Tvůrci akce Titanfall si pochvalují cloud systém Microsoftu

Vývojáři z Respawn Entertainment si nemůžou vynachválit cloud systém, kterým disponuje Microsoft, protože nabízí skvělé možnosti ve všech směrech.
Tvůrci akce Titanfall si pochvalují cloud systém Microsoftu

Jon Shiring, inženýr ze stáje Respawn Entertainment, se rozpovídal o různých výhodách cloudu, na kterém Microsoft vlastně vybudoval svoji novou konzoli Xbox One. Očekávaná sci-fi FPS střílečka Titanfall využije Xbox Live cloud hlavně k dedikovaným serverům. I když to nezní nijak revolučně, pro vývojáře to někdy značí velký problém.

"Hráči hostované servery mají spousty nevýhod, zmiňme třeba různá podvádění, odezvu internetu nebo výhody adminů a podobně. I přes tyto problémy je to jedním z nejvyužívanějších řešení a víte proč? Protože to nestojí skoro nic. Oproti tomu spustit tisíce dedikovaných serverů stojí opravdu neuvěřitelné jmění," zdůvodnil Shiring.

Microsoft investoval enormní částku do nového datového centra

Microsoft investoval enormní částku do nového datového centra

"Například my z Respawn Entertainment si to nemůžeme dovolit a už vůbec bychom na to neměli lidi. Ovšem díky cloudové službě Azure od Microsoftu můžeme bezproblémově vše vyřešit. Služba za nás udělá nejrůznější úkony, například automaticky spouštět nové servery nebo je naopak vypínat. Můžeme tak spustit dedikované servery pro PC, Xbox One i Xbox 360 verzi. Nemusí nás tedy vůbec zajímat, kolik budeme potřebovat serverů při uvedení hry na trh."

"Vývojáři ovšem tuto možnost nemusí využívat pouze k dedikovaným serverům, ale k tomu, k čemu budou chtít. Podívejte se na hru Forza 5, která tuto možnost využije ke studování jízdy reálných hráčů a následné úpravě AI. Ta se pak bude chovat přesně jako vy. To je zcela odlišné od toho, k čemu použijme cloud my u Titanfall."

Jak je vidět, Microsoft u Xbox One klade na cloud velký důraz. Důkazem je i včerejší odklepnutí rozpočtu 700 miliónů dolarů na nové datové centrum. Bohužel tuto funkci budou zatím využívat jen first-party studia.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

dnes | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |