Tvůrce The Witness o tom, proč má Sony časovou exkluzivitu

Vliv na toto rozhodnutí měl mimo jiné fakt, že PS4 má být v první řadě herní zařízení.
Tvůrce The Witness o tom, proč má Sony časovou exkluzivitu

The Witness asi nebyla během únorového oznámení PS4 tou hrou, která by lákala davy lidí ke koupi nové konzole od Sony. Minimálně mě ale rozhodně zaujala. Její tvůrce Jonathan Blow má za sebou vynikající Braid (mimochodem doporučuju vyhledat si dokument Indie Game: The Movie, jenž se Jonathanovi a jeho hře zčásti věnuje), ve kterém utopil hromadu volného času jistě nejeden z vás.

Blow se nyní rozpovídal na téma časové exkluzivity svého nadcházejícího titulu, který se bude také skládat z řešení hádanek, ale tentokrát nás navíc čeká otevřený herní svět.

Jedním z důvodů, proč vyjde The Witness nejprve na PS4, je i dřívější negativní zkušenost s Microsoftem. „Ano, existuje mnoho důvodů, proč je tohle správná volba. Některé z nich byly technického rázu – oficiálně nám nebyla nová konzole Microsoftu odhalena, ale dostaly se k nám stejné uniklé informace jako ke všem ostatním a vypadají věrohodně."

"Připadá mi, že Microsoft mluví o konzoli, která nemá sloužit čistě k hraní her. Naopak se snaží být centrem obývacích pokojů, což je v pořádku a co se byznysu týče, možná je to pro Microsoft i správná cesta,“ míní Blow.

„Já si to sice nemyslím, ale Microsoft o tom určitě přemýšlel víc než já. Nezdá se mi to jako nejlepší řešení, pokud máme na konzoli vydat tu nejlepší možnou verzi naší hry. Naopak lidé ze Sony, s nimiž jsme denně v kontaktu, jsou hrozně fajn a práce s nimi nás těší. Kdoví, třeba to nakonec bude stejně špatné jako s Microsoftem, ale pochybuju o tom“ uzavírá tvůrce Braid.

Pokud vám náhodou první trailer na The Witness unikl, podívat se na něj můžete zde v novince (ano, ta hudba je vážně super).

Zdroj: CVG

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 nejšílenějších pařeb, které si můžete zahrát na Steamu

8 nejšílenějších pařeb, které si můžet…

Během letošního roku se Valve rozhodlo, že Steam Greenlight neplní tu roli, kterou od něj požadovalo. Skrz něj se na Steam totiž dostávaly opravdové zrůdnosti, jako třeba simulátor kamene. Tomu měla zabránit nová služba jménem Steam Direct. Jak si můžete všimnout, opět jim to tak úplně nevyšlo, a i nadále tak v nejpopulárnější digitální distribuci PC her naleznete unikátní šílenosti. Nabízíme vám ty nejbizarnější z nich!

14.  9.  2017 | | 7 N/A
Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický fotoseriál z výpravy

Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický …

Destiny 2 je hra plná rozporů. Po několika desítkách hodin strávených v jejím světě vám ale můžeme říct jedno. Budete nadávat, ale nebudete se moci odtrhnout.

9.  9.  2017 | | 2 N/A
Herní agenda: konec okurkové sezóny

Herní agenda: konec okurkové sezóny

Tak jsme přežili letošní okurkovou sezónu a pomalu ale jistě se k nám dostávají tituly, na které jsme se takovou dobu těšili. Je libo strategii, čistokrevnou akční jízdu nebo pohodovou adventuru? To všechno se objevilo během minulého měsíce.

8.  9.  2017 |
7 nejděsivějších herních zážitků, které nesmíte hrát v noci

7 nejděsivějších herních zážitků, kter…

Strach a hrůza patří spíše k nepříjemným a nechtěným pocitům. Přesto je ovšem mnohdy záměrně vyhledáváme a jejich přítomnost si doslova užíváme, což je vlastně jeden z velkých paradoxů zábavního průmyslu. Hororové zážitky nás naplňují a přitahují zároveň, a to v jakékoli podobě. Pojďme si připomenout ty nejděsivější hry, které si lze v rámci videoher můžeme užít.

12.  9.  2017 | | 6 N/A
Herní filosofie: samotářské zážitky žijí dál

Herní filosofie: samotářské zážitky ži…

Byl tady Skyrim, bylo tady Divinity a teď tady máme třeba Uncharted. Singleplayer zkrátka stále táhne, nyní snad možná ještě více než kdy dříve.

16.  9.  2017 | | 7 N/A
Kontroverze ve hrách napříč časem aneb co to hraješ!

Kontroverze ve hrách napříč časem aneb…

Kontroverzní témata a hry. Něco, co přiláká jak stovky zákazníků, tak moralistů a kritiků. Jak se má situace v moderní společnosti?

20.  9.  2017 | | 5 N/A
WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

Nasaďte helmu, zapněte pásy a připravte se ke startu. Nový ročník WRC je konečně tady. A tak se ptáme, má v letošní konkurenci závodních her šanci na úspěch?

18.  9.  2017 | | 1 N/A
Humble Bundle má slevy na hry od Bethesdy, Dooma a Wolfa koupíte za pár kaček

Humble Bundle má slevy na hry od Bethe…

Humble Bundle nás často těší skvělým akcemi a slevami na hry starší i nové a nyní se do víru dění přidala Bethesda se svým zástupem hitů.

18.  9.  2017 | | 1 N/A