Tvůrci mobilního hitu Pokémon GO mají problémy. Ruší nové projekty a propouští část zaměstnanců

Niantic prorazil do světa se svojí verzí pokémonů v augmentované realitě. S jejich dalšími výtvory se jim ale nezadařilo, a tak se nyní vypořádávají s následky.

V roce 2016 způsobila poprask nejen v herním světě mobilní záležitost Pokémon GO, která nabrala druhý dech během koronavirové epidemie. Vzhledem ke stálému zájmu by málokdo odhadoval, že je studio Niantic v problémech. S jejich dalšími projety se jim nedaří. Třeba takový Harry Potter: Wizards Unite skončil na začátku letošního roku. Další 4 jejich projekty už ani neuvidíme, protože byly zrušeny ještě před představením.

Spolu s tím přichází i propouštění. Celkově o své místo přijde až 90 zaměstnanců studia. Výkonný ředitel John Hanke řekl, že momentálně čelí ekonomickému otřesu a už dříve škrtali náklady v jiných odvětvích. Aby si ale Niantic udržel stabilitu, bylo nutné přistoupit k dalším krokům. 

Jedním ze zrušených projektů je hra Heavy Metal, která využívala oblíbené značky Transformers. Další dvě byly ve studiu známé jako Blue Sky a Snowball. Stále by ale mělo být v přípravě NBA All-World, což je další mobilní hra postavená na oficiální licenci největší basketbalové ligy. Mnoho detailů o ní zatím nevíme. Mluvčí studia uvedl, že kromě této hry budou pokračovat práce také na novém obsahu pro Pokémon GO a několika dalších projektech.

Zdroj: Bloomberg

Pojďte na Doupě psát o mobilních hrách!

Hledáme autorku nebo autora, který sleduje novinky, trendy a má nahráno něco víc než pár hodin v Candy Crush.

Když se ve světě mobilního gamingu stane něco velkého, připravíte k tomu aktualitu. Budete psát i recenze nejnovějších mobilních her. Jedná se o pravidelnou externí spolupráci, za kterou samozřejmě dostanete autorský honorář. Práce je velmi vhodná pro studenty.

Ale nejdřív musíte projít naším malým testem. Napište článek o nějaké novince z mobilního herního světa, nebo zkuste rovnou recenzi vybrané mobilní hry. Tady je k tomu připravený formulář.

Váš názor Další článek: God of War Ragnarok se na příští rok neodkládá, tvrdí Cory Barlog. Více ale neprozradí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,