Tvůrce Final Fantasy proti PS3 i Microsoftu

Hironobu Sakaguchi nedávno prohlásil, že PS3 je "příliš nešikovná na to, aby se na ní vyvíjely hry"; a přisadil si prohlášením, že reklamní kampaň Microsoftu v Japonsku je špatná. Tato prohlášení najdete v posledním čísle amerického herního časopisu Electronic Gaming Monthly.

Když se jej v rozhovoru redaktoři zeptali, jaké jsou jeho současné plány na vývoj her pro PS3, odpověděl: "Architektura toho stroje je komplikovaná, a já nemám rád Kena Kutaragiho". Ken Kutaragi, výkonný předseda Sony, je považován za "otce Playstationu"; ovšem jak jsme vás informovali minulý týden, hodlá na svou funkci rezignovat.

Při hodnocení Wii byl Sakaguchi shovívavější, když tuto konzoli označil za "zajímavou". Vzápětí ale dodal: "V současnosti neplánuji udělat hru pro Wii".

Nejnovější hra Sakaguchiho Mistwalker studia – Blue Dragon – se v Japonsku začala prodávat v prosinci a velmi pomohla prodeji Xboxu 360 na tomto trhu. Hironobu ale obviňuje Microsoft z neschopnosti efektivně komunikovat s japonskými konzumenty. "Microsoft by měl změnit svou marketingovou strategii v Japonsku. Existuje mnoho skvělých her pro Xbox 360, mnohem lepších než co je k mání na Wii nebo PS3. Ale jen málo lidí v Japonsku tuší, co jsou tituly jako Gears of War zač."

Ale – podle Sakaguchiho – se nejedná jen o chybu při prodeji Xboxu 360. "Jen se podívejte na reklamu na Windows Vista – je hrozná", prohlásil.

Zdroj: Eurogamer


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

včera | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Hrajeme Battlefield 5: zasněžená válečná vřava je pastvou pro oči

Hrajeme Battlefield 5: zasněžená váleč…

Ještě, než k vám dorazí naše plnohodnotné dojmy, se můžete podívat na osobní pohlednice našich vojáků z bitevní vřavy.

1.  7.  2018 | | 7 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A