Tvůrce The Witness o tom, proč má Sony časovou exkluzivitu

Vliv na toto rozhodnutí měl mimo jiné fakt, že PS4 má být v první řadě herní zařízení.
Tvůrce The Witness o tom, proč má Sony časovou exkluzivitu

The Witness asi nebyla během únorového oznámení PS4 tou hrou, která by lákala davy lidí ke koupi nové konzole od Sony. Minimálně mě ale rozhodně zaujala. Její tvůrce Jonathan Blow má za sebou vynikající Braid (mimochodem doporučuju vyhledat si dokument Indie Game: The Movie, jenž se Jonathanovi a jeho hře zčásti věnuje), ve kterém utopil hromadu volného času jistě nejeden z vás.

Blow se nyní rozpovídal na téma časové exkluzivity svého nadcházejícího titulu, který se bude také skládat z řešení hádanek, ale tentokrát nás navíc čeká otevřený herní svět.

Jedním z důvodů, proč vyjde The Witness nejprve na PS4, je i dřívější negativní zkušenost s Microsoftem. „Ano, existuje mnoho důvodů, proč je tohle správná volba. Některé z nich byly technického rázu – oficiálně nám nebyla nová konzole Microsoftu odhalena, ale dostaly se k nám stejné uniklé informace jako ke všem ostatním a vypadají věrohodně."

"Připadá mi, že Microsoft mluví o konzoli, která nemá sloužit čistě k hraní her. Naopak se snaží být centrem obývacích pokojů, což je v pořádku a co se byznysu týče, možná je to pro Microsoft i správná cesta,“ míní Blow.

„Já si to sice nemyslím, ale Microsoft o tom určitě přemýšlel víc než já. Nezdá se mi to jako nejlepší řešení, pokud máme na konzoli vydat tu nejlepší možnou verzi naší hry. Naopak lidé ze Sony, s nimiž jsme denně v kontaktu, jsou hrozně fajn a práce s nimi nás těší. Kdoví, třeba to nakonec bude stejně špatné jako s Microsoftem, ale pochybuju o tom“ uzavírá tvůrce Braid.

Pokud vám náhodou první trailer na The Witness unikl, podívat se na něj můžete zde v novince (ano, ta hudba je vážně super).

Zdroj: CVG

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

dnes | | 22 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A