Tvůrci Gothicu chystají nové RPG

Není to tak dlouho, co jsme vás informovali o tom, že si společnost JoWood našla náhradu za Piranha Bytes, a jala se tak pokračovat v zavedené RPG sérii Gothic. Jak se zdá lidem ze zmíněného studia to vrásky na čele rozhodně nedělá. Místo truchlení nad ztrátou  „svého“ miláčka se totiž lidé z onoho vývojářského studia vrhli na vývoj zbrusu nového RPG, které pojmenovali Project RPB (zda-li je to konečný název opravdu netušíme).

Ačkoliv je titul teprve na samotném počátku vývoje, tvůrci už spustili oficiální stránky a poskytli zajímavé interview. Z něj se pak dovídáme, že se hra zařadí do škatulky fantasy RPG, přičemž si dá záležet na kvalitním příběhovém pozadí, které své nitky protentokrát zamotá na vulkanickém ostrově daleko od civilizace. V samotné hře by se pak údajně mělo nacházet jen velmi málo postav, či questů, které by neměli nic společného s celkovým příběhem. Dle slov autorů se tak prý můžete těšit na hutnou dějovou linku, kterou budete moci svými skutky maximálně ovlivňovat.

Jako každé správné RPG, i Project RPB bude plný nejrůznějších protivníků, kteří se vám pokusí znepříjemnit postup hrou, či úspěšné splnění toho či onoho questu. Titul tak nabídne tři druhy nepřátel – zvířata, monstra a humanoidy – přičemž se tvůrci dušují, že i ty nejdivnější kreatury by měly být maximálně uvěřitelné.

Nakonec ještě dodáme, že o hudbu ke hře se postará komponista Kai Rosenkranz, jehož výtvory jsme měli možnost slyšet ve všech doposud vydanách dílech Gothicu. A jak se dalo očekávat předpokládané datum vydání Project RPB nebylo dosud oznámeno.

Související informace (Project RPB):
Platforma: PC
Žánr: RPG
Výrobce: Piranha Bytes (
http://www.piranha-bytes.com/)
Vydavatel: Deep Silver (
http://www.deepsilver.de/)
Homepage:
http://rpb.deepsilver.com/
Předpokládané datum vydání: neznámé

Zdroj: IGN

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Hity letošního podzimu: co hrát po letní pauze?

Hity letošního podzimu: co hrát po let…

Momentálně se nacházíme v období, kdy nevychází žádné velké hry a všichni se připravujeme na ten šťavnatý podzim. Letos toho bude opravdu hodně, a proto jsme vybrali to nejlepší, co si pro nás tentokrát herní firmy připravili.

16.  7.  2018 |