Tvůrce fantasy série Prince of Persia by se rád vrhl na další díl

Rozhodně není jediný.
Tvůrce fantasy série Prince of Persia by se rád vrhl na další díl

Série Prince of Persia je velmi drahá našim srdcím a už delší dobu tak nějak leží u ledu. Vypadá to ale, že nejsme jediní, kdo by si přál novodobé pokračování. Jordan Mechner, tvůrce původního Prince of Persia, Prince of Persia: The Sands of Time a stejnojmenné filmové adaptace, by se do toho rád pustil také.

Prozradil to během rozhovoru pro GameLab a oznámil mimo jiné i chystanou knihu, ve které popisuje zrod a vývoj slavné značky. Během rozhovoru k Mechnerovi směřovalo hned několik dotazů. Jedním z nich byl i ten, jestli by se Jordanovi líbilo znovuzrození série Prince of Persia, což se pravděpodobně týkalo remasteru nebo remaku. Odpovědí bylo, že by si Mechner velmi rád zahrál starší hry v nové době. 

Prince of Persia: od pixelů k pohádkám

Prince of Persia: od pixelů k pohádkám

Další otázkou bylo, zda by se rád vrhl do zcela nového dílu série a odpovědí bylo jednoznačné "Ano". Uvidíme tedy, zda se Ubisoft rozhodne ponechat v klidu aktivně propagované značky v čele s Watch Dogs a Ghost Recon a vrhne se na kultovní hity, které byly tak trochu zaprášeny písky času.