Tvůrce The Witness o tom, proč má Sony časovou exkluzivitu

Vliv na toto rozhodnutí měl mimo jiné fakt, že PS4 má být v první řadě herní zařízení.
Tvůrce The Witness o tom, proč má Sony časovou exkluzivitu

The Witness asi nebyla během únorového oznámení PS4 tou hrou, která by lákala davy lidí ke koupi nové konzole od Sony. Minimálně mě ale rozhodně zaujala. Její tvůrce Jonathan Blow má za sebou vynikající Braid (mimochodem doporučuju vyhledat si dokument Indie Game: The Movie, jenž se Jonathanovi a jeho hře zčásti věnuje), ve kterém utopil hromadu volného času jistě nejeden z vás.

Blow se nyní rozpovídal na téma časové exkluzivity svého nadcházejícího titulu, který se bude také skládat z řešení hádanek, ale tentokrát nás navíc čeká otevřený herní svět.

Jedním z důvodů, proč vyjde The Witness nejprve na PS4, je i dřívější negativní zkušenost s Microsoftem. „Ano, existuje mnoho důvodů, proč je tohle správná volba. Některé z nich byly technického rázu – oficiálně nám nebyla nová konzole Microsoftu odhalena, ale dostaly se k nám stejné uniklé informace jako ke všem ostatním a vypadají věrohodně."

"Připadá mi, že Microsoft mluví o konzoli, která nemá sloužit čistě k hraní her. Naopak se snaží být centrem obývacích pokojů, což je v pořádku a co se byznysu týče, možná je to pro Microsoft i správná cesta,“ míní Blow.

„Já si to sice nemyslím, ale Microsoft o tom určitě přemýšlel víc než já. Nezdá se mi to jako nejlepší řešení, pokud máme na konzoli vydat tu nejlepší možnou verzi naší hry. Naopak lidé ze Sony, s nimiž jsme denně v kontaktu, jsou hrozně fajn a práce s nimi nás těší. Kdoví, třeba to nakonec bude stejně špatné jako s Microsoftem, ale pochybuju o tom“ uzavírá tvůrce Braid.

Pokud vám náhodou první trailer na The Witness unikl, podívat se na něj můžete zde v novince (ano, ta hudba je vážně super).

Zdroj: CVG

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Podle Kingdom Come: Deliverance vznikla oficiální turistická příručka

Podle Kingdom Come: Deliverance vznikl…

3.  8.  2018 | | 3 N/A
Minecraft zdarma: 5 her, které si můžete zahrát hned teď

Minecraft zdarma: 5 her, které si může…

Minecraft se dočkal extrémního úspěchu a dodnes staví své domy z bloků miliony hráčů. I když mnoho lidí hru „upirátilo“, my jsme proti pořizování her na černo. Pokud si však chcete zahrát Minecraft a nechcete platit, možná vám pomůžou naše tipy na jiné parádní herní kousky.

15.  8.  2018 | | 3 N/A
GamesCom 2018: jaké hry nás čekají na největší evropské výstavě?

GamesCom 2018: jaké hry nás čekají na …

Jedna velká výstava proběhla teprve nedávno a už se na nás chystá další. Jako každý rok se bude v německém Kolíně konat Gamescom, kde se podle všeho letos předvede opravdu hodně nadějných kousků. Pojďme se podívat na ty, které byste rozhodně neměli minout.

2.  8.  2018 | | 2 N/A
Reportáž: Navštívili jsme virtuální hernu v Praze

Reportáž: Navštívili jsme virtuální he…

Virtuální realita vás doslova shodí na zem.

8.  8.  2018 |
Red Dead Redemption 2 vypadá jako dokonalá westernovka od Tarantina

Red Dead Redemption 2 vypadá jako doko…

Rockstar špatné hry nedělá. A když spojíte divoký západ s jedním z nejlepších studií, máte zaděláno na hit.

12.  8.  2018 |