou už jsem ani nechtěl chodit spát. Prostě jsem se držel vzhůru i několik dní, jen abych nemusel spát," řekl o svém traumatu z práce tvůrce fatalit.

Mortal Kombat 11 ve 4K rozlišení je krásným krvavým baletem

Mortal Kombat 11 ve 4K rozlišení je krásným krvavým baletem

Není se co divit. Nejde totiž pouze o násilí animovaných postaviček na obrazovce. Tvorba fatalit totiž očividně kromě samotného vymýšlení neotřelých způsobů zabití vyžadovala také výzkum toho, jak vypadají skutečná úmrtí. "Když jste se prošli po kanceláři, viděli jste jednoho kolegu, jak se dívá na videa s oběšením na Youtube, další hledal obrázky obětí vraždy a někdo jiný se zase musel dívat, jak se poráží krávy," rozpovídal se dále o úskalích tvorby brutálních útoků.

Mortal Kombat 11: ukázková renovace legendy (recenze)

Mortal Kombat 11: ukázková renovace legendy (recenze)

"Najednou se začnete cítit jako idiot. Přemýšlíte o tom, jaký vliv má vývoj této hry na vás samotné a ostatní vám říkají, že věděli do čeho jdou. Začnete vinit sebe a říkáte si, že jste bezpáteřní srab," popsal vývojář své pocity poté, co začal přemýšlet o odchodu ze studia. 

Mortal Kombat 11 vyšel na PS4, Xbox One a PC 23. dubna a sklidil velkou chválu. Těm, kteří nakonec v týmu vydrželi i přes těžkosti vývoje, se tak nakonec jejich vytrvalost vyplatila. Tento příklad nám navíc dává možnost zamyslet se nad tím, že i za těmito brutálními scénami stojí obyčejní lidé, jejichž práce si zaslouží obdiv.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 6 N/A
Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co přinese Series S?

Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co př…

Objevily se nové informace o podobě a ceně menšího Xboxu. Že Microsoft chystá více konzolí v minulosti naznačil sám Phil Spencer. Skoro všechny dřívější úniky se vyplnily.

20.  6.  2020 | | 2 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Stranger Things 3 zdarma

Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  6.  2020 |
10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si dnes můžete zahrát

10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si d…

Pokud se u her rádi bojíte, připravili jsme pro vás seznam titulů, které zaručeně fungují. Pro některé z nich bylo potřeba sáhnout hluboko do propadliště dějin.

24.  6.  2020 | | 4 N/A