Tvůrci Gothicu chystají nové RPG

Není to tak dlouho, co jsme vás informovali o tom, že si společnost JoWood našla náhradu za Piranha Bytes, a jala se tak pokračovat v zavedené RPG sérii Gothic. Jak se zdá lidem ze zmíněného studia to vrásky na čele rozhodně nedělá. Místo truchlení nad ztrátou  „svého“ miláčka se totiž lidé z onoho vývojářského studia vrhli na vývoj zbrusu nového RPG, které pojmenovali Project RPB (zda-li je to konečný název opravdu netušíme).

Ačkoliv je titul teprve na samotném počátku vývoje, tvůrci už spustili oficiální stránky a poskytli zajímavé interview. Z něj se pak dovídáme, že se hra zařadí do škatulky fantasy RPG, přičemž si dá záležet na kvalitním příběhovém pozadí, které své nitky protentokrát zamotá na vulkanickém ostrově daleko od civilizace. V samotné hře by se pak údajně mělo nacházet jen velmi málo postav, či questů, které by neměli nic společného s celkovým příběhem. Dle slov autorů se tak prý můžete těšit na hutnou dějovou linku, kterou budete moci svými skutky maximálně ovlivňovat.

Jako každé správné RPG, i Project RPB bude plný nejrůznějších protivníků, kteří se vám pokusí znepříjemnit postup hrou, či úspěšné splnění toho či onoho questu. Titul tak nabídne tři druhy nepřátel – zvířata, monstra a humanoidy – přičemž se tvůrci dušují, že i ty nejdivnější kreatury by měly být maximálně uvěřitelné.

Nakonec ještě dodáme, že o hudbu ke hře se postará komponista Kai Rosenkranz, jehož výtvory jsme měli možnost slyšet ve všech doposud vydanách dílech Gothicu. A jak se dalo očekávat předpokládané datum vydání Project RPB nebylo dosud oznámeno.

Související informace (Project RPB):
Platforma: PC
Žánr: RPG
Výrobce: Piranha Bytes (
http://www.piranha-bytes.com/)
Vydavatel: Deep Silver (
http://www.deepsilver.de/)
Homepage:
http://rpb.deepsilver.com/
Předpokládané datum vydání: neznámé

Zdroj: IGN

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

24.  4.  2018 | | 239 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Frostpunk: přežijete stoletou zimu? (recenze)

Frostpunk: přežijete stoletou zimu? (r…

Pokud celý svět upadne do šílené zimy, bude přežití lidstva viset na vlásku. Jste schopni zajistit lidem v ledovém městě šanci na život?

24.  4.  2018 |
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A